Jump to content
Българският форум за музиканти

Миксери...


maringtr

Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Аз също имам точно същия пулт и мога да ви кажа, че върши идеална работа за домашни условия :)

 

А искам само да напомня, че dark питаше нещо от сорта "какво е това и как се работи с него" а не кой е най-добрия пулт ;-)

така, че не се карайте :)

Ако някой има повече време ще е по-полезно наистина ад каже на човека как се ползва това. А ако си купиш същия пулт можеш и мен да ме питаш за някои неща. В началото и аз се чудех какво ще го правя ама после схванах как се работи и съм много доволен. За домашни записи подчертавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа....стига с тези технически обяснения за разните там "реситори,теристори,реостати,термостати променливи резистори и прочеееееее"!Човекът пита за съвет който да му дадем за някакъв сносен пулт!Ами дайте му го,вместо само да си чешите езиците!

  Не съм видял смесителен пулт от средно ниво да му слагат потенциометри на входовете и изходите а фейдъри...респективно и балансирани изходи и входове!!!!Дали не биха си спестили място ако питат вас и да ги направят по малки....защо са им по 100 канала с фейдъри и да ходят с "ролери" по тези пултове-вместо да си им сложат потенциометри(като са едно и също според вас) и да си седят спокойно!Нима като сте толкова грамотни не знаете че дори 2см по-къси фейдъри имат повече шум...нима не знаете че графиката от децибели на фейдъра е една,а на потенциометрите друга????Или,че прослушването на каналите-помежду си един от друг(т.нар. Crossfader)не е еднакво при фейдърите и при потенциометрите????Или си седите в къщи и само се занимавате с това кой-повече е запомнил нещо в училище???!!!Ами елате в "Красавицата и Отличникът"...може с вашите знания за спечлите 300-та хиляди!Поздрави!

Използваният тон е ненужен.

Моята (неоценена) вметка се отнасяше до потенциометрите и разликата, която малцина (по лични наблюдения) знаят и правят между потенциометър и реостат! А фейдърите (затихвателите) използват подобен принцип. Нима като принцип на действие и състав са други електронни елементи!?!?! Опишете разликата. Или направете аутопсия на един!

Аз никога не съм претендирал да знам всичко с пълни подробности, всички нововъведения и т.н., и т.н.! Ако някой тук претендира, ще ми е интересно да се запозная с него и да видя има ли покритие (съмнявам се, че се е родил такъв човек)! Защото, дори и 24 часа някой да се занимава в даден област, пак не може да покрие абсолютно всичко (не са мои думи това).

Та говорим за аналогови... Характеристиките, за които говорите, не зависят само от дължината на фейдъра или потенциометъра, а също и от изпълнението на съпротивителния слой - чистота, дебелина ...! Кой да го отчете това?? Така, както има и нискошумни резистори: химия - чистота и съотношение на примесите!

Съзнавам, че влизам в offtopic ("Материали и градивни елементи"), затова спирам дотук.

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа...никой с никой не се кара..но май забравяте ,че на човекът му трябат канали за:".....За групичка... По-специално 2 китари, бас и клавир с... барабани от компютър..." и най-вече той е забравил да сложи ДОРИ един микрофон да не говорим за два,ако се наложи някой да пее!(на които са необходими някакъви параметрични честоти,а не само средни високи и ниски-иначе ще има големи проблеми с феедбе-ци докато си свирят)Така,че точно този модел UB 1204 Pro по никакъв начин няма да му свърши работата,не е необходимо да го заблуждавате!А това че той иска някой да му обясни някои неща,лично го каня да му обясня каквото му е неоходимо,аз го казах в един от предишните си отговори!И с това смятам че ще допринеса за това което го интересува! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, ама отсякъде ме объркахте ХАХА... Майната им на записите :) Ще си свирим с на това, с което разполагаме до момента :) 2 китарни усилвателя и една Вермона с колони Респром ХАХА :)

 

Добре, последно да си изразя намеринията възможно най-най подбробно.. Така значи, имаме едно помещение, изолирано и т.н., в него имаме комп със няква там прилична саунд карта, там за усилвателите ви казах и това е.. оттам нататък всеки си носи инструмент... Главно се събираме двамата китаристи, от време на време се събираме повечко народ.. Мисълта ми беше, ем да си слушаме от усилвателите квото свири, ем да си се записваме, което ми напомня, че в един предишен пост бях написал, че мисля директно да включваме инструментите към пулта, всъщност не, по-скоро мисля да записваме с микрофони сложени пред усилвателите... Абе не знам, не разбирам от звукозапис, занимавам се с музика няма и от 2 години, сещате се... Не искам супер-мега-якото качество на звука, искам просто сносна възможност за запис!

 

Аз ще продължа да се занимавам с музика и занапред, уверявам ви, и ще си купя по-хубава техника с времето, на този етап ми трябва нещо евтино и прилично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dark: Не че е моя работа, но щом Ignis прояви вниманието да те покани на дискусия и да поговорите... Ако се възползваш, само може да спечелиш. Стига да имаш възможност. Човекът знае и го е показал във форума.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа...никой с никой не се кара..но май забравяте ,че на човекът му трябат канали за:".....За групичка... По-специално 2 китари, бас и клавир с... барабани от компютър..." и най-вече той е забравил да сложи ДОРИ един микрофон да не говорим за два,ако се наложи някой да пее!(на които са необходими някакъви параметрични честоти,а не само средни високи и ниски-иначе ще има големи проблеми с феедбе-ци докато си свирят)Така,че точно този модел UB 1204 Pro по никакъв начин няма да му свърши работата,не е необходимо да го заблуждавате!А това че той иска някой да му обясни някои неща,лично го каня да му обясня каквото му е неоходимо,аз го казах в един от предишните си отговори!И с това смятам че ще допринеса за това което го интересува! :guitar:

Понеже си търсих миксер преди няколко месеца и разглеждах алтернативите на българският пазар все още ми е интересна тази тема. Би ли могъл да кажеш с какво Yamaha 12/4, която препоръча в първите си постове е по-добра алтернатива на Берингер 1204 от към фунционалност. Не се заяждам и не искам да прозвучи така. Просто ми е интересно.

 

Имам предложение - темата е интересна и полезна, така че дайте да не спорим излишно, а да направим така, че да се споделят повече познания.

 

Аз като един домашен потребител ползвам моят доста по-малък и ограничен от към функционалност пулт по следният начин:

 

Микрофон (кондензаторен) -> Mic 1

Ел. Китара 1 -> Tube Preamp (Lee Jackson) -> DI Box with speaker simulation (Behringer) -> Mic 2

Ел. Китара 2 -> Distortion (AMT Fatal Tube) със вградена спийкър симулация-> Line In 1

Бас китара -> Tube Preamp хибриден, копие на ART MP1 (Behringer Ultragain 200) -> Line In 2

Компютър -> Tape In

 

Вързал съм Behringer Vamp2 със тотално спряни амп и спийкър симулации, само с един ревърб на Aux Send/Return и на всеки канал без баса пускам по малко към Send-a ако ми се стори нужно. Това е когато си свиря без да минавам през PC-то и ползвам компютъра само като плейбек дивайс за барабаните.

 

От изходите Tape Out отива в компютъра, Control room отива към усилвателя и съответно ползвам едни слушалки боцнати в пулта (AKG K271).

 

Както се вижда с това ограничено пултче се справям с вокал, 2 китари, бас и плейбек от компютъра. Само не мога да плъгна синтезатора. С 1204 няма да имам особени грижи в това отношение - има още два входа, така че ще мога спокойно да си пусна и синтезатора и още един микрофон в него. За конфигурацията на @dark нещата тотално зависят от това той как ще подходи - може да му е достатъчен, може и да не му е достатъчен такъв пулт.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dark: Не че е моя работа, но щом Ignis прояви вниманието да те покани на дискусия и да поговорите... Ако се възползваш, само може да спечелиш. Стига да имаш възможност. Човекът знае и го е показал във форума.

 

Поздрави!

А пък аз нито един път не съм казал, че няма да се възползвам от това предложение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.