Jump to content
Българският форум за музиканти

УРааааааа


peshoy2k

Recommended Posts

начи, глейте ся, да се похваля: смених захранване и вентилатор на компа да е по-безшумен и си хакнах още един САТА диск, в най-скоро време и РАМ ще добавя, но не искам да се хваля, а по-скоро пускам темичката, за да обменим знания относно работата с DAW с 2 харддиска.

 

Начи, хакнах пейдж файла да отиде на новия диск и копирах библиотеките там, дадох му да експортва траковете там. Нещо друго? какво друго да правя за оптимизиране на системката , дайте съвети

 

Да попитам и за пейдж файла, сега съм с 1гб РАМ, но скоро ще имам 2, да изключвам ли пейдж файла та да ползва само оперативната памет или ще е грешка :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много опит, но мисля, че е по-добре да си оставиш поне 512 МБ за всеки случай. Имаше иначе некакъв начин да го направиш статичен - помагаше за нещо ама забравих за какво - пише го в една от книжките на Адриан Георгиев. Ако искаш, мога да прочета и да ти кажа - аз лично моя не съм го пипал. Друго нещо обаче, което мисля, че е добре да направиш е дефрагментация на диска след като качиш по-големите библиотеки. Особено за семпли на разни акустични пиана дето ще свирят по много гласове мисля, че е критично да не са фрагментирани.

Разкарай всякакви ненужни програми дето ти стоят във фонов режим, особено интернетските - компютъра ти трябва да е dedicated само за аудио.

Виж също и следната опция:

Control Panel > System > Advanced > Performance (Settings) > Advanced

Там трябва да е избран радио-бутона "Background Services" защото ASIO драйвера е такова чудо.

Виж в cmusicforum имаше една тема с много повече препоръки и линк към сайт посветен само на това. В книжката на Адриан Георгиев пък имаше и друи съвети ама не се сещам какви бяха (те сигурно се припокриват с инфото от cmusicforum..)

Това е от мене.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Адриан сме говорили на тая тема :think:, все пак да питам аз, може да съм пропуснал нещо :think:

 

да го разкарам май тоя ми ти пейдж файл като си взема повечко рамчица :think:

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много опит, но мисля, че е по-добре да си оставиш поне 512 МБ за всеки случай. Имаше иначе некакъв начин да го направиш статичен - помагаше за нещо ама забравих за какво - пише го в една от книжките на Адриан Георгиев. Ако искаш, мога да прочета и да ти кажа - аз лично моя не съм го пипал. Друго нещо обаче, което мисля, че е добре да направиш е дефрагментация на диска след като качиш по-големите библиотеки. Особено за семпли на разни акустични пиана дето ще свирят по много гласове мисля, че е критично да не са фрагментирани.

Разкарай всякакви ненужни програми дето ти стоят във фонов режим, особено интернетските - компютъра ти трябва да е dedicated само за аудио.

Виж също и следната опция:

Control Panel > System > Advanced > Performance (Settings) > Advanced

Там трябва да е избран радио-бутона "Background Services" защото ASIO драйвера е такова чудо.

Виж в cmusicforum имаше една тема с много повече препоръки и линк към сайт посветен само на това. В книжката на Адриан Георгиев пък имаше и друи съвети ама не се сещам какви бяха (те сигурно се припокриват с инфото от cmusicforum..)

Това е от мене.

http://www.musicxp.net/tuning_tips.php

 

Дефрагментация НЕ прави. Не помага - даже напротив! Аудиото и видеото са на стрийминг принцип и начина на четене на файловете на диска няма нищо общо със секвенциата на блоковете:

 

малко повече инфо тук (плюс едно фрии ътилити):

http://www.analogx.com/contents/download/audio/interlv.htm

 

Макар че при съвременните дискове и скорост на четене общо взето ако е добре конфигуриран диска, чипсета е добър ефекта е относително малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Адриан сме говорили на тая тема :think:, все пак да питам аз, може да съм пропуснал нещо :think:

 

да го разкарам май тоя ми ти пейдж файл като си взема повечко рамчица :think:

Файла го остави - не пречи :-) Сори са излизам и немам време да пиша....във файла оставят пейджове обикновено малко активните процеси според М$ и не е добре да го няма особено при ЕксПи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай пейдж файла. Дори и 10Г рам да имаш, windows-a пак ще записва разни глупости в пейдж-а и единствения начин да го откажеш е да махнеш файла. Най-лошото нещо, което може да ти се случи, е да ти свърши рама, заради много отворени програми и кеширани dll-та. В такъв случай един прост рестарт оправя всичко.

 

Добра идея е да си спреш кеширането на dll файлове - само ти задръстват рама.

 

А ако все пак искаш да имаш пейдж файл, направи следното. Махаш пейджа, дефрагментираш, после създаваш пейдж и му задаваш една и съща стойност за минимум и максимум. Така със сигурност няма да е дефрагментиран.

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Адриан сме говорили на тая тема  :think:, все пак да питам аз, може да съм пропуснал нещо  :think:

 

да го разкарам май тоя ми ти пейдж файл като си взема повечко рамчица  :think:

Файла го остави - не пречи :-) Сори са излизам и немам време да пиша....във файла оставят пейджове обикновено малко активните процеси според М$ и не е добре да го няма особено при ЕксПи.

:) Челен сблъсък

 

Аз доскоро бях без пейдж и бях адски доволен. За съжаление имам само 384М и много често win-a се сбозваше (ем да, като свърши рама обикновено така става :D ), така че се принудих да му пусна 128М :wall:

 

П.П. Сега с пуснат файл често ми се налага да чакам и то доста :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, именно така правя, една и съща стойност му слагам :)

 

опаа, мда, ами лошото е, че не ми стига засега 1 гб и ми трябва педж, няма начин само пианото ми е над 900 рам и то, като му правя магии да може да ползва и рам и виртуална памет

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Адриан сме говорили на тая тема  :think:, все пак да питам аз, може да съм пропуснал нещо  :think:

 

да го разкарам май тоя ми ти пейдж файл като си взема повечко рамчица  :think:

Файла го остави - не пречи :-) Сори са излизам и немам време да пиша....във файла оставят пейджове обикновено малко активните процеси според М$ и не е добре да го няма особено при ЕксПи.

:) Челен сблъсък

 

Аз доскоро бях без пейдж и бях адски доволен. За съжаление имам само 384М и много често win-a се сбозваше (ем да, като свърши рама обикновено така става :) ), така че се принудих да му пусна 128М :wall:

 

П.П. Сега с пуснат файл често ми се налага да чакам и то доста :)

Няма ник'ъв челен сблъсък - това, което казвам е така...

Уиндоуса, колкото и да му е тъпа суоп схемата, първо използва физическата свободна памет за най-често достъпваните адреси в паметта, а повечето софтуер обикновено алокейтва и лок-ва доста повече памет отколкото всъщност използва. При тези случаи може да имаш алокирани примерно 512МБ масив, от който софтуера използва 128 ....ти какво мислиш, че прави ДиректФромДиск (ДФД) технологията на НейтивИнструментс например...

Диска естествено е многократно по-бавен и винаги е по-добре да имаш повече РАМ...но използването на суоп файл отимизира използването на оперативната памет...

може да ми верваш, може и да не.... уотсоуевър както се казва - всеки с впечатлението си...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :)

 

Я сподели какво захранване сложи и какъв вентилатор на процесора. Аз наскоро по принуда сложих едно захранване на Fortron - Blue Storm с 12 см вентилатор. Хакнах на CPU-то един Big Typhoon на Thermaltake пак с 12 см вентилатор и компютъра заспа, направо не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда 280 вата захранване Fortron и перка на процесора, обаче трябваше да сменя и радиатора и стана мазило, щото той се оказа че е хванат с някви винтове, специално за него, а винтовете към дъното ги нямах и трябваше да обикалям София да търся и никъде не намерих, накрая отрязах горната част и ги завихме с клещи, ходих на стругар, мани умрех и тва за едни винтчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.