Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за уестърн китара


gos

Recommended Posts

Здравейте,бих искал да си купя някакви по звънливи и меки струни за уестърн китара.Ако някой знае определена марка нека сподели,цената не е от значение,но да ги има в България.Благодаря ви,предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Мисля, че не ти казвам нищо ново, но по принцип на уестърн китара се свири с по-дебели струни, като поради тази причина повечето уестърн китари са по-тъврди за свирене от електрическите (и не само :thumbs_up: ). Дори 10ките за акустична китара са по-дебели и твърди от същия размер за електрическа, като цяло :)

 

А иначе за да бъдат звънливи самите струни (като оставим настрана качеството на самата китара), трябва да бъдат нови. Което ме навежда на мисълта, че трябва да си вземеш някакви, които дълго време запазват тона на "нови" струни.

 

Поръчай си Elixir от Baby Thomas, поне ти е сравнително близо - в Русе :thumbs_up:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по едно време ползвах GHS. Мнооооооого меки и хубав звук имаха ама ся не мога да се сетя точния модел и прочие. Десятки бяха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам с 10 000 ръце за Elixir. В студиото на няколко китари и мандолини сме сложили такива струни и разликата с другите струни е направо покъртителна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно подкрепям за струни еликсир от знаете-кого :cheers2:

доста дълго време си запазват добрия звук, а и щом парите нямат значение - това е твоят избор :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,аз също използувам Еликсир за ел.китара,но нямам опит с тях за уестърн мислех,че има и други добри варианти.но явно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,бих искал да си купя някакви по звънливи и меки струни за уестърн китара.Ако някой знае определена марка нека сподели,цената не е от значение,но да ги има в България.Благодаря ви,предварително!!!

366739.jpg

Единствените струни за кухарка за мен. 3-та неоплетена, идеална цена, дълготрайни (е не колкото еликсирите - но пък и от тях не съм турбо впечатлен).

Идеални за уестърн тайп кухарка, на тройно по-ниска цена и ги има в магазина.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,че нещо :girl_witch: ,ма я кажете кой от големите/известните китаристи свири с Elixir ?

За Ърнибол и Дийнмаркли знаеме..

Просто се дразня на рекламите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не свирят с ърни бол защото са кой знае колко по-добри, а защото им дават солидни хонорарчета за реклама според мен :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,че нещо :girl_witch: ,ма я кажете кой от големите/известните китаристи свири с Elixir ?

 

Веднага се сещам за Stratovarius и Johnny Hiland :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не свирят с ърни бол защото са кой знае колко по-добри, а защото им дават солидни хонорарчета за реклама според мен :girl_witch:

Или може би не разсъждават че е Далавера да свириш с едни струни 3 месеца..

 

Веднага се сещам за Stratovarius и Johnny Hiland

Веднага се сещам за :

http://www.ernieball.com/artist_listing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва човек да пробва повече струни.

Аз препоръчвам фосфор-бронз пред бронз от гледна точка на това че са осезаемо по-издържливи.

Иначе останалото е до човек. Примерно Ърни Бол са хубави струни, които за съжаление аз правя на баница за няколко часа, Дадарио и Фендер също. Други хора нямат проблем с тези струни. Всеки човек е различен, поти се различно обилно и т.н. и различни струни работят за него. За домашната ми китара си взимам струни Cobra фосфор-бронз от JAM(Капъша) и при мен са ОК.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не свирят с ърни бол защото са кой знае колко по-добри, а защото им дават солидни хонорарчета за реклама според мен :unsure:

Или може би не разсъждават че е Далавера да свириш с едни струни 3 месеца..

 

Веднага се сещам за Stratovarius и Johnny Hiland

Веднага се сещам за :

http://www.ernieball.com/artist_listing

Аха да кажа, че на гърба на всяко пакетче струни Ърни Бол пише една камара имена, които ги използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Или може би не разсъждават че е Далавера да свириш с едни струни 3 месеца..

...

Умно, колега - чак мъдро :)

Всички струни са добри, стига да се сменят редовно. В звукът има разлика. Еликсир са ОК, ако ти харесва прекалено ярък звук. Моите фаворити са Томастик Инфелд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.