Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели


JukeBoxHero

Recommended Posts

Неотдавна пробвах Блекхарт. Ся ква му беше файдата да превключва на 5 или 3 вата не разбрах, ама както и да е...............

 

 

 

Явно като си го пробвал си бил глух :D

 

 

БХ5-112 работи в режим 3 вата RMS и 5 вата RMS и тази мощност е пре достатъчна, за да се оглушее в домашна обстановка. 20-50 вата транзисторен не може да му стъпи на пръста.

 

Всеки си харесва своето :-)

Редактирано от TeodosiuS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20-50 вата транзисторен не може да му стъпи на пръста.

 

Макар като цяло да си прав, не си прав за всички случаи:D.

Повечето евтини трани модели наистина издишат, но има и транзисторни екземпляри, които реват ужасно силно, стига да имат добро крайно стъпало и достатъчно стабилно захранване, че да не "клякат".

Вчера слушах точно един такъв екземпляр. На открито. Бая силничък си беше :).

После се оказа, че аз съм му правил предусилвателя, а крайното стъпало е с някакъв TDA или STK чип. Захранването беше "железно" с огромни кондензатори и трансформатор със значителни размери.

Сравнявахме и с ламови усилватели с аналогична мощност. На открито треснята, която създаваха беше в общи линии еднаква. Трудно се стоеше на по-малко от няколко метра от кабинета.

Включвахме ги в един и същи кабинет.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Vypyr си имат Line in. MIDI конекторът позволява да контролираш ампа с MIDI педалерия(напр. Sanpera)... Или поне аз винаги така съм мислил.

 

В БГ ги няма. Ако искаш да се закачиш за някоя от поръчките ми - ЛС.

 

Music Center Ikonomov внася PeaVey официално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Възможно е да е така :) а къде на външни условия сте ги тествали ? Ако е някъде в района на София бих дошъл от интерес.

Редактирано от TeodosiuS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

реших да пиша в тая тема .. няа смисъл да отварям нова ..

та въпроса ми е .. тъй като и аз искам да си взимам усилвател .. се чудя къв да е сега ламповите доста парички струват а др хубав усилвател освен ламповеия май е line6? та за тва .. харесах си 1 услвател

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=5491

та я ми кажете как ви се стува тоя услвател .. дали ше е добре с него или да изчакам още за лампов? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не си прав! Има и неща на свестни цени. Не говори наизуст.

Аз по-скоро хих посъветвал да се сравнява със цените на thomann, примерно(като не се забравят ддс-тата и пътните разходи), след което човек да си преценява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз искам да попитам какви са отзивите ви за този Marshall http://www.thomann.de/gb/marshall_mg30fxnew.htm . :thx: Колебая се дали да си поръчам него или да търся друг амп ако този не си струва цената. Не мога да си позволя нещо по-скъпо от 400, 400 и нещо лв. :) Благодаря ви предварително! :thx:

ПП Реших да не пускам нова тема като повечето хора, надявам се да съм уцелила мястото. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да уточниш каква музика искаш да свириш с него и за какви цели ще го ползваш - вкъщи, на репетиции, за участия, за разнасяне ли ще е или ще стои на едно място и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако точно в този момент ти е необходим усилвател си вземи нещо, което те кефи и ти е по джоба! Ако имаш възможност да изчакаш и събереш сума, която да ти донесе сериозна машина - направи го! Не напразно има създадени толкова различни видове усилватели, в различен ценови клас. След толкова обяснения, не може да не си го разбрал. И за лампата - там е истината, кой каквото ще да си говори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да я поизтупаме от прахта малко тази тема, че и мен ме споходи същата дилема...

 

В момента имам един Fender Stage Master 160, трансисторен, 2х12 Celestion, и т.н. Скоро пробвах някакъв Line 6, не знам модел, има вградени кабинет симулатори и ефекти.1х12. В момента в който посвирих малко на него разбрах че трябва веднага да сменя този Фендер. Свиря предимно тежка музика (Slayer etc...) и звука от Фендера определено не ми допада.

 

Доколкото прочетох в тази тема имам няколко варианта за прилично кубе за метъл в ценовия клас 500-600 лв.

 

H&K attax 40 - не го намирам по сайтовете? Има H&K attax 100, което е по-скъпо...

Randall RG75 G2 - това не го намирам по сайтовете?

Marshall JTM 30 - това е сравнително евтино, но не ми харесва че е с 10 ичнов говорител (иска ми се поне 1х12).

 

Та...молбата ми е, може ли да е препоръчате нещо в този ценови диапазон (ако е за нещо много добро може и да се понапъна още малко.)

 

Четох мненията на Тони и прегледах обявите му...за съжаление нещата му са твърде класни (и съответно скъпи) за мен, но бих го помолил да сподели ако има нещо подобно за продан.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В Гема Мюзик в Халите един път видях лампов 60W Fame халфстак за 600 лв

А Рандала е голяма оферта,главата е със сменяеми "модули". Аз бих махнал KH-3 модула от въпросната глава и бих го заменил с този на Джордж Линч(не знам име на модела) и така ще има Чист,Драйв и Соло канал ,а не Чист , Драйв и гаден Драйв :D

А между другото с индийски Джаксън и транзисторен Фендер FM100H(предварително нагласен от предишна проба на чистия канал, а аз исках да го пуснем на драйв) изкарах Kill Em All звук,който досега не мога да повторя :wallbash:

a този пич си си го кефи Line 6 Spider-a(взел си е 150 ватовия ,но преди пускаше клипове с 15 ватовия и пак си режеше глави :metalist:) Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.