Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели


JukeBoxHero

Recommended Posts

Неотдавна пробвах Блекхарт. Ся ква му беше файдата да превключва на 5 или 3 вата не разбрах, ама както и да е. Та чистия канал и на мен ми хареса, ама де да знам. А за 5-6стотин лева, защо да не си вземе нещо за вкъщи 12 инча. Дори да не го надува, пак е друга хавата с по-голям говорител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е много важно говорителят да е 12 инча. Много хубаво да е лампов усилвател, също така. Защо не се огледаш/ослушаш за някое VMB втора употреба? Има много добри, каквото и да се говори за тях. Защото и глупости съм чувал, пък ги знам усилителите на Владо Балев и съм ги сравнявал с някои фирмени.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blackheart-a е 300 лева, бре момци. Да го сравнявате с Меса и други 2-3 пъти по-скъпи...

За цената си реже глави. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтин лампов амп ,който звучи ЕВТИНО.

Може да е лично пристрастие, но предпочитам транзисторния ХиК атакс пред него.

... най - вероятно...

И вече обективно, Marshall JTM 30 - 30 watts & Mesa Studio 22 -22 watts,

не му оставят никакъв шанс, просто го разстрелват от упор.

 

Не може да бъде - 30 ватов амп да бие 3 (5) ватов, още малко и ще кажеш, че 100 ватов Soldano SLO100 ще закопае Blackheart съвсем... никога никой не би се досетил...

Кое му е "обективното" на това кой амп ти харесва и кой е "по - добър"? Как изобщо "обективно" може да се каже кой амп е по - добър? Ако аз кажа, че Blackheart е по - добър от Marshall-a ( а аз НЕ го казвам), кой от двама ни ще е по - "обективен"?

Всеки си оценява и вижда нещата от собствената си камбанирия.

 

Аз от моята "камбанИрия" казвам, че Blackheart e добър. Посочи ми, къде съм препоръчал на човека, да си го купи? Не случайно сложих иконката за офтопик, това си е лично мое мнение, а това, че ТИ си мислиш, че звучал евтино, абсолютно нищо не означава...

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтин лампов амп ,който звучи ЕВТИНО.

Всеки лампов усилвател звучи толкова евтино, колкото звучат пръстите на тоя, дето свири през него. Разбирай го както искаш.

 

Четох, че авторът на темата се е бил размислил за Fender FM 212R... Човече, ако ти трябва евтин, но мощен усилвател, който да е с готин ривърб - взимай. Няма да сбъркаш. Хората вече ти предложиха другите варианти. Най-добре се разходи по магазините и пробвай различните усилватели. Сам ще си прецениш кой ти харесва най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам от снимката доста млад ми се виждаш.

Не е лошо, ама някак си не вярвам твоят опит да е съпоставим с моят.

 

Както после Бейби Ти се доизясни - реже глави като за 300 лева. Така да. Иначе - НЕ.

Тези, които съм посочил, наистина са малко по-мощни ( нали знаеш, че разликата между

5 вата и 22 вата лампова мощност не е в пъти?) и лично съм ги поразучил

и са ми създали възприятие за звук, което Блекхарта няма никакъв шанс да покрие.

Ако държиш да правим сравнение със същите ватове има една бутикова марка DrZ.

5 ватови лампови комбета по 3000 долара!

Не съм имал и не съм пробвал такова.

Това, което се пише, че разликата с Блекхарта не е от земята до небето,

в нюансите е, но хората казват, че са готови да дадат 3-те гранда за доктор Зи-то,

имено заради нюансите. След време ще стигнеш и ти до този начин на мислене, евентуално.

 

Това го написах, за да ти обясня, че точно това означава. -

ТИ си мислиш, че звучал евтино, абсолютно нищо не означава...

А на линковете се чува точно как звучи Блекхарта....реже глави като за 300 лева.

И ще свърши на много хора работа - ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender FM212 реве наистина много силно, имайки предвид, че е транзисторен, но много хора не харесват драйв каналът му, да не говорим, че има и такива, които никак не харесват чистия му звук.

 

Затова, мисля, че е редно да чуеш усилвателя, преди да решиш какво ще купуваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е въпрос за Фендер транзистор, аз лично бих взел ( без много да му мисля )

Champion 110, Princeton 112 - навремето ги правеха без ефекти, сега имат вградени такива.

Цените мисля, не са много по различни от таргета - 500-600 лв.

 

оффтопик

Понеже писах за Доктор Зи, реших да чуя за какво иде реч -

Уо уО УООООООООООООУУУУУУУУУУУ!

Мале леле - леле мале!

 

разликите с блекхарта въобще не са в детайлите, това е ес класа срещу таратайка.

(хайде от мен да мине - срещу хонда сивик, да не се сърдят феновете на черните сърца,

но като се върнах към семплите на бх за сравнение, уви не е нищо повече от траби)

май е 18 вата, обаче, не толкова ватовете имат значение, колкото характерът и тембърът,

защото може да се пуснат на едно акустично ниво и тази разлика ще продължава да я има.

за това, ако някой каже, че реже глави и продънва банкови сметки - няма да сгреши.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реже глави и продънва банкови сметки. Между другото 5 ватовия не видях да струва 3000 долата (може и аз да съм недогледал). Иначе не виждам какво сравнение може да става с Бх - цената е в ПЪТИ по - висока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е са чух Др.З и ... :):girl_witch::music336: И на мен не ми хареса нищо в БХ. Обаче има хора на които има харесва, както и такива като мен, на които не им харесва.

 

Извода ? Купи си каквото ТЕБ те кефи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за помощта на всички

изборът беше категоричен... H&K attax 40, дори критика за който обяснявах каза... "ако трябва си продай душата на дявола, ама купи тоя усилвател" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече много се радвам за теб!

 

НАПРАВИЛ СИ ЕДИН ОТ ВЪЗМОЖНО НАЙ- ДОБРИТЕ ИЗБОРИ.

(за това, което търсиш и ценовият диапазон)

 

Със здраве и кеф да си го ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато не са затворили темата, да взема и аз да се включа.

първо - видях по-горе, че някой беше препоръчал Peavy Vypyr 15. Тъй като самият аз съм се ориентирал към Peavy Vypyr 30 реших да разгледам и 15-ката. Първото, което се набива на очи е - "no footboard connection possible" - което ще рече, че vypyr 15 е единственият модел от серията, който не може да се ползва ето с тази прелест.

http://www.thomann.de/gb/peavey_sanpera_2.htm

така че, ако изборът е измежду някой от Vypyr-ите, 15 поне според мен е неудачен вариант, още повече, че при него липсва и миди конекцията, която е налице при другите модели.

И тук следва моят въпрос. Сравнявах Vypyr 30 с други modelling amps и ми направи впечатление, че при повечето от тях има line input, а при Peavy няма, но при него има MIDI connector, какъвто няма при почти всички останали. Тъй като не съм много в час с техниката, ще ви бъда благодарен, ако някой може да ми обясни, недостатъците на това да няма line in и предимствата на midi connector-a.

както и евентуално ако някой знае дали Peavy 30 и Санперата могат да се намерят в магазин в България.

Визиартс пак са се осрали и тук - двете в комплект са на цена 840 лева, при положение че от Томан излизат около 300 евро с включена доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.