Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели


JukeBoxHero

Recommended Posts

Съжалявам, ако сте отговаряли на тези въпроси 100ци пъти. Проверих няколко страници назад и важните теми и видях всичко, освен тема за ампове.

 

Засилил съм се да си купувам усилвател.

Не съм начинаещ, просто минах през барабани, басове, кухарки и така нататък.

Сега пак ще си купувам китара и усилвател, но понеже се мандахерца няква китара в нас, реших, че усилвател на първо време ще ми е по от полза (не знам как сте вие, но мен звука дразни ли ме, ми минава мерака да седна в нас и да си пиля часове)

Не искам никого да обидя със следващите си цитати и коментари.

Един приятел е бачкал година в един от най-познатите ви музикални магазини, като продавач-консултант и свири от както се помни. Не познавам друг човек, който да ми говори само в термини, цифри, модели, видове дървета, потенциометри и каквото ви дойде на акъл още.

И аз като по-некадърен от него му вярвам на всяка една дума... той обаче е малко пристрастен към дадени марки китари и усилватели, за това се обръщам към вас, за още професионални съвети.

 

Казах, че не искам да обидя никого, защото сега ще разкажа, какво чух за дадени марки усилватели.

Първо окото ми грабна Fender fm212r, кво повече, 100 вата, 2х12 инчови колони, викам си ... тва ще сцепи мрака, само като споделих впечатленията си на него и още камара китаристи, всички изпаднаха в див смях и го оплюха по всички възможни параграфи.

Викам си, ок. Набелязах си едно маршалче... MG15 нещо си.. знаете го..с 15 ватова глава и 2х10 инчови колони една въху друга (отново бях обект на подигравателни усмивки)

Гледам някъв Behringer V-Ampire LZX210 ... (тук вече, изпопадаха по земята)

Викам, добре бе... искам Randall RG75/100 G2 (щото г2 доста по ми допада от г3) ... тук не се смяха... казаха... емиии, ставаааа....

Та в общи линии, след часове обяснения стигнах до заключението, че... пълен транзистор (какъвто и да е - боклук), хибрид (почти какъвто и да е - боклук)... единствената истина е в лампата.

Да, ама ... не мога да си обясня как една лампа Laney lc15 (според техните думи, ще издуха със сила и качество, да не говорим за овърдрайв 100ватов с 2х12 инча колини фендър...) Laney-то обаче е 800 долара...да не говорим за LC50ката :Д

Одобриха горе долу Randall RG50TC, пълна лампа...който обаче е 1300 лв или там колкото беше... и аз си харесах един за 3000 хиляди, ама...

 

Общо взето....има ли нещо, което да не е обект на подигравки до 600-650 лв. или да се въоръжа с търпение и да опитам пак с 1500лв в джоба :wallbash:

Все пак ако някой има да ми продаде една г2-ка рандал, купувам! (поне ривърба му не е дигитален)

и защо всичко дигитално, никой добър китарист, поне аз с такова впечатление съм останал,казва че не е достатъчно добро. Било то Vox-a Тралала процесро или както му беше името дето си държи 800лв цена в бг.

И толкова ли е вярно, че истината е пълна лампа за 2000лв, с един БулсАй Гибсън за още 2пъти по толкова и най-много един скрим тюб за напомпване на звука при сола, подкрепен с тунерче на бос, ла педал за 500лв и още няколко евтини джаджи в чейна.

 

Мерси!

Редактирано от JukeBoxHero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето....има ли нещо, което да не е обект на подигравки до 600-650 лв.
Фендер Суперчамп ХД.

 

И толкова ли е вярно, че истината е пълна лампа за 2000лв, с един БулсАй Гибсън за още 2пъти по толкова и най-много един скрим тюб за напомпване на звука при сола

Да. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;( ;( ;(

 

с това "да" заби нож в сърцето ми :Д

моля те... не искам да е 15 вата... поне....поне....50 да е ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са ти тези 50 при положение, че едва ли в близките няколко години ще свириш на подходящо място, че да ги изпозлваш? И има разлика между 15W транзисторно и 15W лампово combo. Ако е само за мерене на пишки - взимай 212-ката и да не ти пука - нали е 100W и големи говорители

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тия пари Randall RG75 G2 и си ти :thumbup:

 

то пича с който свиря е с такъв..и ще е яко

и тъй като свириш с моите струни, съм напълно съгласен с теб :wallbash:

 

Защо са ти тези 50 при положение, че едва ли в близките няколко години ще свириш на подходящо място, че да ги изпозлваш? И има разлика между 15W транзисторно и 15W лампово combo. Ако е само за мерене на пишки - взимай 212-ката и да не ти пука - нали е 100W и големи говорители

 

нямам идея защо реши, че "нямам" къде да го ползвам

и доколкото разбирам, като чета сам поста си... става ясно, че ... не, няма да си зема фронтмен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ти каза с много прости думички "да" и "фендер нам кой си" (не съм го чувал просто, не че го коментирам :wallbash: ).

 

Защо се влияеш от мнението на хората ? Купи си това, което ти е по джоба и по вкуса. В крайна сметка - няма да ги насилваш твоите приятели да свирят с тея неща. Това е много грубо... по този начин да ти се присмиват на интересите. Ако ти харесва - взимаш го и това е ! Пък ако не си чувал въпросното кубе - не им се доверявай, тези хора очевадно имат силни пристрастия или поради някаква причина не искат да се противопоставят на мнението на мнозинството. Недей да се влияеш.

 

П.С. И на мен Г2 повече ми харесва от Г3 :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вземи си каквото ти харесва!

Освен това сподели какво ще свириш и каква ти е целта точно.

Аз лично щях да ти препоръчам Peavey Vypyr 15.

Ще свириш ли на сцена? Ако искаш нещо само за вкъщи, според мен не ти трябва нещо с 12", още повече 2х12"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blackheart РЕЖЕ глави - не е вярно. Така си мислиш само.

Не е лош разбира се. Просто ентри лампов амп.

JukeBoxHero, нещо хич не си наясно и са те объркали ужасно.

Берингер не си взимай.

За 500- 600 лв. ще си вземеш добър ( разбирай приличен) усилвател.

Независимо дали малък лампов, транзисторен или хибриден.

 

Всеки от тях ще ти свърши работа, разбира се между тях ще има разлика в звука.

 

Просто пробвай това, което е по джоба ти. Laney,Marshall,Randall - все са марки.

 

Randall RG75/100 G2 , Laney lc15 или нещо друго, изборът е много голям.

 

А един приятел днес е обявил в продажби един атакс прекалено тънко.

Виждам, че си колебаещ се. Не искам да ти насаждам решение, после да кажеш, че аз съм ти виновен. Искрено бих ти казал - взимай и бягай - доволен ще останеш.

А може би не. Зависи какви критерии имаш за звук. Но за мен е достатъчно добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Според Айнщайн и теорията на относителноста - да.

 

Както казах не е повече от ентри левъл тюб амп.

Евтин лампов амп ,който звучи ЕВТИНО.

клийна не впечатлява -

http://www.youtube.com/watch?v=af6o0VaT_m4

 

драйва е на моменти горе долу бива, на моменти е зле ( на първите акорди направо гаден) -

 

Може да е лично пристрастие, но предпочитам транзисторния ХиК атакс пред него.

 

И вече обективно, Marshall JTM 30 - 30 watts & Mesa Studio 22 -22 watts,

не му оставят никакъв шанс, просто го разстрелват от упор.

Всеки си оценява и вижда нещата от собствената си камбанирия.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Звучи доста добре според мен. Клийна спецялно ми хареса повече пред овърдрайва, но чак да реже глави.... Ето нещо което наистина реже глави според мен - http://www.youtube.com/watch?v=SaJ5QEIHQus...re=channel_page

 

А и като цяло не са много скъпи, стига си намериш. Вървят по около 400-500$. За лампа от средата на 60-те цената е приемлива, но е едноканален само със пружинен ревърб, също има и тремоло.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.