Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Effects


ChordSto

Recommended Posts

Нека да не превръщаме темата педалчета срещу процесори.

Човека пита нещо конкретно. Какво да си купи за 200 - 300 лв.

Дайте да не го пращаме за гиър над 2000$ и то в щатите.

Който има да каже нещо да се съобрази с това, което може да се намери тук за тея пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако трябва да базирам съвет върху моят опит той ще бъде такъв:

 

Процесор: от евтините съм ползвал ZOOM 505, ZOOM 5052, KORG, DIGITECH RP70, като последният според мен беше най-добър като звучене, но и ZOOM 5052 не беше лош.Много са евтини - по 150 лв са нови.

Имал съм и доста по-скъпи, но не са за тая тема.

 

Ефекти: от евтините препоръчвам марката GLX, имал съм DS100 и DD50, които не отстъпват на BOSS по нищо.

DS100 е по-добър от Metal Zone, защото става и за сола, а не да звучи като ритнат пчелен кошер.

Имал съм един дистър ZOMBIE на ROCKTRONE, звучи супер, но само в мощтна апаратура.

 

Дистъра на Ibanez не ми харесва, много е пластмасов :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за многото отговори , не мислех че повече от 2ма души ще пишат :rolleyes:

 

Така като гледам се получава една хубава дискусия която е безценна за хора който , все още , не са навътре с нещата.Но все пак не е нужно да коментираме само ефтините ефекти кажето по нещо и за по-яките . Да знаем :)

 

Много ми помогнахте , благодаря на всички , тоя форум рулира !!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За правилно звукоизвличане е необходим аналогов усилвател.

 

Ясно е че има 2 отбора :

1. За начинаещ най добре порцесор

2. За начинаещ по добре аналогово кубе и ефекти.

 

Аз съм от вторите - просто процесора те прави доста мързелив от към самата фразировка - липсва динамика , а и винаги разчиташ че той той звучи с готова бленда и замазва грешките.

 

Не липсват факти за рутинирани музиканти които дълги години ползват процесор заради предимствата му на компактност , и добър набор на много готови бленди - които един ден се връшат на дабрия стар аналогов чейн и почват да се "учат" да звукоизвличат отново (макар че за тях тва е въпрос на бърза адаптация)

 

Моята теза е следната:

 

Начинаещ - аналогов усилвател без натруфени ефекти за да започне човек да звукоизвлича правилно.

Напреднал - след като вече има основа - той може да изкара добър саунд и от всеки процесор - защото с нужната рутина ще си настрои блендите да звучат по реалистично и няма да се получи манджа с грозде.

 

И все пак ще цитирам един съфорумник който за съжаление отдавна не пише тук :

"аз имам 1 тест за определяне дали ми харесва как звучи усилвател модел Х - плъгвам се, усилвам и ако ми настръхнат топките - добър е! даже и да не ме кефи да свиря с такъв саунд "

 

Тва горното при мене не ми се е случвало с никой процесор.

 

Пътищата до върха са много - върха е само един !

Дерзайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обезсмислям темата, но не е ли по-важно да се свири, отколкото с какво.

В днешно време, това становище не се приема добре, но наборите знаят какво имам предвид.

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Най - сетне някой да го каже.

+1 и за Metalhammer обаче. Май истината е някъде по средата - ако човек има хубава апаратура с доста по - голям мерак ще свири и ще се развива. Обаче, сама по себе си, добрата и скъпа апаратура не винаги донася желание за повече свирене, или за това, колко добре звучи един музикант. Това си зависи от него.

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти предлагам да си земеш камиончета на дигитек.Те са ,,аналогови'' поне така пишат за последните им 5 дистара.Земи си примерно 1 дист те са към 60 до 90 лв 120 овердраива 1 ефект друг примерно хорус делаи флангер може да ги намериш в фактор.Ако мислиш да свириш сериозно професионално земи си единствената марка Boss доста скъпи но си заслужават. успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да свириш сериозно професионално земи си единствената марка Boss доста скъпи но си заслужават

 

еее, ай ся :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти предлагам да си земеш камиончета на дигитек.Те са ,,аналогови'' поне така пишат за последните им 5 дистара.Земи си примерно 1 дист те са към 60 до 90 лв 120 овердраива

 

... а може за почти същите пари overdrive/booster - Firesound на Nikifena. Аз съм с такъв, мисля, че няма човек от форума, който да има такъв и да е недоволен. Всъщност, замисли се, дали изобщо ти трябват тонове ефекти. Мисля си, че за 90% от стиловете можеш да минеш с хубав драйв/дисторшън (зависи, колко тежък стил), едно уа-уа, и ЕВЕНТУАЛНО някой дилей или ревърб (без които пак не е болка за умиране). Друго, което върши хубава работа е Volume Pedal, но и той не е абсолютно задължителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако мислиш да свириш сериозно професионално земи си единствената марка Boss доста скъпи но си заслужават...

О, УжасТ! :)

 

Искрено се надявам никой да не ти повярва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A кое му е лошото на Behringer? А на Squier? А на Кремона? Лошо няма... просто има и по - добри :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ и аз подкрепям.

А има и нещо друго, от 15 ватова въшка мощен саунд няма как да се изкара...нищо че опитите продължават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.