Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Effects


ChordSto

Recommended Posts

и да извличаш максимума от всичко, независимо от средствата

 

това не е икономическо мислене, но пък нека всеки да прави това, което иска

трябва да има и такива хора, че после да си пазаруваме изгодно от разпродажбата :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много е грешно според мен да се смята, че процесор = мечтания звук.

Истината е, че за да се научиш да ползваш процесора трябва да знаеш как звучат и как се настройват ефекти. Демек дори и скъп процесор да си вземеш - ако не знаеш какво да го правиш - ще станеш фен на настъпи кутийките :thumbs_up:

Аз съм фен на процесорите но знам кое става и кое не от всички тея неща в процесора или по-точно знам кое на мен ми върши работа. Но определено в началото доста се обърках.

Ти примерно като си начинаещ - вземи едно Уа, едно ехо и един драйв (ако усилвателя ти няма) разцъкай ги хубаво, после ги продай, вземи други и така. Ако взимаш качествени неща дори и на старо те ще си държат цената. Е, гледай да са произведени поне тази декада :thumbs_up:

Абе търсенето на добър звук е много сложен процес. Малко са хората, можещи да се похвалят с това. За това колкото повече неща пробваш - толкова по-добре.

Но пак казвам за 200 - 300 лв. по-добре ефектчета. Ако имаше 600 щях да ти кажа да си вземеш процесор определено. И не мисли, че като нямаш процесор не можеш да извадиш звук. Виж колегата Налбантов за пример, как от всяка джунджурия вади :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво повече от един овердрайв или дисторжън,някой друг хорус и дилей ,евентуално Уа-уа педал,готин амп

 

и ти си прав, ама не мислиш ли, че тия неща, които си изброил струват колкото няколко процесора

според мен процесора е добро начало както за начинаещия, така и за всеки, който си свири предимно у дома

 

Да прав си,но аз съм на принципа,че не съм толкова богат, за да си купувам евтини работи.Един процесор практически остарява доста бързо като модел докато,един добър ефект си държи цената с години,да не кажа,че може да стане и по-скъп.

Говоря за практичност и дългосрочност,а и не само...

За мен обаче не е това най-важното,по-важно е да ти върши работа.

Аз също предимно си свиря в къщи,но какво от това...

В крайна сметка,човек трябва сам да реши и ,за да не изглеждам като пълен фанатик,то трябва да призная,че не всеки разполага с достатъчно средства,тъжно,но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един процесор практически остарява доста бързо като модел

 

да ама защо ти е най-новия проц

само факта че имаш хорус, дилей, фленджър, фейзър и други подобни ефекти съчетани с добра педалиера си струват парите

ако искаш можеш да се вземеш някой добър дисторшън и кубе и си готов :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Solo5 не е същото.

Гроздето е кисело защото е високо,не е вариант за оправдание.

Може би най-точните доводи относно дилемата е дал musicman

Истината е, че за да се научиш да ползваш процесора трябва да знаеш как звучат и как се настройват ефекти. Демек дори и скъп процесор да си вземеш - ако не знаеш какво да го правиш - ще станеш фен на настъпи кутийките

А аз бих добавил,че разбере ли човек как звучат,истинските ефекти,не евтините боклуци а истинските,то тогава не знам дали ще помисли за процесор.

Пак,всичко е въпрос на външен и вътрешен мироглед.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да говорим тогава за марки,пари и качества.

Мисля,че точно това беше смисълът на темата, а ние я разводнихме с философия.

1.Какъв добър процесор може да се купи за 200/300/400 лв.?

2.Какъв добър ефект може да се купи за 200/300/400 лв.?

Пък хората които имат питанки да прочетат,помислят и вземат решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго решение са и мултиефектите на Boss, като ME-20, ME-50 и т.н. Много ефекти, но без симулации на усилватели и говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Какъв добър процесор може да се купи за 200/300/400 лв.?

 

Yamaha DG Stomp - за около 200лв, имал съм такъв - вади страхотен звук

Boss ME-50 - за около 300лв

Boss GT-6/GT-8 - за около 400лв

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се научих как да навързвам ефектите с един Зулум Г1Х. Сега бавно си събирам чейн и ще се уча как с наличното да изкарам добър звук. Като препоръка бих казал ако питащия си взима процесор,да си вземе някой не толкова сложен,за да може да го върти и да се учи,без да му умира мерака. Като стане ясно кое кво е и "супер якият" звук ,който изкарва проца,почне да не го кефи тогава да направи избора с какво да го смени-лапово кубе,автопарк,процесор висок клас.

Разни хора,разни идеали. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mod Tone

Препоръчвам,за 200 долара приблизително,получаваш основни не лоши ефекти,

като дист или овердрайв,хорус,дилей.

Струват ми се далеч по-добрият вариант от Берингер,например

Има и саитове който шипват до България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ефектите за китара предпочитам клиина ,крънча и лиида на китарна лампова глава - свиря основно и само с тях + крайбейби понякога.

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък предпочитам да ползвам дист, чиста китара, уа-педал, дилей, хорус, пич шифтър, текстрим, ехо, фейзър, фленджър и въобще всички модулации, които ми предлага процесора. Имам процесор Корг от 5 години и ще го заменя само за по-скъп процесор с повече модулации след известно време. Става и за у нас и за репетиции. Идеален за експериментална музика, да не кажа задължителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че процесора си има своето приложение. Доста добре е ако си начинаещ да си купиш един процесор (да речем за 200-300лв макс., но задължително с активен педал - т.е. освен footswitch, допълнителен педал който да контролира нивата на ефектите) който да ти помогне да свикнеш с ефектите, да експериментираш, да добиеш усет кое къде и как се използва, да се научиш да ги ползваш умерено и да знаеш какво най-ти приляга и от какво имаш нужда. След година-две, вече можеш да почнеш да мислиш за т. нар. камиончета, или аналогови отделни педали, които после да свържеш във верига. Най-универсалните и нужни ефекти са Уауато, някакъв дист. (да речем hot rod, overdrive или каквото и да е) и delay. Аз лично имам още много други ефекти, които намирам за интересни и определено помагат за разчупването на звука.

 

Разбира се, процесорът не е особено ефективен при live performance. Трудно е да постигнеш добър звук с процесор свързан към силни колони, често се получава микрофония, нежелан звук и други подобни. Разбира се има и процесори които стават. Един мой приятел ползва процесор при изпълненията си и то става дума за сериозни ватове, а досега не е имал проблеми. Неговият струва 450лв.

 

Процесорът е доста полезен за репетиции с група и за упражнения вкъщи. Но не бива да се смята като инструмент за живи изпълнения като цяло.

 

Та изборът е твой - реши какво точно искаш, и вземи най-адекватното решение. Аз лично съм доволен - купих си процесорче за 200лв, което много добре ме научи да ползвам ефекти, и беше безкрайно полезно при репетициите с групата, тъй като не се налага да мъкна много оборудване. После плавно започнах да преминавам към аналоговите педали, които определено имат по-добър звук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.