Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Effects


ChordSto

Recommended Posts

Здравейте , преди около 6 месеца си збъднах една мечта и минах от класическа на ел. китара . Тогава нямах толкова средства и си взех само китарата и едно малко кубе.От тогава събрах малко пари и мисля , че вече е крайно време и аз да се ореда с някоя гъзарийка. Пускам темата за да ми кажете какво харесвате или пък не харесвате вие и защо.Имам предвид от всички ценови класове . Лично, имам за харчене няколко стотин лева и ми харесаха 2 неща на Boss - ME-70 i GT-8 ,спрях се на процесори защото все пак свира всякакви стилове и искам да имам разнообразие :).Какво мислите за тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Boss GT-8 мисля че вече не се намира нов.

Иначе въпреки упреците, които ще последват сега, този процесор е ефект от истинска класа.

Като звук и изработка.

:wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отдавна чакам някой да пусне подобна тема. добре би било да се разшири и да се бодне като важна - кой ефект какъв звук вади, за какъв стил музика е подходящ, пробвалите да споделят коя марка да се предпочете при купуването на даден ефект и евентуално линкове със семпли. за хора, които свирят, но не са много технически светнати (като мен) подобна информация си е безценна. все пак не всеки има възможност да пробва лично даден ефект преди да го купи, а и сега с поръчките по интернет става още по-необходимо да имаш някаква предварителна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че се намесвам в темата, но можете ли да препоръчате и някой по - евтин модел... да речем 200-300 лева?

 

Иначе съм чувал много добри отзиви за Line 6 и за Boss-овете от по - скъпите модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За 200 - 300 лв. по-добре си вземи 2 камиончета и едно Уа ама хубави. Може на старо да се намерят.

С уточнението, че си имаш усилвател.

Всъщност е добре да кажеш за какво ти е процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да налея масло в огъня,ще споделя с вас моят опит.

Аз лично съм фен на "настъпи кутийките",за мен от тях може да се изкара много повече,отколкото от някой евтин процесор.

Не един път е дискутирано:" Дали да си взема процесор или педалче?"

Ами отговорът който съм си дал за себе си е ,че въпросните "камиончета",вършат по-добра работа.

Тук е моментът да кажа,обаче че трябва да се разбира качествени такива/трю байпас,аналогови по възможнос,за лампи да не говорим/

Да доста по-скъпо излиза,но човек може лека полека да си изгради един доста приличен чейн.

Факт е,че много млади колеги нямат много от необходимият опит и се хвърлят на всякакъв род процесори,за да получат още в началото от всичко по много,но повярвайте ми с годините нещата улягат и човек се спира на конкретни нужди и предпочитания(стил) за звук.

Какво повече от един овердрайв или дисторжън,някой друг хорус и дилей ,евентуално Уа-уа педал,готин амп,не мисля,че цял арсенал звуци от типа "птича пръдня" до "слонски оргазъм"ще е от полза на един начинаещ китарист.

Усещането за звук,звукоизвличане,техника и тн.се губи до голяма степен.

Според мен човек трябва да почне от основни неща добре да ги овладее и след това да надгражда чейна си,според потребностите си и нуждите си.

С горе написаното не искам да ви отчайвам,а искам да ви предпазя от ненужни разходи....

За съжаление хубавите неща не стават от раз а едно по едно,това е горчивата истина.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с двамата. Съжалявам, че не учточних, но бях на училище.

 

Цялата работа е, че и аз се радвам на настъпи кутииките, НО нямам достатъчно опит за да реша какво ми трябва за звука който искам, за това ми трябва процесорче за да разуча ефектите и така на татък и да знам какви настъпи кутиики ми трябват и от там да събирам за тях. Идеята с уа-то и някой добър стомп бокс е добра но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си свириш в къщи,защо не пробваш софтуерни варианти.

Например един Guitar Rig мисля,че ще свърши работа да придобиеш обща представа,за основните видове ефекти и тяхното звучене.

Ако пък свириш с група по репетиции и др.,то едвали ще ти трябва нещо повече от няколко стомп боксчета,като за начало.

 

П.П.Никой от вас няма уточнени предпочитания за стил музика.

Определението "различни стилове",не дава възможност за по-конкретни съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гитар риг съм свирил известно време... Не знам, трябва да обмисля нещата. Идеята ми като цяло беше да си взема процесор за да имам голям набор от ефекти, които ще ми помогнат в търсенето на моя звук и от там бавно но славно да преминавам към stomp boxes, но трябва да го измисля. Хм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво повече от един овердрайв или дисторжън,някой друг хорус и дилей ,евентуално Уа-уа педал,готин амп

 

и ти си прав, ама не мислиш ли, че тия неща, които си изброил струват колкото няколко процесора

според мен процесора е добро начало както за начинаещия, така и за всеки, който си свири предимно у дома

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че нафлъдвам темата, но както се казва във филма "Рей" - "Ако мислиш в центове, взимаш центове, ако мислиш в долари, взимаш долари". Т.е. въпроса не е дали ще ти остане само хоби или ще стане професия, въпроса е да се "кефиш" на това което правиш и да си доволен от себе си и да извличаш максимума от всичко, независимо от средствата, а не всичко да е колкото да си начеш крастата.

 

П.П. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък така и не можах да свикна с тия процесори, оптитите ми да си докарам свестен саунд с тях ме докарват единствено до желание да си прегрза сам гърлото, все ми звучи едно плоско такова, може и да си въобразявам или пък не знам как да си направя саунда (което въобще не е изключено), затова си ползвам добрите стари стомпове. Ама то аз и бездруго ползвам предимно дисторшън и рядко дилей, тъй че за кво ми е тоя проц...

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.