Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно овчарче нямало работа и почнало да си играе с


the_gorer

Recommended Posts

Видях темата на 7thString за звука на неговия Zoom и ми хрумна, че ще е добре, ако всеки запише къси откъсчета с няколко настройки на ефектите, които ползва - чиста китара, хард & хеви и брутализъм.

Нвити ли сте?

Ще се получи добра колекция от звукови данни за отделните китарни процесори и ефекти. Даже после може да се систематизира в някяква база от данни, която всеки потребител да има възможност да дръпне и да си ползва от компа.

Знам, че е невъзможно всичко да е обективно, защото всеки китарен процесор и ефект вади на практика неограничен брой звуци, но все пак може да се наложат някакви предварителни сетинги за гейн, EQ и така нататък.

Някои ще кажат (и с право), че всичко зависи и от адаптерите. Това, за съжаление, няма как да го преодолеем.

Естествено всеки ще пуска първичните записи, без пост-продукция и обработка и без акомпанимент на барабани (на записа да не се чуват).

За да е сравнително уеднаквено всичко, може предварително да се разберем какви пасажи да се свирят с чиста китара, какви с хард & хеви гейн и какви с брутализъм (маса гейн, скупнати средни).

Примерно:

Интрото на Sanitarium - за амп с чиста китара.

Някакъв риф/соло на Мейдън - за хард & хеви.

Риф/соло на Malevolent Creation за брутализъм.

Да видим коя пластмасова пръдня ще звучи най-готино.

Аз ще съм с компа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирам идеята за добра :)

Още по добрия вариянт, мисля че ще бъде, след постването и опита за смесване,да се смеси ит разбирачи и да кажат къде кво е трябвало да се направи, за да прозвучи още по Мейдън , малеволент и тнт..

и да се прави на един и същ трак барабани за всички.

нека някой ентусиаст да постне барабаните и таб-а , при достик на време и желание ще се включа :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз това си го мислех- нещо простичко, тей че да се чуе чиста китарка, дист, флажолети, шум и евентуално други екстри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.