Jump to content
Българският форум за музиканти

Straps, Strap Locks


Yves

Recommended Posts

При мен каквато китарата такъв и коланът. :metalist: Като си взимах китарата преди година и половина си взех и колан Ибанез. До ден днешен не се е откачил нито веднъж. Доста здрав и надежден се оказа, а това ме прави автоматично доволен :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите Дънлоп нищо им нямаше 1 година ,но след като прочетох тая тема днеска се разкачиха 3 пъти.....Няма ли лек за това или да ги сменям????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

визирах израза Strap Lock. и ако това са въпросните "гайки" за които се закача колана, следва да попитам... какво им е на оригиналните? моите не са мъднали (както и колана ако трябва да съм честен, а той е някакъв planet waves за 5 кинта купуван през 2007-ма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми откача се китарата от колана с оригиналните, това е драмата :) Освен, че изглежда тъпо като стане на сцена, можеш да си изшибаш китарата в пода, което не звучи особено приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ми откача се китарата от колана с оригиналните, това е драмата :hysterical: Освен, че изглежда тъпо като стане на сцена, можеш да си изшибаш китарата в пода, което не звучи особено приятно.

 

Озвен што изгледа глупаво, и звучи глупаво. Мене ми се има случено на сред соло :hysterical: Среќа во несреќа е тоа што сепак ја задржав гитарата в раце, и таа не заврши на подот. Меѓутоа, се уште немам купено страпс лок, само го заменив коланот со нов, од подебела кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Баш тъй си е. Веднъж на едно соло китарата ми се разкачи и увисна на втора струна на бенд. Ей, няма такъв фалшив тон :hysterical:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години, когато нямаше страп локове си бях заключил колана с тел. проблема с откачането много ме мъчеше и един ден се изнервих и сътворих следните действия

1 закачих колана на китарата

2 купих 1м кабел 4 квадрата

3 махнах изолацията от медната тел

4 увих около кожата на колана телта

5 с едни клещи позатегнах

6 с клещите махнах излишната тел

7 забравих за откачането на колана :hysterical:

 

а в момента имам чисто нови страп локове шалер сребърни, непоставяни, а ми трябват голд

 

та ако има някой такива (голд) и може да си позволи размяна за (силвър) нека пише на ЛС

 

ще му пратя и снимка да ги види

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с откачането на китарата е наистина голям проблем и то не само защото може да се случи по време на участие. На един познат точно така му се беше откачил колана

и китарата падна на земята. За съжаление грифа се счепи и направо му се плачеше. След намесата на лютиер всичко завърши с щастлив край. Естесвено сега е със страп локове(на фендер)

от xxxx (около 30лв). И аз съм с такива от около година и двамата сме доволни. Така че искренно съветвам всички колеги китаристи да се замислят на време и да си обезопасят по някакъв

начин коланите, за да не съжаляват после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.