Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с M-audio Fast Track Pro Usb


Draganov

Recommended Posts

Здравейте. Преди няколко дена си взех тази карта: M-Audio Fast Track Pro USB. Но имам един въпрос. Самата карта има 2 входа за микрофон. Когато сложа микрофона в единия вход и като искам да запиша ми излиза , че е записано само на единия канал. Примерно на лявата колона... Когато сложа на другия вход , ми излиза записано на дясната... Как мога да го направя да ми записва и на 2вата канала? Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има прекъсвач моно/стерео но пак не се получава... като цъкна мисля че на моно , или на стерео може да бъркам се чува от двете страни ... обаче при записа си е същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има прекъсвач моно/стерео но пак не се получава... като цъкна мисля че на моно , или на стерео може да бъркам се чува от двете страни ... обаче при записа си е същото...

 

щом се чува от двата канала, а при записа не е така, значи бъркаш нещо със софта за запис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом се чува от двата канала, а при записа не е така, значи бъркаш нещо със софта за запис

 

Бе и аз за т`ва намеквам, ама кой ли чете менюъли тия дни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картата ти има два микрофонни входа, следователно и двата са моно. Аз съм с Delta1010LT и също имам два канона, във панела следователно виждам къде съм вкарал, къде показва сигнал.. ато отчете примерно H/W In 1/2 ако има само сигнал на 1, такива настройки му задавам от софт програмата за запис, да взима сигнала от 1.. и така..

Успех!

 

Не съм го написъл много професионално, но дано си ме разбрал :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 6 years later...

Здравейте. Аз също имам този проблем с М-аудио М-трак. Пробвах с различни микрофони , да видя дали приложения към картата не е само моно ( комплекта беше: звуковата карта,кондензаторен микрофон с кабел и слушалки) но пак продалжава да записва в единия канал-или ляв или десен зависи каде съм свързал микрофона. Пробвах наи различни програми : adobe audition 1.5 , 3, 6 ,   audacity , acoustica basic edition , cuberlink wave editor , fl studio ,goldwave и др. но ефекта е все същия. Дайте моля накаква идея как да записвам през тази звукова карта в ляв и десен канал. Имам една по смотана карта дето няма проблеми, но аз искам с тази да работя. Моля за помощ. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не знаеш защо си ги купил и какво искаш да правиш...

 

Записва откъдето ѝ укажеш и възпроизвежда откъдето ѝ укажеш. Вземи изгледай 2-3-5 туториала за начинаещи, за да разбереш какво е рутиране на сигнала и къде какво как и защо се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на най-начално ниво си обясни сам на себе си, що е то моно и стерео, и откъде-накъде при запис на единичен (моно) сигнал от микрофона, трябва да се получи двоен (стерео) запис. Прочее, повечето DAW имат настройка на вида трак, който ще се записва - моно или стерео. Другото объркващо при начинаещите (и игнориращи четенето на менюъли) е начина, по който се представят входните канали в конкретна DAW - по подразбиране обикновено са зададени като стерео двойки, та е добре в настройките на аудио енджина да се зададат като моно източници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.