Jump to content
Българският форум за музиканти

E-mu 404


Black Bird

Recommended Posts

Някой да е с такава

карта и да сподели мнения и впечатления B)B)

 

знам че е евтина

но в момента се продава с доста легален софтуер....

 

 

 

Благодаря ви!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

един пич има, прибира се в понеделник, ще питам B)

супер!!! Я разправи малко за дсп-то и ефектите и пач-микса

 

едно време смесвах с едн иасп драйвери на ему на една саунд бластер лайф

и беше убиец!!! заедно с кейкволк 9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става. А ДСП смесването също е трудна работа... Особено сравнено с нещата които с Кубейз се правят.... Пач микса е най-нанужната и глупава програма за управление на звукова карта, която съм виждал. На Креативе Лайв беше по-лека и удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става. А ДСП смесването също е трудна работа... Особено сравнено с нещата които с Кубейз се правят.... Пач микса е най-нанужната и глупава програма за управление на звукова карта, която съм виждал. На Креативе Лайв беше по-лека и удобна.

:)

Верно е :curse:

Пачмикса е тъпня. ДСП ефектите, за да се слушаш самостоятелно с ефекти биват, но на запис никога не бих ги сложил.

Аз съм с 1212м и картата си заслужава кинтите заради конверторите, които на мен ми харесват специално, а и поддържа добра латенция (т.е. колкото ми трябва B) ). Но от драйверите има доста какво да се желае.

Безплатният софтуерен бъндъл си е далавера, само дето като им звъннах един телефон неква леля ми обясни как не 'спедират до България, след което аз леко вбесен и обясних, че не може да може да си купиш карта и да я изпратят до БГ, а софтуера да не може - някак не им отива на бизнеса. Тя се спече - държа ме 5 минути на телефона докато явно се обясняваше с някой и си оставих телефона и мейла, като обещаха да се обадят - това стана преди седмица. Сега мисля да им пиша мейл и да ги питам във ЕМУ форума (там се навъртат разни типове от ЕМУ) к'во става. Та така с "евтиния" софтуер. Ако има развитие ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уеааахB)

Искам да узная за проблемите с драйверите

Защото в форума само негативни постове с проблеми

спиране на звука ...прекъсвания и прочие....

Това самос 404 ли е така....

 

 

Благодаря Сънчо! :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешшоу, къде си? Ти си с 1212м (все още?) и Кюбейз (май), или се лъжа?

Иначе 1212м бива. До 2-3 синта и 5-6-ина трака, без тежки ефекти, и на 2 мс държи, което не е върха на сладоледа, но на мен специално ми върши работа. Иначе, ако няма ВСТ инструменти и са само аудио тракове с 2 конволюшън ривърба, нормално число компресори, дилеи и сие....съм го докарвал до 28 трака + 6 буса + 4 аукса в Самплитюд... 5-7 мс латенси и бачка без проблем АЦП-то.

ДСП Ефектите не струват обаче.

Е ти нали имаш Луна? За к'во ти е да я сменяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, съм, ние с Митака початихме вчера.

Мите, ся нямам време ама ще ти отговоря на запитването съвсем скоро, но ДСП-то си е гадно според мене и тва е ;)

 

едит: на запитването бях изпуснал т-то и звучеше малко алкохолно :D

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за dsp-та разбрахме, а за качеството на конверторите на 0404 някой нещо да каже?

зле са. По-добре 1212М. Ем има и балансирани входове и изходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пък е и два пъти по-скъпа..:) Айде малко офтопик: мисля, че някъде беше дискутирано нещо подобно ама аз да питам: EMU1212M vs. Delta 1010LT? Мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.