Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви кабели свирите?


Crimson

Recommended Posts

Е, какви кабели да ползвам, като от едната страна има пърдялник, а от другата гъз?Все си мисля, че ако си купя кабел за 80 кинта, рано или късно ще го настъпя в тясната репетиционна и ще взема да се обеся с него, заради загубата.Затова стагове, проели, поялник и к'вото е по-евтино по нашите ширини балкански.

Нека всичко друго е наред, че до избор на кабели да стигнем(ама това е друга тема).

В крайна сметка, като трещим по концерти, звукът е здраво прецакан, та не виждам как един кабел ще оправи тотално работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

A за Proel какво мислиш?Ще поясня, че вървят ( или поне вървяха ) по 15 лева в Динакорд.

 

Това провокация ли беше, или се интересуваш от мнението ми? ;)

Не, няма провокация, интересно ми е какво мислиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея с какво качество са "sssnake" на thomann.de? Защото тва беше кабела, който ми подариха като си купих първата китара и оттогава насам не съм се замислял дали е читав и дава отражение на звука. И понеже другия ми кабел също вървеше с китара и ми изглежда много мизерен, реално нямам база за сравнение...

 

Та някой друг използвал ли е тоя ссснейк и има ли впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какви кабели да ползвам, като от едната страна има пърдялник, а от другата гъз?Все си мисля, че ако си купя кабел за 80 кинта, рано или късно ще го настъпя в тясната репетиционна и ще взема да се обеся с него, заради загубата.Затова стагове, проели, поялник и к'вото е по-евтино по нашите ширини балкански.

Нека всичко друго е наред, че до избор на кабели да стигнем(ама това е друга тема).

В крайна сметка, като трещим по концерти, звукът е здраво прецакан, та не виждам как един кабел ще оправи тотално работата.

Абе и ти си прав ,но е дразнимо от "пуканките" при изцепен амп ,иначе и аз съм с правен Проел и един пратен от Италия Reference.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма провокация, интересно ми е какво мислиш :)

 

Ами готов кабел от магазина си купих само този въпросния Fender, останалите ми кабели са правени от мен самия с кабел на метър от Викиват и жакове от Конрад, като им кажа кабел за китара те се сещат какво да дадат :)

 

Този фендерският има само едно предимство пред другия - доста по-безшумен е.

 

ОБАЧЕ ;)

 

Звукът е зле. В сравнение с другия кабел е все едно съм намалил Tone потенциометъра, т.е. по-глух е.

 

Има много тънко жило и прекалено дебела екранировка, която го прави много дебел и твърд кабел, който лично на мен постоянно ми пречеше в краката и стоеше винаги със собствено мнение, ако мога така да се изразя, и това беше причината да го настъпвам постоянно - последният път фатално :lol:

 

Е, сега е поправен, но го ползвам само като си настройвам китарата с тунера на компютъра, където качеството на звука няма особено значение. Държа си го само като резервен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

'Lava' са доста сериозен производител. Освен собствената си марка, произвеждат кабели и за висококласни брандове, kato 'Van Den Hul'; 'Evidence'; 'Zaolla'; 'Vovox' ( тези смятам обезателно, да ги пробвам)....

 

За кои кабели ме питаш, дали имам конкретно мнение?

- за тези с които разполагам - мнението ми (колкото и да е субективно) би могло да се илюстрира с груповата подредба, която съм направил в поста си.

- за кабелите по принцип - имам мнение, заключение и отношение. Бих го споделил с теб (ако те интересува, разбира се) на ЛС.

- за кабели от които имам впечатление, но не работя/разполагам в момента:

'Monster' Rock - несъмнено добър кабел, но нищо специално. Ще ми е интересно, да пробвам сериитe 500 Performer и Acoustic, а непременно ще пробвам серия 1000 Studio pro! (да отбележа, че като "пробване" разбирам, да си купя поне 2 бр. от поне 6м. и да се занимавам с експерименти, и практически сравнения известно време.

'Canare' GS6 - добър кабел на про-ниво

Имам и далечни спомени от 'Horizon', но не бих могъл да възпроизведа конкретно мнение.

 

Здравей DOCC,

Случайно да знаеш, дали някъде се продават LAVA Cable в България?

От сайта им знам, че нямат дистрибутори у нас, нито on-line опция за пазаруване за България.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
:D най-евтините по 5 лева made in chine.шегичка иначе си свиря от китарата до педала със оригинален фендерче а от педала към усилвателя със stagg него обаче го купих по спешност и още не съм го сменил а и работи :) не мисля че ще има смисъл.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм се отказал от фирмените кабели, не отричам качествата на някои от тях, но предпочитам да си ги правя сам. От години не е проблем да се купят жакове Neutrik, цената е около 6.00 лв. за бройка. Продават се прави, "винкел", както и стерео варианти. Напоследък се появиха и такива, които прекъсват връзкатат при вадене от инструмента (предотвратяват пуканките). Кабели купувам само от големите музикални магазини, използвам тези с две активни жила. Приличен поялник в Конрад струва от 3.00 до 10.00 лв. Когато ползвам "камиончета" ги свързвам с някакви американски кабелчета, на които отдавна съм забравил марката. Но след като вярно и безпроблемно ми служат близо 20 години не виждам причина да ги сменям.

Мисля, че по силите на всеки е да си направи сам кабел с нужната дължина и желаните жакове. Темата е обсъждана във форума, доста неща има и в You tube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

... използвам тези с две активни жила.

Каква е причината да използваш с две жила при моно жак и как ги свързваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
 При тези Planet Waves PW-AGRA-20 ключето се задейства с ръка и не се запояват. http://www.thomann.de/gb/planet_waves_pw_agp_1.htm

но не разбрах - към този жак специален кабел на "Планет" ли се ползва или става и всякакъв друг инструментален кабел?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... използвам тези с две активни жила.

Каква е причината да използваш с две жила при моно жак и как ги свързваш?

 

Избираш едното жило за активно, а другото използваш за маса. Свързваш го с ширмовката, но само в единия край на кабела. Колкото по-дебел кабел, толкова по-добре. Отдавна съм се отказал от жакове с "екстри", никога не знаеш кога "екстрата" ще те прати в тиквите, обикновено се случва в най-неподходящия момент. Neutrik са с доказано качество и не желая да си създавам проблеми с разни експерименти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.