Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви кабели свирите?


Crimson

Recommended Posts

Интересува ме, дали сред съфорумниците има хора, които се ползват с някви по-скъпи или по-специални кабели.

Отделно мисля, че е важно да се знае кои кабели наистина допринасят за по-добър звук.

Пък и съм решил да си взема някъв нов... :rockon:

Вие сте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм с гадни Проел, ама съм чувал адски добир отзиви за Планет Уейвс и мисля да си взема като се опарича малко. А и ме кефят тия дето не се поят.

 

Мисля, че Налбантов имаше такива, той може да каже :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добър звук е относително понятие...

 

Но все пак - оставам доста доволен от кабелите KLOTZ. Последно си взех от серията Supreme -> LaGrange.

 

Опридилено мъ кефи :rockon: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Proel, Belden, Sommer, Planet Waves, Fender, Klotz LaGrange и един куп други модели, по едно време се бях сдобил с доста метри микрофонни и всякакви други на Клотц и един ден правих кабели - та горе долу те май са най-много наоколо, Cordial и кво ли не друго. Разлика вероятно има и ако се потрудиш ще я чуеш вероятно и още по-вероятно ако са по-дълги кабелите :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с гадни Проел, ама съм чувал адски добир отзиви за Планет Уейвс и мисля да си взема като се опарича малко. А и ме кефят тия дето не се поят.

 

Мисля, че Налбантов имаше такива, той може да каже :rockon:

 

Да, от едно видео на Devin Townsend(Strapping Young Lad) чух за първи път за Planet Waves. Човека си каза, че моментално чул разликата :)

Дано Налбантов да ни просветли по въпроса?

 

Fenix - доста са скъпи тези кабелчета май - $97.00 гледам в сайта им са Cable Station™ Instrument Cable Kit.

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от едно видео на Devin Townsend(Strapping Young Lad) чух за първи път за Planet Waves. Човека си каза, че моментално чул разликата :offtopic-001:

Дано Налбантов да ни просветли по въпроса?

 

Fenix - доста са скъпи тези кабелчета май - $97.00 гледам в сайта им са Cable Station™ Instrument Cable Kit.

 

 

Скъпи са да. Ама имам странното чувство че си заслужават :)

След един хубав аудио интерфейс, мик и комп - те са на ред :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам Planet Waves. Имам още 3-4 от различни марки и също собственоръчно направени (15-20м.*) защото готово направени с такава дължина не се намират навсякъде, а и са много скъпи. Planet Waves са супер яки, не знам вече дали подобряват звука,но определено са класа.

 

* Сигурно някой ще се зачуди от какъв зор ми се налага да използвам толкова дълги кабели :) Когато имам шанса да свиря на голяма сцена, не пропускам шанса да потичам насам натам и понеже нямам wireless за китара кабелите идват отръки. Збнам че това води до загуби в качеството на сигнала, но не мисля че е чак толкова забележимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че това води до загуби в качеството на сигнала, но не мисля че е чак толкова забележимо.

Ако адаптерите на китарата ти са активни, не се губят никакви честоти. :)

 

Аз свиря с "телефонен" кабел на Rotosound. Хубавото при него е, че не се мотае в краката, а се разтяга и става 6 метра. Въпреки това, май пак ще започна да свиря с обикновени кабели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз полавам 3метра Фендер витнтидж електроникс кабел и още сигурно 10 метра удължител Сонии ми вършат перфектна работа :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алоха,

 

Sommer Cable The Spirit XXL (прозрачните). Сравнително евтини за клас-а (3м ~20€/40лв с Hicon или Neutrik) и неразрошими, никаква микрофония, не се навиват итн. Много съм доволен от доста време. http://sommercable.com/1__produkte/1__070_...l_mono_mono.htm

 

Spectraflex Fatsoflex, по скъпи, по малко издържливи. И двата кабела след 2-3 години шумят като се настъпат (микрофонират). Вече не ги купувам.

 

За записи бях купил кабели на VOVOX за повече от двойно толкова пари и в крайна сметка мисля че някой трябва да ме хипнотозира за да чуя разлика към Спирит на Зоммер. Те пък имат много фешн плетена "черупка", но на дали ще купя пак.

 

Клотц ЛаГранж между другото също ми появиха микрофония след време а освен това са доста дебели и ако поиш сам и ползваш (препоръчително) Neutrik жакове трябва да се внимава като се завива капачката. Освен това правят висящи салами ако се въртиш много ;-.)

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Харесва ми това, че кабелите са неразрошими, т.е. не се разрошват лесно. :greenball:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.