Jump to content
Българският форум за музиканти

B.c.rich Test


edgecrusher

Recommended Posts

От мое лично любопитство и породена идея от друга тема в Китара реших да направя този прост тест между двете "мотики". Използвах еднакви амп-симулации от Line 6 Tone port UX2 w/Metal Pack:

toneport.jpg

Тука могат да се видят основните корекции.

Записах по два семпъла със всяка китара, първия е част от песен с програмирани барабани и жив бас, а втория е само китара. Аз лично много се затруднявам да открия съществена разлика в звука на двете китари, но се надявам всеки който има интерес от темата и собствено мнение да сподели споите впечатления от теста.

 

WarlockNJ.jpg

IMG_7422edit.jpg

B.C.Rich Warlock N.J. w/Mahogany Body & Neck, Rosewood Fingerboard, BDSM Pick-ups

 

Sword-BCRichNJ-mix

 

D7chord-BCRichNJ-mix

 

 

wartribe1.jpg

IMG_7424edit.jpg

B.C.Rich Kerry King Wartribe Signature Special w/Basswood Body, Maple Neck, Rosewood Fingerboard, BDSM Pick-ups

 

Sword-BCRichKKW-mix

 

D7chord-BCRichKKW-mix

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено първата повече ми хареса...Има повече състейн а и тона е някак по-здрав.Обаче наистина няма никаква съществена разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата, която чух мога да я открия само в записите без други инструменти. КК-то има повече бас, според мен. Така чувам :rockon: Дано не съм глух. Иначе на снимката от Адоб-а ясно се вижда, че КК-то има по-силен тон и повече състейн. Разликата обаче е толкова малка, че ако имам серийния модел никога няма да дам ебати парите за сигнатурата на Кери Кинг, колкото и да съм фен на "сезоните в пропастта" и "царство в кръв" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всъщност в конкретния случай сигначър модела е по-евтин от другия модел с който сравняваме. Не е голяма разликата, но е нещо от сорта на 100 паунда в полза на Warlock N.J.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за състейн да не забравяме , че едната е с флойд роус а другата фикс бридж.

 

Определено Warlock N.J. е моя фаворит !

 

Щом през Тон порта се усеща - представям си какво ще е с фулстак на макс (наскоро присъствах на подобен тест и ми е ясен крайния резултат).

 

Мерси на Еdge за семплите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.