Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви са видовете гласове


TopGun

Recommended Posts

Предварително искам да се извиня,защото усещам,че бъркам темата.

Няма да крия,че се регистрирах само за да ви помоля за помощ.Виждам,че тук сте достатъчно компетентни за да ме светнете по един въпрос.Чух един македонски певец как пее опера и се заинтересувах какво е образованието му.Оказа се,че е завършил Музикалната академия в Скопие специалност "соло-пеене",че голямата му страст е останала операта и т.н.Ех,ако казвам някой лапсус моля да ми простите,наистина нямам дори понятие от музика.

Искам да ви помоля да ми кажете според вас гласа му в кой диапазон е,т.е. какъв вид е,както точно е описана темата.

Ето няколко клипа:

 

Тоше Проески

 

Надявам се,наистина да ми помогнете.А и бих искала да знам какво точно изпълнява в последния клип.

Много ме е срам,че ви занимавам,но нямам кого друг да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арията е тенорова - Каварадоси. Произведението е Тоска от Джакомо Пучини.

Та в тая връзка може да се каже, че Тоше е тенор. Жалко е, че загина толкова млад...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Грешка е, че гласовете се определят от тембър и диапазон. Диапазон се постига, а тембърът подвежда. Единствената индикация за това какъв глас си - са преходните ти тонове, най-вече горните такива или по-точно мястото, където се пречупва гласа - там до където необученият глас може да пее нормално,а след това, понеже не е научен да използва главов резонанс, използва фалцет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Може ли малко помощ? Интересно ми е да знам относно гласът на Ханси Кюрш -

, както и за своят. С лек напън мога да изпея цялата песен, освен частта в последния припев, където пее "tomorrow all will be known, and you're not alone, so don't be afraid in the dark and the cold". Той би трябвало да е тенор, а аз баритон, нали? Не съм измервал границите на гласа си, затова се надявам този пример да свърши работа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши се и пусни записа тук.

Има разлика между гласа, с който човек говори, и този, с който пее. Всеки мъж без патологични отклонения в гласовия апарат е способен на тенорови височини, независимо от гласа, с който говори. Класификацията "бас/баритон/тенор/алт/мецосопрано/сопрано" е малко ирелевантна в популярната музика.

Доколкото чувам тембъра на Кюрш, звучи ми като баритон, ако и не особено нисък, но може и да греша. Ако искаш по-точно да разбереш какъв е, чуй му някое интервю, а не го слушай как пее. Кюрш е научен певец с добър контрол над middle и head voice-а си, така че е нормално да звучи като тенор, дори ако всъщност не е.

 

Edit: Сега го чух в едно интервю. Съвсем определено е баритон.

Редактирано от Emanuil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, по темата за диапазона на гласа искам да задам въпрос в частност свързан с мен. Аз се занимавам с музика единствено като ходи. Свиря на китара и пея за собствено удоволствие. Фен съм на Металика но в повечето песни най-високите тонове на Двеймс не успявам да ги стигна и се налага да разтройвам китарата... Искма да знам дали въобще е възможно да си увелича диапазона с един тон и още една осовна разлика е че гласа на Джеймс във височините е силен и дори дрезгавее някак си , а моя се изтънява и губи мощ..

Може би ако имате някакви съвети или информация за тоя вид пеене (ако въобще има такъв вид) и някакви упражнения да ми препоръчате ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.