Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Pci слот


BTZ

Recommended Posts

На този слот каквото закача, нещо се дъни.Като пример бях сложил SB Live да и ползвам MIDI порта - MIDI сигнала влезаше , също аудио изхода работеше, а audio IN - не . При запис с S Forge въобще не помръдва маркера.Пробвах да сложа IEEE 1394 control panel го вижда само толкоз... LAN също

На дъното имам 3 PCI и 1 PCI e слота.В биоса виждам само 2 Дайте идея за някякъв тест или решение на проблема http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2466

Редактирано от BTZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този слот каквото закача, нещо се дъни.Като пример бях сложил SB Live да и ползвам MIDI порта - MIDI сигнала влезаше , също аудио изхода работеше, а audio IN - не . При запис с S Forge въобще не помръдва маркера.Пробвах да сложа IEEE 1394 control panel го вижда само толкоз... LAN също

На дъното имам 3 PCI и 1 PCI e слота.В биоса виждам само 2 Дайте идея за някякъв тест или решение на проблема http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2466

 

Може да се дъни, защото има настъпено IRQ с друг слот. И като сложиш две у-ва на тези PCI слотове - те се омазват. Със звуковите карти нямам много тренинг, но чета из нета, че са доста придирчиви за собствено IRQ. Но пък с лан карти дори с настъпени IRQ-та би трябвало да си работи (било то и по-бавно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви за помощ !!! Дъното ми е GA-945GCM-S2 а биоса е за GA-945GCMХ-S2 ( Втория е за 2 PCI шини ) Опитвам да флашна по 3 те начина , и в 3 те случая дава грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път когато съм имал проблем с някой хардуер, най вече с аудио карта, съм си мислил, че проблема е от това, че дели прекъсване с друг хардуер, и в 99% от случаите не е било така.

 

Съвсем възможно е някое друго устройство да ти създава проблемите, пробвай да си ъпдейтнеш всичките драйвери, да забраниш от биоса всичко, което не ти трябва и виж как ще е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах няколко пъти до съпорта на гигабайт но те си знаят стандартните отговори на най задаваните въпроси. И пак не мога да си обясня защо дъното ми на което е написан модела и версията не иска да си качи неговия биос ,Всичко друго ми работи добре ,но ми трябва третия PCI слот.Много кофти работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.