Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли реализация на добрите музиканти в България


Recommended Posts

А и не мисля че единственият стимул да свириш е това да станеш световна звезда. Ако наистина обичаш музиката, що го правиш дори и да не виждаш светлина в дъното на тунела. Иначе - по-добре да не свириш, а да измислиш друг начин да станеш богат и/или известен.

 

Подкрепям младежа :P

 

 

Определено нещо май се изкриви разговора. Нали сме музиканти бе? (абе аз за мене си гледам да не се изсилвам, че чак до музикант не съм го докарал :))Свириме и тва е (виж подписа :headbang:)! Тва другите отклонения ноо ноо да не ви занимават. Който мрънка, че нема кво да яде, да си намери работа - през деня да бачка през нощта да свири, да види дали е лесно. Аз така правя.

 

А в крайна сметка нещата опират до едно. Или си измислил яката музика, или не си. Ако не си, НИКОГО не го интересува защо. Свиквайте.

 

Има един начин да прескочиш в другата категория - да направиш добрата музика. И после да се бъхтиш, та да я запишеш и разпространиш максималкно добре.

 

Живота е тежък, ама е купон. Свиквайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):P:headbang:

 

Мен честно казано малко ми омръзна спора. Който иска да се оплаква и да не свири. Мен пък по ме кефи да не се оплаквам, а да свиря :cheers:

 

:happy: :guitar: :) :guitar: :happy: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам не отговорихте за тезата ми че няма търсене = няма реализация. Ако пък имаш то една група по-вероятно би се реализирал ако има добър звук ..за който са отговорни продуцентите в БГ..които за тази музика дори не съществуват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D

 

Мен честно казано малко ми омръзна спора. Който иска да се оплаква и да не свири. Мен пък по ме кефи да не се оплаквам, а да свиря :P

 

:) :guitar: :) :guitar: :D :guitar:

от всичките години които имам зад гърба си...правя същото...свиря и не се оплаквам :P само споделям колко важна е "материалната база" :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът в BG е, че и да си добър и да имаш желание за свирене, пак не можеш да се издържаш от музика, освен ако не свириш така наречената чалга, защото просто в BG няма реален музикален бизнес що се отнася до Rock музиката, особено в по-некомерсиалните и направления. Колкото и да си мотивиран ще ти се наложи след време да се издържаш от нещо и ако свириш Punk или Metal ще ти бъде много трудно да го направиш в BG, поне на този етап. Може би нещата ще се променят в бъдеще. Освен това е малък пазарът като цяло, много малко хора като процент от населението, слушат такава музика, което влошава допълнително нещата. Към това се добавя и относително по-ниския стандард, което се отразява на материалната база, с която разполагат музикантите и на това че хората по-трудно биха дали пари за музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и да се изхраниш и да се реализираш. Иска се да се бъхтиш като луд както навсякъде по света. Пример - Уикеда! Правят добра музика и избщо... абе бавно се разпространяват... Чух даже някои слухове за подгряваща група на европеиското турне на Sка - Р ( за хората които не слушат такъв стил музика, една от най - добрите и иновативни пънк ска групи в света от Испания). B) Но все пак слухове, кой знае :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

според мен в България има реализация на добрите музиканти, и то смея да твърдя, че като проценти сигурно е доста по-добре от великото "на запад" , защото тук добрите музиканти се броят на пръсти. въпроса е, че повечето от хората дали мнение по темата имат предвид под добър музикант примерно Чочо Стефанов, който свири убийствено рок сола. е да ама това не е добър музикант, това е свирач. добрият музикант е далеч над специлизация в даден стил, инструмент, звук и т.н. той може всичко. или поне се опитва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен в България има реализация на добрите музиканти, и то смея да твърдя, че като проценти сигурно е доста по-добре от великото "на запад" , защото тук добрите музиканти се броят на пръсти. въпроса е, че повечето от хората дали мнение по темата имат предвид под добър музикант примерно Чочо Стефанов, който свири убийствено рок сола. е да ама това не е добър музикант, това е свирач. добрият музикант е далеч над специлизация в даден стил, инструмент, звук и т.н. той може всичко. или поне се опитва :)

Не е съвсем така. Примерно ако свириш Punk&Hardcore или Metal че ти бъде много трудно да се реализираш, защото практически в BG няма сериозен музикален бизнес за такива стилове. Това означава, че ти не можеш да се издържаш от музиката , която правиш - т.е да правиш това професионално. За това повечето BG- групи залитат по някакив мазен, лигав, ултра - комерсиален поп. Аз например за пръв път в Германия съвсем случайно видях по една телевизия една група от Варна - Crowfish, която свири Emcore и в BG e известна само на много тесен кръг от хора, но там бяха издали албум и имаха две доста успешни клубни турнета. Сигурно има и други подобни примери. Следователно и разликите в стандартите и условията за правене на музика също са от голямо значение, както съм казал по-горе. :)

 

P.S. Meжду другото, кой е Чочо Стефанов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry 4e shte napisha na latinica ama nqma kak prosto (snejanke ne se syrdi milo ;)) Abe syrditiq samoanec - kakvi sa tiq raboti be :) Crowfish tesen kryg hora. 4shh aloo ;) I 3te im albuma sa izdadeni v BG prodavat si, pravqt si koncerti horata i tuk ne samo po 4ujbina, albumite syshto sa zapisvani tuk pyk da ne govorim 4e ibahti tesniq kryg hora poznavam samo az deto gi slusaht. Pyk oshte pove4e te gi ima ot pone 1996 godina. Pyk da ne govorim 4e idvat ot edin kryg deto se e dobri muzikanti i deto ima oshhte dve dobre spravqshti se grupi v BG ot toq kryg hora. Abe izobshto... opresnqvai si informaciqta po 4esto... Ako ne otkriesh po dobyr na4in barem "nov ritym" si kupuvai ili kakto se kazva sega 4e da ne nqma izcepki :) No offence ;) Prosto ne izdyrjah shtoto sa mi mnogo liubima grupa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ah da... Osven tova ako ne gresha Crowfish mai ve4e imat cql klub za punk i hardcore vyv varna (ili pone sa sysobstvenici) i mai zabyrkvat label s nqkoi drugi hora ili neshto takvozi... abe ne znam ama shte popitam i shte te informiram :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е така, както казваш, още по-добре! :) Просто аз не ги бях чувал преди това. Явно трябва да се интересувам повече от това какво става в българската сцена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук отново имаме разминаване на понятията. това, че свириш пънк или рок или блус не те прави добър музикант. прави те свирач. както вече казахме добрия музикант свири всичко. той не свири "добре пънк". ако си добър музикант, който иска да се изхранва с това като не стане с пънк ще пробваш рок, ако не - блус или джаз. ето това е добрия музикант. а да свириш пънк, да виждаш, че не върви ама да продължаваш...ако си про и го даваш така...май магаретата правеха така...

и още нещо приятели. съвсем забравяте нещо мнооооооооого важно. не може да излезнеш с год сейв да куин и да се чудиш що не им е интересно на хората. ами щото от началото на 70те има пънк. е те затва. или ще трябва да направиш нещо ново, нечувано и невиждано, да заинтригуваш публиката. старите песни на нов глас вървят по западните клубове защото там има много клубове навсякъде и си обявяват ретро пънк вечер и се свири това. ами къде са в БГ новаторите, които не успяват. аз не се сещам. Азис се направи на жена и ето - най-известния. не е случайно. год сейв да куин го знаем от купоните в пети клас, не бих дал 3лв за да го слушам. защо електронната музика е толкова силна - защото е нова, в БГ имаме много добър електронен живот, което е страхотно. много хова правят добра музика на домашните си компютри и успяват да я пласират по цял свят. защото са оригинални. в БГ просто лупата е по-силна и или слънцето не минава през нея, или те гори. в смисъл, че тук или те знаят всички или си никой. малко е крайно. ако не ти върви музиката се спри и потърси проблема - звука ли е, стила ли е, аранжимента ли е , клипа ли е , рекламата ли е. КАФФЕ се събраха и за 2 месеца ги знаеше всеки. значи можело.

Успех на всички :)

 

 

П.П. Чочо Стефанов е свободната игра на пространството в черепната ми кутия :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.