Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли реализация на добрите музиканти в България


Recommended Posts

Metallica, Anthrax, In Flames, Guns n Roses, Michael Angelo...

ако много държите ще се сетя и за други.

Условвиятя в които са свирли тези групи (за Швеция писах в постинга си по-горе) ще отговарят на българските такива или след 20 години или никога :D

Материалната база е нещо без което колкото и да се напъваш никога няма да стигнеп в небесата ако тропаш на барабаните с криви педали, китарата ти е със струни на 2см над грифа, звука където свириш е по близко до определнеието за шум , отколкото до това за музика :D

 

За това ми беше идеята... Не казвам че това ме отказва... Все още ентусист и 1/2 съм , но мисля че темата беше за успеха... ;)

 

В България ми посочи една група, която не го е постигнала с пари :D

 

Ахат - спомняш ли си колко им струва (според скромното ми мнение доста калпавия им албум) , ако и той записан в студио където пишат звезди :D

 

за това говоря, иначе аз съм един от многот мизерни оптимисти повярвай ми и съм щастлив да правя това , което други в безкрайно опо-добри условия не могат, но са много по напред и от мен и ... т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли реализация?Тук?

И не са виновни държавата,системата,или к'вото и да било...

Ние сме виновни...

Не е тайна,че 80% от хората ТОЧАТ музиката-не си я купуват...

За чужди групи става,аре да кажем,че Maiden няма да обеднеят,ако не си купим новия албум...Само,че лошото е,че Free Server-ите са пълни и с наша музика,на bg групи,които няма да си избият парите от участието във фестивала Rock In Rio.

Няк'ва bg група издава с мизерни средства албум в крайно ограничен брой копия и к'во-някой глупак си купува cd-то и к'во-качва го в data-та например?

Друг си го купува и го upload-ва в evro net-a.

трети в mp3.online.bg и к'во?

Е,меси -с'а 'сички ш'е си ги дръпнат и ш'е се кефят на яката музика и ш'е си кажат "'Баси яките песниТия трея'я да издадат втори втори албум..."

Само,че ТИЯ нямат повече пари за втори албум и к'во?Остават там с якия албум,докато нек'ви други оптимисти не решат да издадат албум и 'сичко се повтаря...

 

P.S.

Разбира се,че при нас условията за реализация по принцип не са цветущи,но това мисля,че вече е обсъждано по-горе(другите менения),а аз само реших да погледна на въпроса под друг ъгъл.

 

P.P.S.

Е примерно ако "Гранулом" издадат собствен албум аз 100% ш'е си го купя,'щото си заслужава.

Или като "Налбантов" издаде албум и него ш'е го купя.

'Ба'ти-да не струва стотици левове?

Не!

Кво?Не мое ли една вечер да не се напием? :D

 

модерирано от Snowwhite

МОЛЯ,ПРИ РАЗМЕРИ НА МНЕНИЕТО ОТ ТАКАВА ВЕЛИЧИНА,ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КИРИЛИЦА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная, коя е тая българска група, която е толкова драматично oщетена от free server-ите, но дори да приемем една теоритично ощетена група, която има огромно теглене от нета и получава Страхотни загуби от непродаването на албума си. Ами пуска целия download free на собствения си сайт. Сключва едно сладко рекламно договорче с няколко компании за банери, които от една страна се плащат като реклама и от друга за всяка изтеглена песен, на стойност такава, че да се изплаща един физически албум при съответния брой изтеглени песни. Няма носители, няма разпространение. Почти отпада нуждата от менажерии и други такива паразити. Отделно разбира се могат да издават албума физически. И ако наистина има такава ЗАСЛУЖИЛА овации банда в БГ, мислиш ли, че няма да може да намери рекламодатели при да кажем 500 посещения на ден. И тук дори не говоря за реални тегления, които в същност ще докарат посетителите и по-серизоните приходи. Това, че големите компаниите не използват това преимущество на интернет е само в минус за тях. Но наистина Мейдън няма да го усетят особено, ако беше само в БГ, но знаем как този проблем се коментира на световно ниво. Така, че в духа на темата нека не прехвърляме вината и изцяло на пиратството, защото "

КОЙТО ИМАЛ ЖЕЛАНИЕ - НАМИРАЛ БИЛ ВЪЗМОЖННОСТ!!!!!!!!????????"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TheNextDimension

Един от най-добрите китаристи които познавам/познавах (R.I.P. Митак), стана такъв с една Кремонка!

 

no comment

 

А когато Metallica са записвали първия си албум са тънели в мизерия - нямало е топла вода, съседите им Anthrax им услужили с една от двете си печки, за да не замръзнат... После на едно турне са били готови да свирят само и само да има къде да спат и кво да ядат..., когато им открадват повечето техника. (Пичовете от Anthrax пак им помагат - бах ги тия :D )

 

Определено повечето български групи са по-добре, не мислиш ли?

 

За АХАТ не разбрах точно кво искаше да кажеш, ама тва че са дали $200 000 за албума си и за го записали там къде Purple са записвали, нищо не променя. Албума просто е слаб. Не само според мен - според всички. А "Походът", който е записван при много по лоши условия, с много по малък бюджет и от хора, които не разбират от такава музика, е страхотен. Защото музиката е страхотна. Мисля че примерът е достатъчно красноречив.

 

@Ohial Ixela

Аз съм на същото мнение. Купувам си всеки бг албум, който ми хареса. За съжаление наскоро нищо не съм си купил :D

 

П.П. Виж накрая кво хубаво си почнал да пишеш на кирилица ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АХАТ не разбрах точно кво искаше да кажеш, ама тва че са дали $200 000 за албума си и за го записали там къде Purple са записвали, нищо не променя. Албума просто е слаб. Не само според мен - според всички. А "Походът", който е записван при много по лоши условия, с много по малък бюджет и от хора, които не разбират от такава музика, е страхотен. Защото музиката е страхотна. Мисля че примерът е достатъчно красноречив.

Нищо не защитавам, но всеки от АХАТ си има друг бизнес (май освен Звезди)!!!

И самите те казват, че никога не са изкарвали пари от музика!!!

... а да се яде трябва!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две думи: трябва търсене.

Ако има търсене има и задоволяване на това търсене, ако няма кой да ти се накефи на албума най много да го продадеш на майка си и баща си и някви приятели. Ако има търсене дори да ти "източат" албума от дата-та ако са поне малко внушителна хора то част от тях ще дойдат и на концерт, ще дойдат и други които не са ви чували. Наистина от концерти в България едва ли ще преуспеете ако не са подгряващи за чужди групи. Заплащането в О! Шипка която е от най-известните в областта на екстремната музика е ..10 лв на човек за група от 4 души..това са ти 4 репетиции по 2 часа, за другите разходи на една група няма нужда да говорим.

 

Нека отново заседна любимата на всички ни чалга..ми всичко живо тегли от 'нет-а' и пак реализация има! Познавам хора от училище, които редовно си купуват "оригинален Азис" и дават 10-ина(или повече) лева за концерт на Планета. За излъчване по радио и телевизия печалбите вече не ги знам, но не мисля, че този "симпатичен уеко мургав индивид" умира от глад..то си му и личи хехе. Всичко това защото..търсене има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TheNextDimension

Един от най-добрите китаристи които познавам/познавах (R.I.P. Митак), стана такъв с една Кремонка!

 

no comment

 

А когато Metallica са записвали първия си албум са тънели в мизерия - нямало е топла вода, съседите им Anthrax им услужили с една от двете си печки, за да не замръзнат... После на едно турне са били готови да свирят само и само да има къде да спат и кво да ядат..., когато им открадват повечето техника. (Пичовете от Anthrax пак им помагат - бах ги тия :D )

 

Определено повечето български групи са по-добре, не мислиш ли?

 

За АХАТ не разбрах точно кво искаше да кажеш, ама тва че са дали $200 000 за албума си и за го записали там къде Purple са записвали, нищо не променя. Албума просто е слаб. Не само според мен - според всички. А "Походът", който е записван при много по лоши условия, с много по малък бюджет и от хора, които не разбират от такава музика, е страхотен. Защото музиката е страхотна. Мисля че примерът е достатъчно красноречив.

 

@Ohial Ixela

Аз съм на същото мнение. Купувам си всеки бг албум, който ми хареса. За съжаление наскоро нищо не съм си купил :D

 

П.П. Виж накрая кво хубаво си почнал да пишеш на кирилица ;):D

Ако имаш спомени от апаратурата само че на Металика - имаше едно време едни концерти - в които имаше репетционната на М. и Ларс дънеше по барабаните - повярвай ми тяхната мизерия не е нашата мизерия!!! За тях думата мизерия определено се изразява в това с което тук бихме правили сами озвучаванията си за концерти по малки зали и клубове а не да очакваш някой да ти прави саунда с 4киловата за 250лв...за два или три часа...

Не и от Графити студио да ти търсят 11 долара на час при положение че звука който вадят не можеш да го сравниш и демо на западна група (за Швеция пак, има едно българче и има група TWICE AS MORTAL - прати ми демото което са записвали в студиото на Унлийшд - цената за двете песни е била 270 БГ лева - около 1500 крони а звука къса глави - ако си слушал Ат Дъ гейтс - звука е нещо подобно на Slaughter of the soul албума им само че с по модерно за днешните години звучене - хайде сега да сравним заплатите в Швеция и това което те плащат за тези дв песни и това което аз ще получа от Графити и какви пари ще вкарам там... ? )

 

За човека за който говориш с китарата Кремона - мислиш ли че си е разгънал целия потенцил от това като е свирил с такава китара ? И какво значи това... да не би да е успял, въпреки че си е съдирал задника от свирене !!!

Нали за това идеше реч... ?

 

За Ахат не сме се разбрали - да и за ен е страшно слаб като албум ,но първият пък не забравяй че стана култов защото просто тогава други групи със записи нямаше!!! (говоря за толкова "тежък" метал... така е те добре са обслужили пазара просто (не оспорвам качествата на музикантите или това което са направили)...

 

Отгоре на това хайде пак за Ахат - с каква техника са свирили :D или за ФСБ или за АКАГА да говорим - имам страшен репскет пред всички тези музиканти, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам да задълбаваме темата за Metallica, но кажи ми колко бг музиканти живеят при услвията дето ти казах по горе? А за барабаните на Ларс - не знам по кое време е било това. А и ти готов ли си зимата да останеш без топла вода и печка, за да си купиш хубави барабани? Аз не, но те да.

 

Въпреки че нямам преки наблюдения, не мисля че Графити вадят лош звук. Пък и качеството не е определящо(освен ако не е ужасно) за един албум. Ти си запиши един як албум на демо и го разпрати по западните лейбъли, и ако наистина е толкова як и оригинален ще получиш договор и ще записваш в западно студио. Орк така направиха.

 

Моят приятел - не си беше разгърнал потенциала, но беше страшно напред с материала. А друг на негово място просто би казал "не мога да свиря на тази китара". Схващаш ли? А това дали е "успял" или не се определи от други фактори.

 

Примера за АХАТ иска да каже между хубава музика с лошо качество и "лоша" музика със страхотно качество, аз (и повечето хора) избирам първото.

 

Пък и ако всичко ти идва наготово (както е в тая Швейцария да кажем) ти как ще оцениш успеха?

 

А като питате кой музикант бил успял в българия (без пари), дайте пример кой български музикант е успял в чужбина. Аз дадох пример само за 2 слабопопулярни. Други?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста успели български музиканти в чужбина,но за съжаление те са от класическата музика,имам предвид цигулари,оперни ревци и т.н.

Отговорът е много лесен-просто много добре подготвени,т.е. почват от малки където трябва и както трябва.

Как да успее един рок или джаз китарист,когато започва да се ограмотява едва на 18 или 20 години и когато има доста пропуски в теорията,практиката и когато неговите събратя са почнали на по 7-8 години.Много е обширна тая тема.Може много да се говори.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за България има резлизация естествено,но мащабите са по-малки и,съответно,не може много да се очаква.Но ако четеш ноти като вестници и ако свириш всички стилове можеш да намериш къде да свириш.Има студия,има поръчки за филмова музика(поръчките са от Италия,Германия и много други държави).Така,че работа има.Не губете кураж!!!

 

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!!

Как можа да напишеш България с малка буква.Това,че си писал Италия и Германия - ойди-дойди,ама България...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам да задълбаваме темата за Metallica, но кажи ми колко бг музиканти живеят при услвията дето ти казах по горе? А за барабаните на Ларс - не знам по кое време е било това. А и ти готов ли си зимата да останеш без топла вода и печка, за да си купиш хубави барабани? Аз не, но те да.

 

Въпреки че нямам преки наблюдения, не мисля че Графити вадят лош звук. Пък и качеството не е определящо(освен ако не е ужасно) за един албум. Ти си запиши един як албум на демо и го разпрати по западните лейбъли, и ако наистина е толкова як и оригинален ще получиш договор и ще записваш в западно студио. Орк така направиха.

 

Моят приятел - не си беше разгърнал потенциала, но беше страшно напред с материала. А друг на негово място просто би казал "не мога да свиря на тази китара". Схващаш ли? А това дали е "успял" или не се определи от други фактори.

 

Примера за АХАТ иска да каже между хубава музика с лошо качество и "лоша" музика със страхотно качество, аз (и повечето хора) избирам първото.

 

Пък и ако всичко ти идва наготово (както е в тая Швейцария да кажем) ти как ще оцениш успеха?

 

А като питате кой музикант бил успял в българия (без пари), дайте пример кой български музикант е успял в чужбина. Аз дадох пример само за 2 слабопопулярни. Други?

За БГ музикантите :) Голяма част от тях живеят в лошу условия - имам примери за тукашни такива...

 

Но не виждам къде е връзката в това че на запад музиката е със страхотно качество , спрямо такава правена в БГ?!? и Какви са уловията там и тук за да правиш музика... Един пример - представи си Ануимационерите с по един БГ дистер и Формация 2 - синтезатор от времето на дядо ми... няма да звучат нали ???

 

Относно Графити студио - цените в България които се прадлагат спрямо стандарта на живот в държавата си прекалено големи за това което предлагат като краен продукт... Като идвам на Сф ще ти донеса диска (груб микс и не изпомпан/мастериран) за да видиш/чуеш разликата...

 

За Орк :) Договор с Фолтер рекърдс - е за това че са страхотни музиканти ли поред теб :) Защото (респект че се занимават все още) , но музиката им е под всякаква критика...

 

 

За твоя приятел - представи си потенциала му с хубав инструмент ...

 

 

За Ахат - музиката - този албум се превърна в култов за много защото те обслужиха пазара :) бас ловя че по мазетата е можело да се немари нещо още по качествено от тях или добър заместител... и все пак никой от тях не е свирил с кремона ех... все пак - да бне забравяме че са били една от ... обичаните групи от някои хора - за това ми беше примера и за АКАГА - добри музиканти, страхотна апаратура и интрументи..кеф за свирене и прогрес :)

 

За това което идва на готово се знае че - Швеция е една от страните износител;ки на музика в световен мащаб - колкото и да са се напъвали тукашните лейбъли никой не е извадил нещо на световната сцена :)

 

Забравих ли да спомена че тук липсват Продуценти ? Говоря за продуценти в иснтиснкяи смисъл на думата... и какво става : няма кой да тио подаде ръка - давиш се или чакаш да се сгъсти млякото и да излезеш от делвата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма кой да тио подаде ръка - давиш се или чакаш да се сгъсти млякото и да излезеш от делвата

Абе ако тва дето се сгъстява е мляко бива, ма да не е нещо друго!? :think: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма кой да тио подаде ръка - давиш се или чакаш да се сгъсти млякото и да излезеш от делвата

Абе ако тва дето се сгъстява е мляко бива, ма да не е нещо друго!? :think: :)

хахахахахахаха.... ами в българската действителност като нищо може и да е животворяща половина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като нищо може и да е животворяща половина :)

:) По-културно определение не бях срещала!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.