Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли реализация на добрите музиканти в България


Recommended Posts

Разбира се, че има реализация на добрите музиканти в България.

 

Съвсем скоро Деси Тенекеджиева, известната наша актриса и певица от еврейски произход

ще подгравя величията Hot Chocolate на концерта в Ловеч за празника на града.

 

Какво по-добро доказателство от това!? :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма реализация. :rocker: Обаче като седна на маса с приятели...и добри музиканти ставаме и турнета правим и албуми продаваме...абе не е за разправяне... :thumbdown:

На другия ден пак няма реализация. :bravo:

Обаче кво беше снощи а?... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

значи в момента съм в САЩ и като гледам,тука нещата относно музикалният бизнес са много по коварни.Тук за да пробиеш с музика,трябват страшно много пари,първо да си изградиш среда трябва да учиш в колеж или университет,а цените вървят от 5000-25000$на година.Иначе може всеки да си намери група,ама свириш по някакви заведения или партита,където ходят само пияндета и никой не те слуша.Също така,тук пари никой така не дава,ако в заведението има 10 човека,шефа не ти дава да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикалният бизнес в България (говоря за особенно за рок музиката) е на доста слабо ниво. Причините са много. Но искам само да кажа, че човек не бива да се отчайва, напротив въпреки всичко да продължава напред и да се бори!!! А ако не се получи, поне ще знае, че е опитал!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Има доста успели български музиканти в чужбина,но за съжаление те са от класическата музика,имам предвид цигулари,оперни ревци и т.н.

Отговорът е много лесен-просто много добре подготвени,т.е. почват от малки където трябва и както трябва.

Как да успее един рок или джаз китарист,когато започва да се ограмотява едва на 18 или 20 години и когато има доста пропуски в теорията,практиката и когато неговите събратя са почнали на по 7-8 години.Много е обширна тая тема.Може много да се говори.

 

<span style='color:darkblue'>модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!!</span>

 

Разгледах на 2-3 всички отговори, и от всички този ми направи най-голямо впечатление. И не защото става въпрос за класическа музика (аз самият съм класически музикант). Говорихме си за бизнес нали? Всеки бизнес започва с начална инвестиция, нали? Ако вложите джобните си пари, не можете да очаквате да изкарвате милиони, това а простата истина.

 

Какво е началната инвестиция я нашия случай? :

 

1. Образованието на изпълнителя. Не може да очаквате от стругар да прави компютри, нали? И защо в музиката трябва да е различно? ;)

 

2. Образованието на масите (музикално образование в у-ще)

 

Защо въобще се учудваме, ще масите нямат вкус, след като в Българиа от десетилетия насам, усилията към възпитание на музикалния вкус са или оскъдни, или въобще ги няма? Музикалния вкус се възпитава,, а ако това не се прави, се случва това което наблюдаваме в България....

 

Да, ама това било ролята на държавата....Да, ама не :recourse: Вярно е, че държавата би трябвало да регулира и стилукира последното. Но и аз бях в чужбина и видях, че много частни групи правят образователни концерти и представления....Някой от вас да е правил нещо подобно?

Аз се завърнах преди малко повече от година в България, и макар че това е по-скоро нова инициатива, оркестъра в който работя е изнесъл поне 10-20 такива концерти. Да, те са слабо платени, ако изобщо. Но това е един вид инвестиция. Понякога сме правили дори по два на ден, в обедната почивка между две 3 часови репетиции.

 

По въпроса за кадърността и отношението към работата:

Опитах се да създам Брас квинтет във Видин, който се разпадна. Защо ли? Защото докато бях в чужбина, съм участвал в подобни ансамбли, но там, преди всяка рептиция, всеки си научаваше партията и на репетициата само сглобявахме парчетата. Тук колегите с изключение на един, се опитваха да разчетат партиите си по време на репетиция. След три такива репетиции кипнах им казах, че ще се съберем отново, когато си научат партиите, защото това е непрофесионално. А имах предложение от американски импресарио за кратко турне във Флорида. Но въпросният човек искаше качествен демо диск. Но някой от колегите ми предпочитат да свирят за по 15лв на погребения и сватби, които получават веднага, вместо да седнат да се бъхтят за демото, с надеждата да получат повечко парички впоследствие....още някой желаещ да се оплаква? :greenball:

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реализация в България няма!Примера с Деси Тенекеджиева не ми допадна защото за мен тя не е никаква певица,а колкото до другото-тва ли е успех-да подгряваш някого!Не е ли по-добре теб да те подгряват?

За мен истински добрите музиканти не стоят в България,защото 1-тук култа към чалгата е на прекалено високо ниво,2-държавата е изключително скапана и не ти позволява да се реализираш и 3-пазар няма,както и конкуренция.Ето затова според мен е от изключително значение всеки,който иска да пробие и да стане нещо повече от кръчмарски(пианобаровски) певец,да се махне от България,да се сблъска с истинска конкуренция,която ще го амбицира да стане пъти по-добър,което пък ще го издигне професионално и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто няма добри музиканти в България ... дори и като музикати да са добри като хора са кофти и пак нищо не става от тях ... ей това е реалноста за съжаление.

 

а и още нещо - реализацията няма нищо общо с таланта и уменията. Има толкова некадърници които успяват да се реализират и толкова виртуози за които дори и не чуваме. Едното е как се продаваш а другото е какво правиш и какво можеш да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Музикалният бизнес в България (говоря за особенно за рок музиката) е на доста слабо ниво. Причините са много. Но искам само да кажа, че човек не бива да се отчайва, напротив въпреки всичко да продължава напред и да се бори!!! А ако не се получи, поне ще знае, че е опитал!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Музикалният бизнес в България (говоря за особенно за рок музиката) е на доста слабо ниво. Причините са много. Но искам само да кажа, че човек не бива да се отчайва, напротив въпреки всичко да продължава напред и да се бори!!! А ако не се получи, поне ще знае, че е опитал!!!

 

 

УСПЕХ

Същото и за класическата музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.