Jump to content
Българският форум за музиканти

Ритъм китарист


AXE

Recommended Posts

И ударите отдолу не трябва да се подценяват - във всяко едно нещо има красота. Пример, за който се сещам веднага - 5 Minutes Alone на PANTERA - основният риф, сещаш ли се за кой момент ти говоря? B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Възможно, възможно - зяпай малко Hetfield кви ги върши :)

 

Номера е, че като е само надолу атаката ти си остава постоянна (ударите нагоре са по слаби и с различна атака от тези надолу), в резултат на което рифа звучи по монолитно и тежко :(

Подобен спор водих със Сънчу, но той се оказа прав... реално погледнато звука може да си остане същият, но както и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно! Мастър-а беше една от първите по-сложни песнички който научих и общо взето не я намирам за трудна (та дори и с downstrokes)... А пък Холи Уорс сме я свирили с Штурма още докато бяхме на вълна МеталицА :(:) , но за жалост (на китариста :) ) се преориентирахме!

 

Armaggideon каза:

...И ударите отдолу не трябва да се подценяват...

 

Абсолютно! И в това отношение се възхищавам на Alexi Laiho, 'щото тоя пич свири перфектни рифове (Children of bodom - първия риф например) почти и само с downstrokes

 

Номера е, че като е само надолу атаката ти си остава постоянна (ударите нагоре са по слаби и с различна атака от тези надолу), в резултат на което рифа звучи по монолитно и тежко

 

Колкото и да я слушам Seek And Destroy няма начин да се удари всяка нота надолу. Пък и се чува ясно легатото (поне според мен)...

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fuck, май аз нещо съм дефектен :( Карай - ще се оправя :)

Ако имаш нещо с което да се запишеш как свириш, можеш да го качиш някъде та евентуално да ти дадем някакви съвети или напътствия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ша разбереш само, че го свиря по бавно отколкото тряба. Освен да ме посъветвате да свиря по бързо :(

В никакъв случай :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sieger, Holy Wars не успяхме да я свирим кат хората, щото басиста ти така и не се научи да свири бързи ноти на 4 струна... деба не мога да разбера, защо мога да цъкам бързо на ВСИЧКИ струни без 4... не е чак толкова по-дебела... ама някак си все се оплитам. То за тва май го легатирах като свирехме... ама ти моеш си го легатираш без звука да се променя, а моя звук се ебава... как да е...

 

А иначе за Seek-а, легатото според мен си се чува... поне осмото прагче се чува по-слабичко...

Но примерно наистина не виждам какъвто и да е смисъл Сийка да се свири само надолу... хаха сега се сещам за оня риф преди солото, който май сгреших, че го научих down... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мама му стара, аз тая тема с ква цел я бях пуснал, пък почти всички за друго говорят.

Защото добрият ритъм-китарист винаги решава да стане соло-китарист :lol:

затова така :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е голям проблем ли ти е, че говорим за друго?

Бе не е много хубаво да го правим. Който открие форума след нас и иска да намери нещо примерно за ритъм-китариста, няма да изгаря от желание да ни чете приказките... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.