Jump to content
Българският форум за музиканти

Анкета: Защо си чупят китарите


Fenix

Одобрявате ли чупенето на китарите?  

250 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тъпо е да трошиш инструмент.Виновни са THE WHO

Виновна е калпавата китара на Тауншънд, дето се спраскала при първия допир с ниския таван в едно кръчме. А когато я дотрошил ядосан, футболната реакция на публиката му открила тайните на психологията на масите.

 

Все си мисля, че ако не са дръпнали, смукнали, боцнали, "звездите" трошат някакви еФтини копия; и това не е нито повече, нито по-малко от показната педерастия и перверзия на нашенски вип-ове с вид на фотонегатив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки решава сам дали да си счупи китарата. А и това, че я троши на сцената, не означава, че не я уважава. Това се прави за публиката, и то само когато го заслужава.

 

П.П. Стана ми много жал за обрисувания Стратокастер на Джими (онзи, с който изсвири "Wild Thing" на фестивала в Монтерей).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трошенето на китари е абсолютно и само изгъзица, и неуважение към инструмента и мога да го сравня само с цирка на изпълнители като Азис. Аре да ме прощавате, но за мен това е простащина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки решава сам дали да си счупи китарата. А и това, че я троши на сцената, не означава, че не я уважава. Това се прави за публиката, и то само когато го заслужава.

 

П.П. Стана ми много жал за обрисувания Стратокастер на Джими (онзи, с който изсвири "Wild Thing" на фестивала в Монтерей).

A кога една публика "заслужава" според теб? И кога една китара го заслужава? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе простащина, обаче.... адреналинът като те гепи, звездоманията, нервата, перхидролът на тъщата, ония децибели като почнат да ти пилят по фините окончания на ганглиите...Усещал съм го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе това да си чупат китарите споретмен е абсолютно излишно аре да метнат китарата в публиката да ама да я чупат е глупаво  ;)

Хаха, да я метнат та после публиката да я почупи... Или преди това да почупи някоя глава тая китара, не мерси :headbang: Китарите не го заслужават, да не говорим, че не мога да намеря никакъв смисъл в това... Какво показва този, който си чупи китарата, че не му пука за музиката и за публиката ли...? Аз така го разбирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен лично не ми харесва защото тая китара може да бьде дарена някаде на някой който няма вьзможност . но от друга страна ако имам вьзможност да чупя накоя Кремона що да не :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е недообмислен въпрос. все едно да питаш защо пънкарите правят пого. и си чупят ребрата и главите. мисля, че малко по-ефектно е Ерик Сардинас да свири с голи ръце по запалената си китара. това е вече изкуство, което не всеки умее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки решава сам дали да си счупи китарата. А и това, че я троши на сцената, не означава, че не я уважава. Това се прави за публиката, и то само когато го заслужава.

 

П.П. Стана ми много жал за обрисувания Стратокастер на Джими (онзи, с който изсвири "Wild Thing" на фестивала в Монтерей).

A кога една публика "заслужава" според теб? И кога една китара го заслужава? :headbang:

Не мога да ти кажа. Като изляза на сцената да свиря - тогава ще ти дам отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе след Townshend и Hendrix вече чупенето на китари идва малко тъпо, щото е реално глупава имитация. А в средата до края на 60те тва си е било иновация, един вид.

Гледали ли сте Блоу ъп, на Антониони. Там Бек троши един Хофнер (отказал е да разбие Лес Пола си). За тая сцена е разбил половин дузина китари. Така е искал Антониони. А пък Джими Пейдж тайно си е желал да си земе една от тях (здрава).

 

Та така. Времената се менят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според някой да чупиш китарата ти дава свобода, но човека не се замисля ч тази китара вместо да я чупи ако я даде на някой да свири що помогне по този начин на по-бедните, а не да я разруши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че може един майстор на китари да гледа как някакъв си идиот му потрошава китарата която му е отнела 3 месеца, че и повече и да си казва ей евала тоя пак ще дойде. Нека да троши! Нека! :(:D :killyou:Как си го представяш? :huh:

Има го и този момент. Бях чул нейде че има китари специално направени за чупене.. тоест баш истинския си инструмент не си го троши дадения китарист а използва тоя предназначен за това.. като става въпрос за лайв шоута...

 

Иначе тези конвеирните китари колко им е.. те ги правят на заводски принцип и не им отнема 3 месеца ;-)

 

Като цяло Е ВЪПРОС НА ФИЛОСОФИЯ . Един колегап по-горе спомена че единия тип хора са " АЗ съм над ТОВА Аз правя музиката не китарата ми... " те са от чупещите китари.

Втория тип музиканти ( творци ) са тези които влагат сантиментална стойност в инструмента .. дори повече от това. Те не биха си позволили да го строшат защото вярват че инструмента е част от тях.. тоест все едно да счупиш част от душата си. Говоря за музиканти които свирят с една китара в продължение на години.. тя си е точно ТЯХНАТА китара е уникална и никоя друга не може да я замени.. и също така си дават сметка за човека които е израготил инструмента ... и той съдържа и частичка от него ( аз съм попринцип от този тип философия ) Както и доста от любимите ми китаристи.

Всичко в въпрос на философия.. ( ако забравим че някой човек се е тръудил над инструмента и в вложил творчеството си над него )

 

Тва е... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.