Jump to content
Българският форум за музиканти

Pearl Vx925 или Gretsch Catalina Ash


Recommended Posts

Привет,

 

Имам следното питане. Искам да си купя нови барабани и съм се спрял на 2 варианта.

Нямат нищо общо по между си но все пак и двата ми допадат:

Pearl VX925 и Gretsch Catalina Ash

 

Ще се радвам ако някой може да препоръча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал ясена вместо брезата,защото е с малко по-висок коефицент на твърдост и по-добър резонанс.Използва се за изработка телата на акустични китари,където на всички е ясно ,какво качество на звука се цели.От друга страна брезата е един от най-подходящите видове за пластови корпуси.Разбира се всичко това е много субективно,защото не се знае съответната компания колко качествено дърво ползва за направата на корпусите.Важно е,поне за мен,че Catalina предлагат "UV gloss finishes"-лак ,а не пластмасовите фолиа на Vision серията инхибиращи в по-голяма степен резонанса на корпусите.

А за самия комплект,мисля Греч идват с 8" том бонус,което си е супер оферта.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Пърл-а нямам преки впечатления,даже не знам къде се прави този модел.За Греч-а мога да кажа няколко неща - добър звук с рекламните кожи,които не са нещо особено,но иначе куп недостатъци,а именно: 1. Липса на хардуеър (за някой предимство,за други недостатък,но в случая като желязо се дава с комплекта само том холдера с прилежащите рамена и клампата за 8 инчовия), изложен е с хардуеър на Гибралтар,който лично на мен ми е ужасно отблъскващ; 2. Малък и кофти избор при цветовете; 3. Един проблем,който съм го срещал при всичките китайски Гречове (4 на брой) на които съм попадал,а именно маунт-а на 12 инчовия том кара тома да увисва,дали дупките са направени големи не знам,но проблема е сериозен и изисква замяна с този на друга марка при най-евтиния вариант (а вариантите не са много поради специфичността на хардуеър-а). 4. Ако го нямат в наличност, ще минат години докато ти го доставят тези,които го внасят. Нали съм възпитан човек - съответните хора ме помолиха да не ги споменавам поименно и няма да го направя.Една позната си поръча Каталина Мейпъл и доколкото разбрах е оставила капаро,та дано този път се отнесат сериозно,че 4 цифрените суми не трябва да се подминават как да е (ако си решил да бъдеш добър търговец).

 

Като генерален извод мога да кажа,че ако някой даде добри отзиви за Пърл-а - взимай го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каквото и да си вземеш за тези цени , няма голямо значение!потърси някой който да има поне подобни барабани , иди ги пробвай и така си прецени!

аз като фен и собственик на пърл бих ти препоръчал тях , но за тези пари каквато и марка да вземеш няма да има няква невероятна разлика , камо ли невероятен звук!!хубавите барабани от качествено дърво с много пластове и супер хардуеър са си скъпи винаги!!

за да не си блъскаш излишно главата отиди и за тези пари си вземи един Мапекс , поне може да го пробваш и т.н.!!

успех с покупката!!

аз лично ненавиждам Греч , ужасни барабани според мен , но това си е лично мое мнение!!

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каквото и да си вземеш за тези цени , няма голямо значение!потърси някой който да има поне подобни барабани , иди ги пробвай и така си прецени!

аз като фен и собственик на пърл бих ти препоръчал тях , но за тези пари каквато и марка да вземеш няма да има няква невероятна разлика , камо ли невероятен звук!!хубавите барабани от качествено дърво с много пластове и супер хардуеър са си скъпи винаги!!

за да не си блъскаш излишно главата отиди и за тези пари си вземи един Мапекс , поне може да го пробваш и т.н.!!

успех с покупката!!

аз лично ненавиждам Греч , ужасни барабани според мен , но това си е лично мое мнение!!

 

Аз все пак си мисля, че не питам кое е по-добре: Амати или Тактон!?!

Вярно е, че не става въпрос за най-яките барабани на пазара, но все пак не може всички да караме мерцедеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това прочете ли го

-"потърси някой който да има поне подобни барабани , иди ги пробвай и така си прецени!"

- "за тези пари каквато и марка да вземеш няма да има някаква невероятна разлика"

 

нямам за цел да те засегна и т.н. на мен първите ми барабани са били амати и си ги обичам много и до днес!!

според мен е безмислен въпросът ти , като не си пробвал един инструмент не го купувай така по картинка , ок , Греча изглежда по добре от Пърла , ама Сашо-Крашо хич не се изказа ласкаво за него , други пък препоръчват Пърл и т.н.

може да не са амати и тактон , но навремето при 2 такива чисто нови сета , щеше да има такава дискусия кой е по добре да си купиш че не е истина!!

щом искаш мнения ги чети , а не коментирай напразно!!

извинявай за грубия тон!

още веднъж успех с покупката!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в рейзинга мисля има гречове ... другият и по удачен вариант е да не робуваш на някоя от тези 2 марки ... като ще е китайско и евтино , най добре МАПЕКС , поне за парите си нямат равни в ниският клас ... аз на твое място бих погледнал и Ямахите които се предлагат втора ръка , те пък са бест бай ... предлагат се няколко стейдж къстъм тук във форума , доказана марка и модел барабани на много добри цени . може и нови да гледаш , но пък Динакорд ги пеодават скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.