Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си настроя китарата


schOle

Recommended Posts

Тая тема се превърна в 'лични проблеми' :)

 

schOle, седни почети първо малко, на всичките ти въпроси, и за много от предстоящите да се появят, има отговори във форума, 10 минути отдели и търси, чак тогава мисли да питаш в темата. Ако искаш директно да питаш някой - плати на учител и го разпитвай колкото си искаш. На разисквани по 20 пъти на месец с 20 различни нови в музиката хора едни и същи неща на всички им е дошло до гуша. Това, че си поредния, не те оправдава да се разминеш с 'ама и на други сте помогнали, защо точно на мен не'. Първо малко труд, после питай, щото китарата с питане няма да я научиш

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първо малко труд, после питай, щото китарата с питане няма да я научиш

 

:)

...е, да, ама до Цариград може и да стигне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Много крайно! (за sasoh беше)

 

@schOle - термина "натискане на няколко струни едновременно"(3-4-5-6) най-общо му се вика баре. (говорим за струни на една и съща позиция)

 

Това, което се слага на пръста, най-често, е напръстник или слайдер(slider), който служи за свирене на слайд китари, както и на електрически, от части и на акустични. Напръстниците биват метални, стъклени и креамични. За хептен начинаещ, не ти трябва такова чудо, според мен.

 

Каподастер най-общо казано е устройство, чисто механично, което е под формата на стяга, която се поставя на определена позиция по грифа и играе ролята на баре, като съответно, както е описано в уикипедия - "скъсява" струните и съответно повишава тона. Ако търсиш това, просто отиди в магазина и кажи, че искаш Каподастер.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@авторът

Ама недей да мислиш, че слайдера е измислен за тези, които не могат да хващат барета с пръсти... :)

Баретата трябва да се научиш да си ги хващаш добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях да се ползва в една песен която исках да изсвиря,но тя се свири с електреческа китара, явно нямя да стане. А и както Евтим Джерекаров каза по-добре да се уча и да я тренирам баретата.

Не искам да си мислите, че съм се захванал да свиря и чакам да ми давате отговори на всеки проблем. Като започна да свиря сядам пред pc-то, търся табове самоучители и постоянно се ровя в нета. А конкретно за последния въпрос няма начин да напиша в гугал "как се нареча това което се слага на пруста ...." тоза може да ми го каже някой който го знае.

Мерси на всички за помощта, която ми даде трудното начало!! Вече мога да разчитам табове и да се опитвам да сверя някои песни, вече сверя началото на nothing else matters горе-долу добре. Доволен съм от това, защото музиката ми е просто хоби и не мисля, че ми трябва нещо повече от това да разчитам таблатури и да наизостявам песни :D ще веднъж голямо Благодаря :) :) :D :D :D:godbless: :godbless: :godbless: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да звуча крайно, просто темите, от които може да се научи нещо, са зарити от десетки еднакви с елементарни въпроси, и просто след време намалява желанието да се търсят. Не казвам, че всеки се е родил научен, но тези неща наистина са толкова прости, че дори без да си пипал китара досега, ще се досетиш примерно как да смениш струни.

 

А и няма нищо лошо да се пита в музикалните магазини като не знаеш нещо, все пак са специализирани, и като всеки такъв магазин, продавачите трябва да са и консултанти, т.е. ако не разбираш особено много, те би трябвало да ти помогнат :)

 

И зарязвай тея табулатури, иди на уроци, търси школи и учи и теория :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка за тва е форум. :-)

 

С питане до Цариград се стигало. :)

 

@Автора - потърси в интернет някоя програмка-метроном, да ти цъка там. Важно е за да се научиш да свириш в ритъм. Сега не го усещаш, но предполагам тайминга (правилното време на изсвирване на всяка нота) ти е грешен, което е напълно нормално, като не се свири с никакъв съпровод. Няма как да го усетиш тва, освен ако не е усезаемо голяма разликата / паузата между нотите. Можеш да се пробваш да си направиш запис с микрофон и да се чуеш. Повярвай ми, така се става свидетел на доста интересни неща.... :greenangel:

 

Та, поработи още от начало с метроном, за да намяш главоболия после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе оставете го момчето не му набивайте в главата допълнителни тежести... да иде на 2-3 урока.. нито е чак толкова скъпо, нито е чак толкова зает вероятно, че да не може да си го позволи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе оставете го момчето не му набивайте в главата допълнителни тежести... да иде на 2-3 урока.. нито е чак толкова скъпо, нито е чак толкова зает вероятно, че да не може да си го позволи.

 

Човека беше обяснил, че няма учител в неговия град, освен ако не е запознат дали има или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, така е, но освен ако не става въпрос за МНОГО малък град, като Сливо поле примерно това е невъзможно. Да не говорим, че има областни градове, които са по-близо от колкото от Люлин до Аерогарата.. или поне по-бързо се стига... В интернет може да научиш много неща, но не и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, така е, но освен ако не става въпрос за МНОГО малък град, като Сливо поле примерно това е невъзможно. Да не говорим, че има областни градове, които са по-близо от колкото от Люлин до Аерогарата.. или поне по-бързо се стига... В интернет може да научиш много неща, но не и това.

А Бобов дол как ти звучи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да се пробваш да си направиш запис с микрофон и да се чуеш.

Кажете програма с която да си направя запис.

p.s: потърсих в темата "ПРОЧЕТИ АКО СИ НАЧИНАЕЩ" там има "как да си запиша творението" но първите 20 поста бяха оф топик и реших, че ще е по-лесно да ви питам направо вместо да търся 20 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.