Jump to content
Българският форум за музиканти

Kitara


Guest ники

Recommended Posts

Seymour Duncan за мен са най - добрите, особено Брайън Мей модела.....то се чува B)

 

           ;) Seymour Duncan  ;)

дюд, объркал си се нещо вероятно ;) Адаптерите на Брайън Мей са "Бърнс" ;)

Guild BM PRO (BURNS) е китарата му, но адаптрите са Seymour Duncan... ,custom модел развит от seymour duncan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seymour Duncan за мен са най - добрите, особено Брайън Мей модела.....то се чува B)

 

           ;) Seymour Duncan  ;)

дюд, объркал си се нещо вероятно ;) Адаптерите на Брайън Мей са "Бърнс" ;)

Guild BM PRO (BURNS) е китарата му, но адаптрите са Seymour Duncan... ,custom модел развит от seymour duncan

Мбъркаш се....Гилд са произвеждали сигничър модел до едно време, който наистина е със Сеймър адаптери.

 

Китара с която той свири е "home-made" направил си я е с баща си навремето. А адаптерите, с които е оригиналната китара са Burns Tri-sonic.

 

Сега сигничър модела на Брайън Мей го произвеждат Бърнс Гитарс със същите адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мбъркаш се....Гилд са произвеждали сигничър модел до едно време, който наистина е със Сеймър адаптери.

 

Китара с която той свири е "home-made" направил си я е с баща си навремето. А адаптерите, с които е оригиналната китара са Burns Tri-sonic.

 

Сега сигничър модела на Брайън Мей го произвеждат Бърнс Гитарс със същите адаптери.

да това го знам аз съм голям фен на queen и знам цялата история как сам си е направил RED Special , че е свирил с монета и тн... но си мислех че свири със Seymur Duncun,но явно съм се объркал :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като говорите за EMG адаптори, откъде мога да се сдобия с такива в София.

Ми човече аз мноо съм ги гледал и знам че тука уж няма таквиз, ама ето че един тип във форума е пуснал обява че продава ЕМG-та. Виж във 'купувам-продавам'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си получих моя EMG H4(пасивната версия на EMG 81),но е от Лондон.

Иначе на всяка китара имам различни адаптори.Най-ми харесваше звука на Seymour Dunkan s Jackson,ама не знам сега като сложа това чудо на Vintage Razer-a дали няма да се променят нещата.

EMG H4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно скромно мнение:

Преди да решите да сменяте адаптор на китарата си помислете дали сте направили всичко възможно за да прозвучат наличните ви по-възможно най-добрия начин за вас начин!!!

Вместо да дадете 100$ понякога и 40 стотинки могат да свършат не лоша работа или просто малко връткане на винтчета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акo визираш мен,не е $100 ,а 80 Паунда.

Не разбрах какво имаше предвид с 40те стотинки?! :lol:

Относно връткането с отверката...пак няма да се получи при мен,защото старите ми хъмбакъри са от типа "hot rail" и имат винтчета само за повдигане и смъкване на целия корпус.Това,разбира се изграе немаловажна роля,но чак пък да промени изцяло звука...не ми се ще да вярвам.

По принцип и сега звука ми никак не е зле (с тази киртара).Поне на ухо няма разлика от Ibanez AH Pick-ups.Но ми се иска да експериментирам,защото китарката ми е много любима и искам да я "upgrade" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид теб!!! Говоря принципно!!! :lol:

Можеш да смениш кондензатора на Tone също и да направиш малко добавка на Volume-а!!! Зависи също и стойността на R на Volume и Tone каква е!!!

Разстоянието от адаптора до струните също е от ОГРОМНО значение за звука!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си получих моя EMG H4(пасивната версия на EMG 81),но е от Лондон.

Иначе на всяка китара имам различни адаптори.Най-ми харесваше звука на Seymour Dunkan s Jackson,ама не знам сега като сложа това чудо на Vintage Razer-a дали няма да се променят нещата.

EMG H4

Чаках два дни един да ми смени адаптора :think: ,и на края онзи като не се появи :lol: ....си го смених сам! :D Ей на...EMG H4...А как обажда...не е истина!Сега разбирам защо това са едни от най-предпочитаните адаптори за метъл! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.