Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или симулация?


Valserp

Де'й лампата?  

120 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гласувах че лампата е А, но Б звучи определено по-добре.

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен отговор Б.

Но в края и на двата семпъла ми се струва че чувам еднаква лампова пържилка. Втората китара която си нахвърлил отгоре, като че ли е записвана с едно и също нещо и при двата семпъла.

 

П.С. То не съм се и събудил още де, ама да попипеля малко клавиатурно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не мога да преценя, кое, ко е и дали става въпрос за два ампа. За целта е редно и двете кубета да се познават ( а при мен случая не е такъв) и най вече да е известен метода на записване. Ако тези записи са правени с микрофон ( а на мен не ми звучат много много така), то след това е имало и допълнителна обработка от компа, което сериозно затруднява разпознаването. И двата семпъла ми звучат прекалено меко и доста компресирано, за да са натурални, необработени и правени с мик пред кубето. Нормално ламповите ампове драскат доста повече, освен ако не са много сериозно изпържени (може да е така в случая де)

 

п.п. Често се споменава динамика, може би аз не вдявам ( съсвсем възможно, защото далеч не съм спец по въпроса с амповете), но се чудя къде я чувате на този гейн. Вероятно имаме предвид различни неща като говорим за динамика, но аз под това разбирам различната реакция на чистия канал или драйва на ампа при различна сила на свирене с перото. Над едно определено ниво на гейна това става доста трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^"Не ми харесва този. Чете мисли..." да цитирам една реплика от "Ледена епоха" ;)

Абсолютно съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Често се споменава динамика, може би аз не вдявам ( съсвсем възможно, защото далеч не съм спец по въпроса с амповете), но се чудя къде я чувате на този гейн. Вероятно имаме предвид различни неща като говорим за динамика, но аз под това разбирам различната реакция на чистия канал или драйва на ампа при различна сила на свирене с перото. Над едно определено ниво на гейна това става доста трудно.

 

да, и аз си мислех, че динамика означава точно това, и че нещо съм се бъркал през цялото време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Често се споменава динамика, може би аз не вдявам ( съсвсем възможно, защото далеч не съм спец по въпроса с амповете), но се чудя къде я чувате на този гейн. Вероятно имаме предвид различни неща като говорим за динамика, но аз под това разбирам различната реакция на чистия канал или драйва на ампа при различна сила на свирене с перото. Над едно определено ниво на гейна това става доста трудно.

 

 

Ами тя динамиката не е откам амплитуда, по скоро звукоизвличането е много по-разнообразно, и се чуват доста повече неща, за тва на слаби китаристи им е кофти да свирят с лампова техника, защото чуват грешките съвсем ясно, дори с много гейн. Динамиката е от към тембър на всеки строук, и няма къде другаде да е защото всеки драйв съсипва тотално амплитудната динамика.

 

А ми звучи по-близо до лампа от Б, Б звучи по-балансирано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динамика е музикален термин, който обозначава силата на звука, с който трябва да бъдат изпълнени определени части от музикалното произведение. Динамиката е основен художествен елемент при музикалната композиция и интерпретация.Повечето музикални инструменти могат да изпълняват тонове с различна сила на звука. При музикалните инструменти, способни да изпълняват полифонична музика – като пианото и китарата, е въпрос на интерпретация от страна на музикалния изпълнител да изпълнява някои от партиите в творбата тихо, докато останалите – по-силно.С навлизането на модерните технологии в звукозаписа и озвучаването, голяма роля започват да играят техническите средства за регулиране на динамиката – миксери, многопистови усилватели и други, които позволяват външно регулиране на динамичния баланс между различните музикални партии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.