Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или симулация?


Valserp

Де'й лампата?  

120 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз по принцип не ги слушам явно много сам изпуснал :) (знам откъде да си намеря табове мерси все пак :curse: ама малко трудно ще ги свиря след като са в До :) а аз по принцип свиря в Ми .

Редактирано от Arteglam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

е че как, те са си пионери, сигурно са една от последните групи които свирят чист според моите представи метъл, с чуство и т.н. е малко са депресарски, ама лошо няма, аз съм им голям фен, и определено са изиграли съществена роля в метъл музиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че разбирам от лампи много много, но според мен отговора е Б просто защото звучи по меко и стегнато. Все пак разлика не се забелязва ако ги слушаш с пауза от 10 минути примерно, евала на Valserp. Разлика едвам се долавя като се слушат едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да се определи със саунд карта от 10 лева и тон колони от 15 ;] предполагам че не съм единствения =-)

 

 

п.с направи ги .wave :rolleyes:

Редактирано от Berko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е че как, те са си пионери, сигурно са една от последните групи които свирят чист според моите представи метъл, с чуство и т.н. е малко са депресарски, ама лошо няма, аз съм им голям фен, и определено са изиграли съществена роля в метъл музиката

 

:rolleyes:

 

п.с направи ги .wave :thumbup:

 

И ще ги ъплоудвам вечно...

 

Малко излеяния 2 часа преди края на играта ;) Не съм обработвал записите по никакъв начин. Записани са с микрофон T.Bone MB75. Всяко кубе си е записано отделно, с неговия си собствен говорител. Това е защото Vypyr уж има говорител, специално направен, за да подпомага "моделиращото" му звучене... взимайки предвид експериментите, които съм си правил, съм склонен да вярвам на това. Пък и явно и вие мислите така ;)

Постарах се да им докарам еднакъв тембър, но уви - трудна задача. Най-вече с Vypyr-a. Като му дам високи, за по-добра атака - високите ноти изтъняват. Като му дам ниски, за да им дам по-добра база, то ниските акорди започват да звучат като голяма каша. С Ultra-та нямах такива проблеми... Vypyr-а определено копира "чувството", че свиря на Ultra, но не е съвсем същото. И така междудругото - Vypyr може да е моделиращ амп, но дисторшъна му е транзисторен - TransTube.

 

ако цифровия запис беше правен с кубе Line6 или процесор на Line 6

бих се затруднил повече

 

Надявам се, че се шегуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелей, окъснях...

 

ОТГОВОРЪТ!

 

Амп А е Peavey Vypyr

Амп Б е Peavey Ultra Tube

 

Мога да си направя един от два извода...:

 

Vypyr е наистина наистина добър практис-амп

 

или

 

Никак ама никак не ме бива в набирането на хубав тон.

 

Надявам се, че се забавлявахте. :punk_guitar: Ако има интерес може и да направя семпли с чиста китара за 2-ри рунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Б. Слушах го на мониторите и на хай-фи.

 

Дефиниция, ярки и хубави хармоници, плътен тон... Лампата е Б според мен.

 

А ми маже нещо на ритъма.

 

Ако греша - случва се.. :punk_guitar:

 

 

 

БТВ.. Готино рифче.

 

 

 

(ей много закъснях с поста ми ;)... сори)

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много готина :punk_guitar:

 

За мен лично изводът е, че за крайният потребител (т.е. слушател) е все тая с какво е записвано, след като музиканти се затрудняват да определят кое е лампа и кое не (59% познаваемост е доста колеблив резултат), какво да говорим за горкият средностатистически слушател ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност много добре разбирам, че така от един прост домашен запис не може да се познае така, както например да чуеш сравнението на живо.

Надявам се всички разбират, че това беше просто малка игра за забавление и убиване на време. Радвам се, че темата беше толкова интересна (3000 преглеждания! :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.