Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа или симулация?


Valserp

Де'й лампата?  

120 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

- Къде и кога го правите този спектрален анализ? Иска ми се да дойда и да погледам! (ако трябва ще си купя и билетче!)

 

В статията "Tubes vs. Transistors - is there an audible difference", която се върти из нета и за която мога да ти пратя линк, са дадени резултати от най-различни тестове, между които и споменатия. Иначе, осъществяването на експеримента в домашни условия не е твърде сложно.

 

 

......Субективно е, но пък се оказва, че има и други като мен....

 

Имах предвид "красотата на звучене на хармонициите на лампата", но не съм го донаписал от бързане. Въпросните хора имат резултати, някои от които са най-популярните софтуерни емулатори, където мисля, че хармонициите не звучат никак далече от целта.

 

По-горе говоря за технически неща, които не твърдят, че разнищват напълно въпроса с лампвия звук, а засягат само част от нещата, свързани с него, както и нямат нищо общо с личните ти нагласи и настроения.

Затова, нека прекратим тази дискусия в тази тема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 137
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже няма смисъл да продължаваме темата тук, искам като заключение да подканя хора като docc, които наистина има какво да кажат да изоставят заядливия подход към коментарите, а да се стремят към по-градивна дискусия. Както се видя, някои от твърденията ми по-горе може понякога да не са достатъчно ясни или детайлно обяснени, което естествено, може да се коригира без никакви спорове само чрез подходящо зададен въпрос. Ако се караме и си правим намеци във всяка втора тема, това може само да направи темите по-тежки и неприятни за четене. Все пак, нещата които говоря се базират на доста опити и анализи и лично на мен ми е обидно, когато хора се хващат за всяка неточно казана дума. Може би наистина последните мнения са по-подходящи за форум по електроника, но и тук има хора, занимаващи се с ефекти, които могат да извлекат ползи от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, а аз предлагам някой модератор да заключи вече тази? Все пак вече на всички им стана ясно кой от двата семпъла е с лампа, извлякоха се ползи от темата и не знам какво повече може да се говори по нея? Иначе за мен е забавно, че почти половината от хората (включително и аз :hysterical: ) не познаха верният отговор :( Браво на Valserp - мисля, че идеята си я биваше определено :thumbs_up: Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.