Jump to content
Българският форум за музиканти

Пързалка


Recommended Posts

Направихме реюниън, накратко.

 

В момента в бандата сме

аз - бас,

Hillbilly - китара,

fildi - барабани, а

вокалът - Любо (Баге) не се занимава с интернет, е такова, та не участва у форума :bravo:

 

Участвали са още няколко човека, ще питам за справка, че не помня май всички и тези дни ще дам още инфо; точно от кога не бяхме свирили; бъдещи творчески планове и т.н.

 

В myspace са качени само песните от последата репетиция - скоро ще има и снимки, шаренийки и секви подобни глупости, а и най-вероятно парчетата ще ги сменям през 2-3 седмици.

 

Пързалка - майспейс

 

Ами това са нещата, които сме направили на 3 репетиции, приятно слушане и пишете каквото ви хрумне относно музиката, изсвирването (...), особено, ако е за баса :thumbs_up:

 

Ще обясня накратко откъде идва името, а следващия път ще обясня подробно - има, както ще чуете две парчета, изсвирени със слайд на баса, та главно от там идва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стига си лъготил! За китарист сте взели Кийт Ричардс. ;) Иначе това не е първичен, а вторичен рокенроооол! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха - Йоцо, говорих за първичното в отношението, а не за това, че сме контрабас и акустична китара с тъпан, с тенеке :bravo:

Относно Кийт Ричардс, Малин навремето беше нахокан от един стар рокер (над 60-те), докато свирихме кавър на Стоунс, в една друга банда, че "не дърпал струните като Кийт" - оня еди-как си го правил, а Малин не знаел и не ставало по неговия начин :thumbs_up:

 

Стоянски - и по-готини ще стават, а и още доста не сме направили, които са мъничко по-различни и леко по-ударни (и първични ;) ) ;)

 

едит:

Кефи ли ви басчето, а?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всичко (реденето на микрофоните, настройката, репетирането, записа, пушенето, пиенето на бира, смесването...) за 5-те парчета отне точно 8 часа защото бързахме да представим нещо и определено има много какво да се желае, но като става въпрос за рокенрол, смятам, че и така не е зле, имайкип редвид, че сме на три репетиции, въпреки многото "грешки" :punk_guitar:

На записите, които имаме от едно време, вокалът е доста ниско и понеже сме свикнали с тях, най-вероятно и това е причина сега да се крие, но определено ще го обсъдим на следващото събрание, а и съвсем скоро ще правим нещата по-както трябва, вярвам.

 

П.П.:

Баса ужасно много ли ви кефи максимално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жесток груув... Звучат клубно. Носят страхотно настроение...

Hillbilly, старо блус куче! Такъв кеффф!

Изслушах всичко, щото личи, че е правено наведнъж... (На вокала леко му пресипва гласа на третото парче, ако имаше "плановост" в намеренията, щеше да каже: "Не съм във форма, айде друг път... :bravo: )

"Тръгвам си" - установих, че ритъм секция в десния канал ми прави травми на слепоочието... :drummer: От солото натам се почувствах по-комфортно... (сигурно се дължи на различна степен на оглушаване на лявото и дясното ми ухо ;))

"Пукната съдба" - мечтателно си го пресдставям като бектрак за джем, значи много ме е изкефило!

Вокала - аз съм малко вманиачен тип, признавам си, но... се вписва в общото послание. Тоа хорус ефект през цялото време маже. Уплътнява гласа, но това може да се постигне и с повече пеене "в микрофона". Освен това зацапва текстовете. Особено на "Птицата в мен" по-скоро го оставете само на ммм-ммм, щото има и стопове, и текстът трябва да се чуе (та да е по-драматично...)

"Дъждовен влак"... неккво Doors настроение ме залива от това парче...

Гуууд!

Айде - пак бири, пак спявки, и още по-яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нема хорус - след като другите си тръгнаха, вокала си записа партията втори път (записите са от живо свирене, ако не е станало ясно, само вокала повторихме) и я насложихме върху първото изпяване :drummer:

 

едит:

Всъщност тези записи са към 3-тия час и може и за това да е пресипнал...

Радвам се, че си ги изслушала всичките ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тръгвам си" - установих, че ритъм секция в десния канал ми прави травми на слепоочието...

За следващия път обещавам да се постараем повече! Но не изключвам възможността да ти причиним леко комоцио ;)

А сега сериозно: бих искал да благодря на всички, които са си направили труда да ни изслушат!

Поздрави на всички фенове :punk_guitar:

Редактирано от fildi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За следващия път обещавам да се постараем повече! Но не изключвам възможността да ти причиним леко комоцио :)

:band1: Е нищо, тъкмо ще ми се намести вестибуларният апарат (след пускането "по пързалката"...)

А сега сериозно: бих искал да благодря на всички, които са си направили труда да ни изслушат!

Не беше изтощителен труд, а удоволствие! :tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.