Jump to content
Българският форум за музиканти

GB EP45-UD3LR /P45/LGA775


dimitarshenkov

Recommended Posts

GB EP35-DS4 след кофти сага с това дъно и DPC латенцияи биоси и тн.,

 

кореспонденции с hugo.tseng (曾許鎧) <hugo.tseng@gigabyte.com.tw

 

"This is not normal as because disabling onboard LAN should not cause system not to reboot. Kindly check with local dealer for further assistance as because the board seems to have problems/faulty. Thanks."

 

мисля д а пробвам с този модел GB EP45-UD3LR

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам P35-DS3R, проблемите със DCP латентноста по начало ги нямаше, в последствие се появиха, оказа се че е от биоса, първите биоси са ОК, но тези, които добавят поддържка на 45нм процесори прецакват работата. Прецакват е силно казано, просто от време на време имаше разни пикове, все във зелените стойности, така или инъче не усетих да оказва влиание на системата. Имах една лан карта 3com, която си има вградени драйвери в уиндоус, и със тях добавяше перманентно около 1000 микросекунди към латенцията, но също не даваше отражение върху реал тайм производителноста и латенцията на звука.

 

В крайна сметка решението беше биос F3, и ъпдейт на драйверите на лан картата, сега системата ми има DCP латентност най много от порядъка на 35, и това е в най-натоварените ситуации, и чесно казано разлика спрямо преди не усещам, но поне съм спокоен че програмата показва малко :thumbs_up:

 

За P45 чипсета от опит не знам, не съм си играл с такова дъно, но из нета пише, че и тези дъна страдат от проблеми с латенцията. И не само с латенцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите пикове бяха едини4ни, но яко в 4ервената област и 4увах припукване,какво дъно да си взема,ве4е незнам......тва P3 го няма в моста,уж били по4ти еднакви с еп35 ама не

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав беше онзи път като ме посъветва да си взема асус ,гигабит нещто са мн. зле напоследък с ДПЦ,90% от храта имат главоболия ,за клокване и други цели са ок,оба4е за аудио от п35 насам ........пълен абсурд,предпо4итам да ми е висока но в зелената област,от колкото да е с 4ервени пикове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с P35-DS3R и нямам проблеми!

Първо тази латенсия значи проблеми с драйвери.

Махни всичко ненужно. Флопи. Принт портове, ком портове, всичко!

След това ако саунд картата ти е ПСИ я сложи на първи порт, който има собствено ИРК.

Ако си с фаиъруиър аудио карта , си вземи фаиъруир карта с чип на Тексас. Ако чипа ти е на друга марка ще имаш винаги проблеми.

Аз имах дъно на Асус и то доста скъп модел...и точно затова го смених с Гигабит.

P35-DS3R няма проблеми. Със сменен биос съм и всичко си е наред.

 

 

Друг момент също смених видео картата от асус на гигабит. Сега съм със сайлънт 8500. Нещата станаха дори още по добре.

Добра конфигурация за аудио се прави с опит и проби. Да си купиш части на сляпо просто защото са скъпи не става!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

си4ко тва съм го правил,но разликата е 4е за твоето дъно има биос които ре6ава проблема ,за мн други модели няма примерно еп35,а и по принцип не е ок да се стига до такива процедури,освен това п35 се води ве4е за стар модел,немога да го намеря а и не искам

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами положението е такова.

Няма гаранция и с Асус :) Аз имах проблеми с Асус.

Асусите всички слотове ползват шарнати ИРКута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва не ми помогна с ни6то ,като му зададох собствено irq,предпо4итам да нямам 4ервени пикове ,ти с ds4 li si ili ds3 ?

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такова дъно, но във форума на ТС колеги са преборили проблема чрез спиране на Power Saving mode в БИОС-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GB EP45-UD3LR с ф6 биос , XP SP2,без да се инсталира DES(задължително),след неколкократна смяна на лан картата, най-накрая без DPC ........

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.