Jump to content
Българският форум за музиканти

В ъгъла: Jazz, Soul, Fusion, Iinterpreted Classics, Etc.


Angelina Sekulova

Recommended Posts

Създавам тук едно кътче за ОБМЕН на информация за музика, която не се радва на голяма "актуалност", не светка и не "гасне" за 3 месеца..., защото е ВЕЧНА!

Това също може да е музика, замислена и звучаща прекрасно дори... без технологии, без готови семпли, без ефекти, които деформират звука или "замазват грешките"; музика, чийто водещ принцип е, че се прави от музиканти, а не... от машини.

 

Надявам се тук да видя постове на съфорумци, които и без това чета, защото имам много какво да науча от универсалната им ерудиция и музикански дарби (и които трудно могат да се подведат каква е разликата между тон и шум).

 

Започвам с едно DVD, което си пуснах днес сутринта, след като известно време не бях го гледала:

Three 'Mo' Tenors...

Могат ВСИЧКО!

Класическа постановка на пеене, която зарязват точно когато им е кеф, грандиозно присъствие на сцената - актьори! Който стил хванат - го обръщат "с хастара навън"...

Зад тях - оркестър...

Ето "промото" на концерта:

И... they sing the blues - достатъчно демонстративно пеят блуса като блус и пускат "блус фигурки" с класическа постановка, пеене с "дране" и... в оркестъра отзад - гаден брас, гаден щрайх и ОТВРАТИТЕЛЕН пианист!

 

Горещо ви препоръчвам да видите целия концерт - човек се чувства като прероден! :):)

Редактирано от Angelina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си представял досега , че хора от тази раса казвам го без никакъв расистки елемент могат да пеят досущ като Лучано и компания! За соул изпълненията е ясно, няма да коментирам там.За да продължи темата ще постна едно изпълнение на един от любимите ми певци ,което няма смисъл да коментирам. То просто се слуша

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без коментар - Боби МакФерин е единствен!

 

А някой дали дали се сеща как се казва един типаж от Swingle Singers дето пееше също от време на време два гласа едновременно?

 

Хайде да не пусkам празен пост и аз - две от персоналните ми любимци като групи в съвместно изпълнение - http://www.youtube.com/watch?v=oHD4Lxbq9Mo...feature=related

Редактирано от Dushmanina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер... Birdland...

Боби Макферин е извън квалификациите!

Само, моля, едно уточнение: не става дума просто за линкове в изброените стилове, а за конкретни издания.

DVD-то, от което са клиповете в моя пост, е това:

http://www.amazon.com/Three-Mo-Tenors-Thom...d_bxgy_m_text_b

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Интресна песничка...

Аз продължавам с конкретни издания на двама "другари", дето се чудех дали да не ги лепна в "Любими певци", но в крайна сметка прецених, че е по-добре да са обособени стилово тук. Признавам си, че представям нещата тук не е през погледа на слушател или "колекционер", а на... изкушен изпълнител, отвътре навън, с познаване и откровено обожание...

 

- Donny Hathaway. Поствам едно концертно изпълнение, но не можах да намеря в Тубе-то Song for you. Ненадмината в негово изпълнение. Това е кадифето в блендата и вибратото, което ме изкушава в некои мои превъплъщения. Идол! Самоубил се е. (Човек трудно може да бъде чувствителна душа и да оживее на това място, в това време.) Силно препоръчвам албума му In Performance - концертно издание, той си свири пианата сам и... кине глави. Много силни интерпретации, далеч по-вдъхновени от студийната му работа.

 

И един певец и китарист, който е много силно повлиян от Donny Hathaway

- Raul Midon. Пускала съм и отделен линк за него тук, но не мисля, че някой ще загуби нещо, ако представя в концертен вариант парчето от едноименния му албум за 2006 г.:

Освен че е ненормален китарист, вади страшни импровизации, вкарва невероятна пулсация в пеенето върху много текст и има неща, които си струва да се научат дъх по дъх. Изтощително добър, мамка му! Сценичен! (Сега е пуснал някакви нови парчета, трябва да го видя какви ги е забъркал...)

Njoy отсекъде! :)

Редактирано от Angelina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

... не знам дали е по темата но чак тази седмица се открехнах на Richard Bona. Тъкмо сега си слушам ей това парче :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Legends of Jazz with Ramsey Lewis

 

318045345606389502.JPG

299439314249912291.JPG

2695664772050465568.JPG

2315949781658739194.JPG

 

 

линк- >

(има доста видео по въпроса)

 

Заслужава вниманието .

Невероятни музиканти събрани на едно място.

 

 

The Golden Horns

with guest Clark Terry, Roy Hargrove, Chris Botti

The Jazz Singers

with guest Al Jarreau, Kurt Elling

 

Contemporary Jazz

with guest George Duke, Lee Ritenour, Marcus Miller

The Altos

with guest Phil Woods, David Sanborn

 

The Piano Masters

with guest Dave Brubeck, Billy Taylor

 

Roots: The Blues

with guest Keb' Mo'. Robert Cray

 

American Songbook

with guest John Pizzarelli, Jane Monheit

 

Latin Jazz

with guest Eddie Palmieri, Dave Valentin

 

The Tenors

with guest Benny Golson, Chris Potter, Marcus Strickland

 

Brazilian Jazz

with guest Oscar Castro-Neves, Ivan Lins

 

The Killer Bs

with guest Dr. Lonnie Smith, Joey DeFrancesco

 

NEA Jazz Masters 2006

with guest Chick Corea, Ray Barretto, Tony Bennett

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Raul Midon.

Освен че е ненормален китарист, вади страшни импровизации, вкарва невероятна пулсация в пеенето върху много текст и има неща, които си струва да се научат дъх по дъх. Изтощително добър, мамка му! Сценичен! (Сега е пуснал някакви нови парчета, трябва да го видя какви ги е забъркал...)

Njoy отсекъде! :)

 

 

Ни го бях чувал, ни го бях подозирал. Страхотен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^ Много убаво трио! И никому неизвестно, което е много ценно, а и аз както обичам малоумни пианисти - таман като за мене...

Намирам Ричард Бона да си е съвсем по темата.

@ultramega, радвам се, че Раул ти е харесал!

 

Абе, я да ви питам, може някой да е чул... Преди време гледах запис на една 5-годишна джаз певица - Emily Haddad. Беше още епохата на VHS касетите. Записът ни го донесе един приятел - изпълнение на живо в клуб нейде из Скандинавията. Страхотно изпълнение направи това дете на Night in Tunisia, ама наистина покъртително! (Аз го слагам наравно с това на Bobby McFerrin & Manhattan Transfer например). Ако някой нещо е чул за нея, ще съм много благодарна. Гугъл не дава никакви надеждни резултати, уви... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.