Jump to content
Българският форум за музиканти

Що се псуваме чалгията а те ни минават


I`m a believer

Recommended Posts

да де ама някои от тия работи се слушат от доста голямо количество хора, и смея да твърдя, че някои от песните на Руши са доста добри. а ако ние (рокаджиите) бяхме толкова гениални и велики музиканти, колкото се изкарваме в тоя форум, и правехме толкова добри песни, само да предложим готов супер продукт на някое радио, телевизия, издателска компания или нещо подобно, щеше да се завърти и донесе някакъв успех. А и изцяло погледнато не се занимаваме сериозно с музиката, така че до някаква степен сме си виновни ние :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не съм ли прав?

Не си !

Роко БГ е по-прав :wall:

От "Сигнално Жълто" можело да се придобие и правилна представа за ситуацията в БГ шоу бизнеса :):):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де ама някои от тия работи се слушат от доста голямо количество хора, и смея да твърдя, че някои от песните на Руши са доста добри. а ако ние (рокаджиите) бяхме толкова гениални и велики музиканти, колкото се изкарваме в тоя форум, и правехме толкова добри песни, само да предложим готов супер продукт на някое радио, телевизия, издателска компания или нещо подобно, щеше да се завърти и донесе някакъв успех. А и изцяло погледнато не се занимаваме сериозно с музиката, така че до някаква степен сме си виновни ние :)

Тва са пълни глупости,които си изписал тука :greenball: По този начин омаловажаваш труда на доста хора.Като прочета някоя такава простотия и ми се иска да използвам доста обидни думи по адрес на автора.Поинтересувай се малко и ще видиш,че в БГ има групи,които се борят доста усилено и сериозно с шибаните условия в държавата ни и се опитвот да бъдат професионалисти,колкото и да им е трудно.И не си мисли,че Руши има кой знае какъв успех,ако вземем за мерило продадените му албуми. :read:

А мисля,че тва е критерия нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе. И аз ще изкажа личното си мнение по въпроса, с което не целя да ангажирам никого.

 

само да предложим готов супер продукт на някое радио, телевизия, издателска компания или нещо подобно, щеше да се завърти и донесе някакъв успех

 

Хаха, ее дали не се правят ежедневно подобни предложения? Всички се връткаме в един омагьосан кръг. Ти отиваш, предлагаш, обаче кръц... резват те, понеже "нямало било търсене на подобна музика". Хех, обаче пък как ще го има търсенето като буквално биваме заливани от разни субекти, които RockoBG вече е описал достатъчно брутално, за което :P:) :) :):P;) .

 

Аз например допреди 2-3 години слушах БГ Радио, само защото въртяха парчета на банди като "Аналгин", "Конкурент", "Ренегат", "Хоризонт" и др. Въпросната медия дори проведе един конкурс - "Песен на годината" май се казваше, в който участваха част от гореизброените банди. Сега, откакто поспряха да ги пускат, почти не съм се заслушвал в това радио.

 

Рядко гледам телевизия, предимно в малките часове на денонощието, но трябва да призная, че освен във Фрактура, български рок и метъл съм виждал да въртят само и едиствено по една софийска кабеларка, която е бъкана с некви ясновидци, гадатели и всекви други клоуни и може да се гледа само от част от населението на София.

 

Бахмааму, защо това трябва да се отразява и на концертния живот в България? Защо ги няма славните години, в които Звезди, Малковски, Гюров и Воев (лека му пръст) пълнеха зали и стадиони? Защо ли? Какво ли ще бъде положението ако, както казва Black Corsair, бъдат вложени бая пари за създаването на електронни и печатни медии за Рок? Остава само да се надяваме, че това някой ден ще стане, да бъдем оптимисти, но и реалисти едновременно. И най-вече да продължаваме да се трудим така, както досега, защото именно Рокът върти света, както си и личи от авторските парчета, към които много от вас са пост-нали линкове тука из форума (или които съм гледал и слушал на живо). :P;):) Очаквайте скоро и нещо мое.

 

Успех! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа,билийвър,малко си се оакал,ма нищо бе,ша ти простим :) нали ше му простиме колеги?всеки има право да се самозаблуждава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето се определя от предлагането.

 

За сегашното дередже са си виновни само музикантите и музикалните компании.

 

С изключение на ФСБ не мога да се сетя за нито една българска рок банда, която да е предлагала продукция на ниво.

Ако имат силни парчета - нямат никакъв имидж и обратното.

:) Всичко на "Диана експрес" и на Митко Щерев си е класика в жанра!!!!Това за мен е група номер 1 за всички времена!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де ама  някои от тия работи се слушат от доста голямо количество хора, и смея да твърдя, че някои от песните на Руши са доста добри. а ако ние (рокаджиите) бяхме толкова гениални и велики музиканти, колкото се изкарваме в  тоя форум, и правехме толкова добри песни, само да предложим готов супер продукт на някое радио, телевизия, издателска компания или нещо подобно, щеше да се завърти и донесе някакъв успех. А и изцяло погледнато не се занимаваме сериозно с музиката, така че до някаква степен сме си виновни ние ;)

В една дебела книга пише:

"Блажени вярващите, че тяхно е царството небесно"

От "Сигнално Жълто" можело да се придобие и правилна представа за ситуацията в БГ шоу бизнеса

Артик аз тва си го знам по "дефолт" от баща ми:

"То си личи кое е лъжичник, кое е пърдичник"

 

А на Беливъра ше му простим, разбира се.

Само искам да го подготвя като отиде в БиГей радио да не се изненада като чуе за професионалния си проект:

"-много тежко" или "-много ретро" от най-ретро "Динозавърката" :) в света, 'се едно пра-баба ти да ти каже, че не ти стига РАМ на ПеЦе-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на Беливъра ше му простим, разбира се.

Само искам да го подготвя като отиде в БиГей радио да не се изненада като чуе за професионалния си проект:

"-много тежко" или "-много ретро" от най-ретро "Динозавърката" :D в света, 'се едно пра-баба ти да ти каже, че не ти стига РАМ на ПеЦе-то

Ей тва е много добро изказване,евала пич :D

А Биливъра явно тепърва ще се сблъсква с действителността,УСПЕХ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля не се засягайте, но първона4ално никой не е искал да 4уе една група, за6тото е била странна, но като пуснала на едно радио bohemy rapsody нещата са се променили, roxette излизат на голямата сцена също по подобен начин с the look. Ясно е че в Бг нещата са доста по-трудни и много добри групи няма да имат такъв шанс, но ако някой направи нещо наистина добро ще успее да стигне до някъде, а също така може да се пробвате и в чужденеция. Пък като оставим музиката на страна, сигурни ли сте че правите вс необходимо по мениджмънт, имидж и т.н.?

п.с. Пробвал съм на няколко места така , че моля не си мислете 4е сте единствените ощетени от съдбата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля не се засягайте, но първона4ално никой не е искал да 4уе една група, за6тото е била странна, но като пуснала на едно радио bohemy rapsody нещата са се променили, roxette излизат на голямата сцена също по подобен начин с the look.  Ясно е че в Бг нещата са доста по-трудни и много добри групи няма да имат такъв шанс, но ако някой направи нещо наистина добро ще успее да стигне до някъде, а също така може да се пробвате и в чужденеция. Пък като оставим музиката на страна, сигурни ли сте че правите вс необходимо по мениджмънт, имидж и т.н.?

п.с. Пробвал съм на няколко места така , че моля не си мислете 4е сте единствените ощетени от съдбата :D

Никой не говори за това кой ощетен,кой облагодетелстван :D .Става въпрос за това,че в БГ има един праг на развитие и оттам нататък не може да ти се случи нищо.Схващаш?Просто няма музикална индустрия в България,тва е.Това означава,че колкото и да си добър и известен тука,просто си тъпчеш на едно място и с тва приключва всичко.А за чужбина изобщо не е ставало въпрос в тази тема,тва е съвсем друг разговор.Но като се вземе предвид,че музикалния бизнес в световен мащаб е в рецесия и там не е много лесно. :D

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да го подготвя като отиде в БиГей радио да не се изненада като чуе за професионалния си проект:

"-много тежко" или "-много ретро" от най-ретро "Динозавърката"  в света, 'се едно пра-баба ти да ти каже, че не ти стига РАМ на ПеЦе-то

 

ХАХАХА!!!!! :D:D:D

 

батка,скъса ме от смях,мноо яко си го казал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето се определя от предлагането.

 

За сегашното дередже са си виновни само музикантите и музикалните компании.

 

С изключение на ФСБ не мога да се сетя за нито една българска рок банда, която да е предлагала продукция на ниво.

Ако имат силни парчета - нямат никакъв имидж и обратното.

:D Всичко на "Диана експрес" и на Митко Щерев си е класика в жанра!!!!Това за мен е група номер 1 за всички времена!!!!

Ти май не си слушал плагиатските им ала Пърпъл албуми; още едно некомпетентно мнение.

П.п А че е страхотен композитор, две мнения няма; но чак пък всичките им албуми... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля не се засягайте, но първона4ално никой не е искал да 4уе една група, за6тото е била странна, но като пуснала на едно радио bohemy rapsody нещата са се променили, roxette излизат на голямата сцена също по подобен начин с the look. Ясно е че в Бг нещата са доста по-трудни и много добри групи няма да имат такъв шанс, но ако някой направи нещо наистина добро ще успее да стигне до някъде, а също така може да се пробвате и в чужденеция. Пък като оставим музиката на страна, сигурни ли сте че правите вс необходимо по мениджмънт, имидж и т.н.?

п.с. Пробвал съм на няколко места така , че моля не си мислете 4е сте единствените ощетени от съдбата :)

Баце, не се засягаме, нито искаме да те засегнем. Навярно повечето от нас са били същите заблудени мечтатели оптимисти тръгнали по алеята на славата с гордо вдигната глава. НО! Идва момента, в който оглеждайки се започваш да разбираш, че талантът ти 5 пари не струва в сравнение с двата пръста напикано място за което се борят всички мъже.

 

И така изоставили утопиите си свирим за КЕФ. Иначе през останалото време се занимаваме с чалга (под една или друга форма). Ако знаеш колко бливоч ми е минал през очите и ушите... Ееееееех...

 

Аз не искам да си меря "Оноа" със разни свирки-самосвирки и копи/пейст герои. Достатъчно ми е да има Хора, които се кефят на това което се свири.

 

Както казва Дио: "Обичам да правя твърд и гъмогласен РОК" и метъл, и кор и прочее само старание и бачкане да има. Иначе 'бал съм му мамата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един умен и доста успял човек, който впрочем е певец ми каза веднъж " Винаги и навсякъде ще има връзкари и бездарници по първите места, но винаги ще има място и за най талантливия, просто зазащото хората които ти плащат ползват твоя труд и им трябват талантливи хора"

Има друг проблем, че има много талантливи хора в бг които просто не са върха и няма да имат шанса да постигнат много добри резултати. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.