Jump to content
Българският форум за музиканти

Що се псуваме чалгията а те ни минават


I`m a believer

Recommended Posts

  • Отговори 102
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз.

 

Чалгаджиите ни минавали, бла бла бла. Първо - чалгаджиите не продават много албуми, мисля (не че другите продават). Чакам Корсара да потвърди. Второ, всяка музика може да стигне това равнище (не че е толкова високо) с подходящите инвестиции. Защо инвестициите отиват при чалгата - защото те НЕ се определят от пазара, тъй като самият пазар не е нищо особено. Няма и да стане, докато в него няма нормална конкуренция. Kaкто във всеки друг сектор на икономиката. Докато има хора, които перат пари и са извън законите, данъците и т.н. няма нормален пазар. Т'ва е скромното ми мнение.

 

П.С. Освен тва, мисля, че в БГ чалгата не е проблем. Проблем е отсъствието на друга сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че в БГ чалгата не е проблем. Проблем е отсъствието на друга сцена.

Склонен съм да се съглася, но дай алтернатива- как да се създаде тази сцена. Не мислиш ли че 'отвърдените' рок имена (изключваме БТР) само пречат на това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, за мене чалгата си е като китайските чорапи - 5 чифта за 1.50 лв. Евтино се произвежда. Евтино се продава. Залива пазара и всичко си е ОК.

За по-умните остава английската поговорка: "Не съм толкова богат, че да купувам евтини неща."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че в БГ чалгата не е проблем. Проблем е отсъствието на друга сцена.

Склонен съм да се съглася, но дай алтернатива- как да се създаде тази сцена. Не мислиш ли че 'отвърдените' рок имена (изключваме БТР) само пречат на това?

Не са Виновни Утвърдените вече Рок имена :angry:

"Как да се съзададе тази сцена"?

имам рецепта :D

ами как да се създаде ,ето как:

Трябват Няколко Големи "Бизнесмени",които имат Пари за пране от Наркотици,Проституция,Контрабанда на разни други стоки.

Тези "Бизнесмени" трябва да Харесват ,Примерно РОК.

Та тези няколко човека,трябва да направят Стотина Рок Кръчми, няколко концертни зали,трябват няколко Вестника и Списания за Рок, Няколко ТВ и Радио Рок Канала,трябват 3-4 Студия,за Рок Музика,Видео и Фото,

Трябва да се излеят Пари и да се Инвестират в Рок Албуми и Клипове.

Трябва Рок Групите да започнат да свирят по кръчмите за по 4-5 000лв хонорар на вечер- за 1 час свирене и да Имат по 15-20 такива участия на Месец.

 

и тогава Рок Сцената ще е Конкуретна на Чалгата :(:D:D

:wall: :wall: :wall:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват Няколко Големи "Бизнесмени",които имат Пари за пране от Наркотици,Проституция,Контрабанда на разни други стоки.

Тези "Бизнесмени" трябва да Харесват ,Примерно РОК.

Това вече се случи. Сега в Каварна, скоро и в други градове. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mда, другия вариант - не толкова реалистичен :) - е да се изпоотрежат сегашните перачи на пари, които вкарват в чалгата. Пак би се изравнил терена. Тва е единствената необходима предпоставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mда, другия вариант - не толкова реалистичен <_< - е да се изпоотрежат сегашните перачи на пари, които вкарват в чалгата. Пак би се изравнил терена. Тва е единствената необходима предпоставка.

Ам Твоя Вариант НЕ Е за предпочитане,защото така положението на Хората занимаващи се с Рок Музика СЕ ЗАПАЗВА същото :wall:

 

Има Трети Вариант:

АБСОЛЮТНО Всички Фенове на РОКА да започнат да купуват Оригинални Продукти на БГ бандите с цени Около 20-30лв за CD, да започнат да пълнят местата кадето се Правят Концерти и да плащат по 10-30лв за Билет,ТВтата и Радиата да Плащат Авторски Права, да се насъберат пари у Рок Продуцентите и Рок Бандите и да Конкурираме Запада :blink:

 

...ама тва е най-невероятния сценарий ;)

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Трети Вариант:

АБСОЛЮТНО Всички Фенове на РОКА да започнат да купуват Оригинални Продукти на БГ бандите с цени Около 20-30лв за CD, да започнат да пълнят местата кадето се Правят Концерти и да плащат по 10-30лв за Билет,ТВтата и Радиата да Плащат Авторски Права, да се насъберат пари у Рок Продуцентите и Рок Бандите и да Конкурираме Запада 

 

тю!...размечтах се... <_<

 

помага и когато организаторите на квито и да било концерти плащат на групите а не гледат да си приберат парите от спонсорите в джобчето:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, помага и когато организаторите на квито и да било концерти плащат на групите а не гледат да си приберат парите от спонсорите в джобчето:P

Това точно имах предвид за отвърдените рок имена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБСОЛЮТНО Всички Фенове на РОКА да започнат да купуват Оригинални Продукти на БГ бандите с цени Около 20-30лв за CD, да започнат да пълнят местата кадето се Правят Концерти и да плащат по 10-30лв за Билет,ТВтата и Радиата да Плащат Авторски Права, да се насъберат пари у Рок Продуцентите и Рок Бандите и да Конкурираме Запада 

Впрочем аз винаги съм бил на принципа да копувам (когато имам пари :P:P ) нещата, които ми харесват от български автори, и ако ми останат пари тогава гледам да се снабдя с оригинален диск на някоя от любимите ми чужди банди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото не е вярно това, че чалгаджиите ни мнават. Дори професионално записана, чалгията обикновено е доста плоска, като композиция и емоция, която носи. Проблема на нас, световнонеизвестните музиканти е че всеки музикант си мисли че всичко разбира от музика, звук, смесване, мастъринг и др. Пулил съм се как някои китарист определя даден китарен звук като добър, след това като лош и т.н. Другият проблем е че много рядко се намират хора, които добре да правят звук, а и като се има предвид невъзможността на повечето групи да плащат и на озвучител/саунд енджиниър, картината се запълва. Аз сум на мнение че всеки трябва да бъде оставян да си вчрши работата и нещата ще звучат по - професионално. Това е ключа в чалгата според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сум на мнение че всеки трябва да бъде оставян да си вчрши работата и нещата ще звучат по - професионално. Това е ключа в чалгата според мен.

тц не е това :):happy:

по-горе съм писал кое е :) :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е, ама аз имах предвид, че като едните не предлагат нещо на кой знае какво ниво, а другите масово атакуват с видеоклипове с цици, коли и тн. , средностатистическия селтак бързо се орентира към вторите, а както всички знаем - селянията е заразна.

Пич не мисля, че тук си особено прав - наистина повечето от bg-групите не са нищо особено и не предлагат кой-знае какъв стоиностен или оригинален продукт, въпреки че това се дължи най-вече на условията, в които се развиват , а не толкова на липса на талант , но това не означава, че именно това е причинило толкова разпространеното слушане на чалга.

Аз също почти не слушам и не харесвам съвременни bg-групи, с някои изключения като Last Hope, Vendetta, Daily Noise Club (Dreadlokz ми напраиха добро впечатление) и др., но това не означава, че ще тръгна да слушам оная пумия. Това важи и за много други хора. А и според мен на времето Ер Малък, Контрол и Нова Генерация са били много добри групи за бг - стандарта. А и повярвай ми Rock-групите в Германия, Италия, Белгия или Финландия също не са кой знае какво, но там повечето хора си слушат нормална музика.

Просто тук се съгласявам напълно с kitarapesho и според мен проблемът е в ултра ниската култура и неандерталски примитивизъм и провинциализъм на голяма част от българите.

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем откровено ви казвам на всички да прочетете предпоследното и пред-предпоследното мнение на черния_корсар и да спрете да си чешете езиците в тая тема:Pщото квото трябва е казано вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.