Jump to content
Българският форум за музиканти

Berklee College Of Music


Juxx

Recommended Posts

Здравейте на всички! Имам няколко въпроса свързани с кандидатсването и ученето в Бърклий:

 

1.Как се кандидатсва? Аз мисля че през нета става, но най-добре някой запознат да каже ;)

 

2.Има ли някакви изпити по солфеж или елементарна теория или са само за специалността?

 

3.Знае ли някой какъв ще бъде изпита? Т.е. дали има някакви точно определени неща които да се свирят.

 

4.Таксата на година наистина ли е 30.000$ и ако е толкова как може да се изплаща защото съм почти сигурен че доста хора нямат възможност да си го позволят, т.е дали има някакви работи за студенти, чрез които да се изплащат таксите :P

 

5.При евентуално приемане колежа осигурява ли стипендии за отличен успех?

 

6.Колежа ли осигурява жилище или пансион или студента си търси и си плаща?

 

Благодаря на всеки който ми отговори ;).. между другото съм на 15, но искам от сега да се подготвя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз четох ама повечето въпроси ги няма там .. но това изобщо няма да ме откаже ;) това ми е целта все пак.. Иначе мерси за отговора :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да ти дам за Burklee изпита имам го :P говорил съм с тях и ми го пратиха по пощата също така и за MI(Music Institute) и него го имам и за LA music academy,общо взето пич трябват ти кинти за там бая,не искам да те отчайвам,но стипендиИ не дават първата година,а за да вземеш е много трудно ;) пиши ми на ЛС ако искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години се бях заинтересувал и си спомням следните неща :

 

1. Таксата за студенти, които не са живущи в Калифорния е 14,500 $ на семестър(да, правилно, не съм сгрешил броя на цифрите :) ), за местни мисля, че беше около 5000 $

2. Мисля, че изпит по солфеж не беше написано да има, доколкото знам се учи СЛЕД като влезеш (тук може и да бъркам! )

3. За стипендиите бях видял, че има нещо като конкурс в няколко големи града в САЩ, на който може да се яви всеки желаещ, и да представи нещо свое. Победителите печелят 1 пълна стипендия (демек безплатно образование) и 8 или 9 непълни( тоест по - малка такса плащаш).

4. За жилище или пансион не си спомням да беше упоменато някъде.

 

Мъгляви са ми спомените, защото отдавна се интересувах, а след прости изчисления, установих, че ми трябват колосално количество пари, за да завърша образование там :) Ако спечеля от тото-то може и да преосмисля кандидатстването си... :)

Все пак ти пожелавам успех - вярвам, че ако наистина ти е ЧААААК такава мечта, все ще си намерсиш някакъв начин да успееш. Поразрови има сайта, там не може да няма детайлна информация за всичко което ти трябва. Поздрави!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така преди около две години имаше една бая обширна тема за това. Потърси я, може да намериш някакво инфо още. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Отивай на сайта и чети там, тук май няма никой, който учи/е учил там, та сам ще трябва да се оправяш

 

 

как да няма?

аз завърших миналата година с китара.

доколкото ми е известно съм първият български китарист завършил там. не съм 100% сигурен за това, но знам за няколоо човека, които са учили, но не са завършили.

 

всичко за училището го има на сайта.

стипендии има, аз имах няколко. не че правят нещата много по-лесни, но все пак..

можеш да живееш в училището (общежитие), можеш и на квартира. квартирите са по-евтини и имаш повече свобода.

 

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:curse::blink:

 

Имам една позната, която учи там. Знам само че е невероятно скъпо и невероятно добре.

 

Пожелавам ти да успееш !!

 

:girl_witch: :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко казано дотук е валидно за цялото американско образование на това ниво - много хубаво, ама с пари. Пълни стипендии се дават почти само на уникални гении (е, образно казано де) и по правило си трябва начален капитал. Така е във всички области.

 

Успех! Убеден съм, че, ако стане, ще ти бъде истинско удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.