Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос относно усилвателите


Лелдорин

Recommended Posts

здравейте.значи сега гледам концерта на manowar в германия.и случайно забелязвам,че нямат кабели дето излизат от китарите ;) :wow: викам си тия не свирят на живо!плейбек!после забелязвам малки кабелчета с нещо като микрофонче.чудя се какво е това?мини усилвател ли нещо?и колко струват тези чудеса и откъде могат да се закупят :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги някъде, тия на Металика по 400 лева предавателя и по 500 или 600 reciever-a... Дет се вика - без пари... направо да си вземеш по едно за всяка китара, та да не сменяш коланите... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има укв-та за по стотина лева, изобщо не е толкова непосилно. Въпросът беше да се изясни, че не са "усилватели". :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, това устройство практически ти заменя кабела.

Представи си, че вместо кабел имаш тази джаджа :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wirelessa e като безжичен микрофон. Както безжичните телефони или bluetooth на GSMите. Закачаш трансмитера на китарата/колана/джоба(може и в други по-топли, влажни и тъмни места, по желание), а приемателя го слагаш някъде на майната му и оттам с кабел влиза в кубето или там където би влязъл кабела на китарата. Това е идеята.

 

Аз много искам да си взема такова нещо, но пара йок :godbless: А имам чувството, че тия от стотина лв няма да стават за нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без жица няма "жица " :guitar: :metalist:

Иначе сигур е по яко да не влачиш с тебе да не се откача и да не се спъваш.

а за range поне едно 50-60 метра .. това е само предположение де

но като имам впредвид какъв range дава малък укв предавател на батерия от 9v

каквито апропо има комплекти направи си сам

 

хм сега докат пиша ми хрумна че може вместо микрофон да се върже жак там

към китарата и след това да се приема от FM приемник ???

дали не може да се измисли нещо home grown :bravo:

пробвал съм джаджата едно време заглушаваше FM честоти в доволен радиус

незнам дали обаче ше може да приема сигнала от китарата... струваше 2-3 кинта целия комплект и ако вържеш някакво радио преди аостаналите усилватели ефекти и тн знам ли може и да стане нещо.. ако греша моля ме поправете

не сам много технически грамотен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добрите бачкат на висока честота 700-800кхз, и мисля, че ползват модулация за да не се губи сигнала. Евтините са без модулация, ама има опасност да се чуе ШШШШШШШШШ от време на време..

за това скъпи.....

Мисля, че те са към 400-700 лева читавите, приемник и предавател за едно. Гледал съм ги отдавна, ама на мен кабел за няколко лева ми стига ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офф

в далечната 99-та, няколко дни след концерта на Metallica, имах много интересен спор с учителката по немски...та тя ми обясняваше как Кърк бил най-бездарния китарист на планетата, колко некадърни били Metallica, колко фалшиво свирили и т.н....и затова, казваше тя, "имат едни процесори на гърба, които моментално поправят грешките им докато свирят...и после всички си мислят, че са велики!" ;)

 

Та да знаете - wireless-a не е това, което е ;)

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добрите бачкат на висока честота 700-800кхз, и мисля, че ползват модулация за да не се губи сигнала. Евтините са без модулация, ама има опасност да се чуе ШШШШШШШШШ от време на време..

за това скъпи.....

Мисля, че те са към 400-700 лева читавите, приемник и предавател за едно. Гледал съм ги отдавна, ама на мен кабел за няколко лева ми стига :happy:

Имат и функцията автоматично да направят подбор на свободна от смущения честота и по време на изпълнение без да се намесваш да сменят честотите, ако се появят смущения. Можеш да контролираш и силата на тона, а с някои добавки, ако си солист-вокалист, да регулираш по време на изпълнение общата сила, например когато усещаш, че те заглушават от оркестъра. Има и специални микрофони за всички видове инструменти, които са съвсем миниатюрни и не се виждат от публиката, и най-важното, не пречат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.