Jump to content
Българският форум за музиканти

2 китари и бас в един компютър


bratmito

Recommended Posts

С едни приятели искаме да си подръкваме от време на време,но не ни се дават кинти за репитационна(пък и няма смисъл за единия джангър),та смятаме да си свирим в домашни условия.Проблема обаче е как да включим 2 китари и бас едновременно в компютъра при положение че 2-те китари трябва да свирят със софтуеар(имам и едно камионче дистър ама ако не мине през гитар риг.... :killyou: ).Имам 2 саунд карти на компютъра обаче и двете са колбас(едната е вградена риалтек другата С-медиа за 8 кинта :wall: ).Има ли начин да стане магията и ако да как? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам в магии, ходи си вземи хубава карта с няколко входа и ако процесора на компа е бавен нещата са ....... към друг комп, сори ама май др начин нема, да не говорим, че някои фенове тука ще ти кажат освен картата и ДИ боксове да вземете, сметката се удебелява, не икам да те разочаровам, но положението е такъво. Само с ДИ боксове може евентуално да вкарате два моно трака в картата, но баса не знам как ще влезне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не вярвам на магии но пробвай с това :virtuoz: Мисля ,че ще свърши работа.

 

IMAG000.JPG

 

Marian MARC4 MIDI

 

Спецификации:

PCI- аудио карта

4 аналогови входа

4 аналогови изхода

всички вх/изх са 24 bit/96 kHz

2 MIDI вх/изх

драйвер: Win 9x, Win 2k, NT 4.0, GSIF, DirectSound, ASIO 2.0

Технически данни:

И чрез тази аудио карта се цели следното: осигуряването на високо качество на нивото на съвременните аудио технологии на изключително атрактивна цена.

PCI картата ще бъде разработена изключително за потребители, които имат нужда от малък брой аналогови входове и изходи но с високо качество. Паралелно с възможността за запис и плейбек на аудио сигнали на четирите канала, MARC4 MIDI предлага два вградени midi входа. Заложена е допълнителната възможност за лесно каскадно свързване на няколко Marian аудио карти, като по този начин е възможно създаването на разумна цена на домашно студио с 24 bit/96 kHz. Освен тово MARC4 MIDI работи с драйвери, всеки от които позволява извънредно ниска latency стойност, чрез използването на ASIO, GSIF и DirectSound. По тази причина картата е изключително подходяща за хард диск записващи системи или софтуерен синтезатор.

Съвместимостта на MARC4 MIDI с ASIO устройствата е предвидена още на хардуерно ниво. Това може да бъде използвано за директен достъп до паметта на картата чрез всеки ASIO записващ софтуер. Тази характеристика ще бъде напълно функционално достъпна чрез бъдещо актуализиране на драйвера.

 

Оборудване 2 Аналогови стерео Вх/Изх

Четири аналогови моно входа и изхода. Всеки от A/D и D/A конверторите на известния производител АКМ функционира на максимум 24 bit/96 kHz и заедно със звуково оптимизирания хардуерен дизайн осигурява професионални аудио стойности.

Съотношението сигнал/шум възлиза на прибл. 96 dB.

THD+N: 0.005%.

Честотен диапазон: 20-20,000 Hz (96 kHz-40,000 Hz)

 

2 MIDI Вх/Изх

 

Нещо повече, картата съдържа също Соофтуерни и Хардуерни Характеристики, специфични за MARIAN продукти.

 

Аналогови портове - ¼" TRS жакове

 

Sample стойности 11,05 kHz – 96 kHz

 

Мулти-картово Възможно е опериране в система от 4 карти

опериране и едновременно, като е необходимо инсталирането

драйвери на един драйвер. Свързването на този драйвер със синхронизиращия бус позволява перфектна синхронизация на всички инсталирани карти.

Модулните драйверни прозорци позволяват извеждането и манипулирането с множество параметри, включително прецизни датчици за ниво, гъвкав мониторинг и синхронизационни настройки.

Картата разполага с качествено разработена архитектура на драйвера, която позволява изключително ниски latency стойности (до към 2 ms) с ASIO, GSIF и DirectSound. По тази причина тя е извънредно подходяща за приложения с критично време, като Cubase VST SoftSynths.

 

http://www.audioshark.com/Products.html

550 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех <_< Абе хавата тука беше да излезне нещичко за без пари вие за карти за 550 кинта ми говорите :) Както и да е.Явно няма да стане.Благодаря все пак че ме светнахте де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант да пуснете двете китари в един вход(лайн ина) демек ще звучат еднакво едната от лево другата от десно а баса в мик ина:rolleyes:)ма аз го правя тва с аудиджи карта не е скапа потарси:D)успех!!!! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант да пуснете двете китари в един вход(лайн ина) демек ще звучат еднакво едната от лево другата от десно а баса в мик ина:D)ма аз го правя тва с аудиджи карта не е скапа потарси:P)успех!!!! :wall:

и китарите, така включени диретно без предусилвател ще се чуват много яко :rolleyes:, позамисли се малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пича тарси резервен вариант!

има само китари и комп :D кво да му кажа дай незнам си колко пари за тва незнам си колко пари за онова той ако ги имаше щеше да каже "какъв предусилвател да си купя"или нещо от сорта! :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, ако имаш лайн ин, а не инструментален вход с гейн няма начин да включиш китара директно B) нищо няма да чуваш. включи си китарата в уредбата в лайн ин и виж дали ще чуваш нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали картата ти има някакъв вход вътре. Нещо от рода на аукс ,..

Моя лайв има и аз съм си изкарал от там изход.

Та така имаш 2 линейни входа. Така имаш 4 канала моно !! (открих топлата вода)

Така до тук всичко ок. Трябват ти или бустери, или някви ефекти след китарата и преди компа. и накрая. ако не искаш да слушаш баса само на ляв или десен канал дай накъсо на входа левия и десния извод на аукс-а (примерно) и така едната китара ще ти отива на ляв канал а другата на десен през лайн ин-а

 

Това е някъв компромис ....

Но както казва YtseJam с пръдня боя не става ;)

не се залъгвай, че ще имаш звук трепач ;))

 

Можеш да си земиш някой пиклив 4 канален пулт на берингер за 200 лева (май са по толкова) виш в динакорд.

и помоли учтиво другото момче да си земе евтин ефект или смотан зум процесор и сте готови за демо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали картата ти има някакъв вход вътре. Нещо от рода на аукс ,..

Моя лайв има и аз съм си изкарал от там изход.

Та така имаш 2 линейни входа. Така имаш 4 канала моно !! (открих топлата вода)

Така до тук всичко ок. Трябват ти или бустери, или някви ефекти след китарата и преди компа. и накрая. ако не искаш да слушаш баса само на ляв или десен канал дай накъсо на входа левия и десния извод на аукс-а (примерно) и така едната китара ще ти отива на ляв канал а другата на десен през лайн ин-а

 

Това е някъв компромис ....

Но както казва YtseJam с пръдня боя не става :lol:

не се залъгвай, че ще имаш звук трепач :lol:)

 

Можеш да си земиш някой пиклив 4 канален пулт на берингер за 200 лева (май са по толкова) виш в динакорд.

и помоли учтиво другото момче да си земе евтин ефект или смотан зум процесор и сте готови за демо :lol:

Ъъъъ....много малко разбрах от това което каза.Бая съм невеж с техниката :lol:

Ок за сега най-удачен(евтин и лесен де) ми се стори варянта на SlipFly.На мне не ми трябва звук убиец,а ми трябва някъв звук колкото да се разбира кой кво свири и да правим някъв синхрон ;) Тва което искам да питам,възможно ли е преди да включа двете китари в ляйн ина да ги включа преди диста и после само да минат през гитар риг да симолирам кубе.Диста е Босс ДС-2.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.