Jump to content
Българският форум за музиканти

Консултации по електрическа китара


Recommended Posts

Целта на моите занимания не е да уча някой да свири 16тини. Иначе ще се радвам да видя интересни примери, винаги е полезно. Благодаря!

 

Нямах точно това предвид. Исках да кажа, че що се касае до базисни техники, а именно грешки в тях водят до задънена улица, която не позволява никакъв прогрес.

 

 

Да кажем Alternate Picking

 

 

 

 

Видеото по-горе само показва прогреса от техническа гледна точка в рамките на определен срок. Разбира се, не става дума за 16тини в темп 220. Не обсъждаме това. 

 

Дава се пример за студент, който е имал скованост в ръцете и уроците са му помогнали да придобие правилна позиция, която улеснява свиренето и т.н.

 

 

Ето още видео 

 

 

 

 

То ест, това нещо работи. Със сигурност не за всеки. Искам да ви кажа, че вече има специални джаджи за смартфон, които позволяват да фиксират телефона на грифа и така да се видят ръцете от друг ъгъл

 

 

 

Не искам да критикувам никого, но положението в България с школите е плачевно. Има няколко места в София, които се позиционират като такива, с добър маркетинг и реклама, но когато влезеш на сайта

 

и чуеш учениците ти става лошо. Не става дума, че някой не може да изсвири Алън Холдсуорт пределно точно, а за липса на координация, на чувство за ритъм и то в прости парчета. У нас няма никакви

 

традиции и култура, затова максимума е AC/DC като таван на възможностите. Ако има добър инструменталист като вас, то той пък няма да дава уроци или нещо друго. И това е.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете, интересно! Това което правя, няма почти нищо общо с това, което този руснак показва. Което, предполагам че е нормално, предвид, че целта ми е съвсем друга. Опитвам се да работя върху неща, като хармония, ритмика, фразиране, звукоизвличане, артикулация, груув, импровизация и тн. Акцента в никакъв случай не пада върху бързина, шред техники и тн (не съм особено добър в тези неща и никак не ме интересуват, освен ако служат за постигане на личните ми приоритети). Но пък има много хора които преподават Скайп в тази посока и по този начин  (включително и този от примера) и съм сигурен, че всеки заинтересован ще си намери нещо подходящо. Това му е хубавото на интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете, интересно! Това което правя, няма почти нищо общо с това, което този руснак показва. Което, предполагам че е нормално, предвид, че целта ми е съвсем друга. Опитвам се да работя върху неща, като хармония, ритмика, фразиране, звукоизвличане, артикулация, груув, импровизация и тн. Акцента в никакъв случай не пада върху бързина, шред техники и тн (не съм особено добър в тези неща и никак не ме интересуват, освен ако служат за постигане на личните ми приоритети). Но пък има много хора които преподават Скайп в тази посока и по този начин  (включително и този от примера) и съм сигурен, че всеки заинтересован ще си намери нещо подходящо. Това му е хубавото на интернет.

 

Не сте прав. Този руснак преподава фразиране, груув, импровизация също. Бих казал, че фразирането и звукоизвличането е главно при него. Той е фьюжън китарист и ако бяхте погледнали канала му, щяхте да се убедите, че не става дума за шредъри.Просто с това видео най-добре личат разликите между началото и след занятията. Идеятя на цялото това нещо е, че работи.

 

 

 

Що се отнася до шред, той не невъзможен без AP, какъвто вие имате. Много сте скромен)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах канала му и затова писах. Но проблема при интернет общуването (а и не само)е, че често  хората имат предвид различни неща, използвайки едни и същи понятия! Не знам какво е цялото нещо, така че не мога да преценя как работи. Но ако идеята е, че някой взимал уроци може да свири една година по късно 16тини, (ако разбира се все пак е имал изходното ниво на старта, едва ли ще стане със съвсем начинаещ, освен ако не свири много, а такива рядко се срещат напоследък), то не се и съмнявам, виждал съм го достатъчно често!  

 

Но наистина, според мен, за всеки който иска да се възползва от този тип уроци, в нета има наистина много предложения! Аз самият нямам нищо против консултациите по Скайп, но продължавам да мисля, че тези на живо сериозно ги превъзхождат

 

Мисля, че е добра идея да оставим темата, докъдето сме! :)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.