Jump to content
Българският форум за музиканти

Дръм енд бейз


Recommended Posts

Събрахме се вчера, посвирихме малко, ще правим проектче, търсим си тромпетистче (справка), а това е второто нещо, което изсвирихме, започвайки внезапно и свършвайки внезапно - всичко е съвсем първично, без обяснения и разяснения, целта е след няколко репетиции, да правим и конкретни парчета с уточнена схема и т.н.

 

Intro

 

Дистъра и лудниците дойдоха малко по-късно, но те останаха за космоса, а и за следващият път, също ;)

 

Приятно и успешно слушане, и пишете каквото ви влече, относно изсвирването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много ми харесва! Оставили сте нещата да се случват и са се случили хубаво. Тоя етап с "конкретните парчета" е голяма мъка, поне при мен е бил винаги, така че стискам палци, барут има много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A 'e другари друсайте по-млко ве да му...

Освен флажолет и падащо лайно съществуват и други похвати да се представиш лошо пред света..

И дръменбейс се гради основно в/у ритъм, а в случая нещото се люлее като на коча макарите. Вярно не пада, но това с едължи на невероятната упоритост на автора да печели аплодисменти с всяка цвъкня която му се измъкне измежду пръстетата. Прочее още първия път като публикува как репетираш флажолети с някакво гръмко заглавие "Море, вино, свещи/..." и прочее празни приказки ти казах че репетициите не са форма на АРТ. Та още на мога да разбера защо като записваш как се опитваш да изсвириш нещо и не се получава го наричаш импровизация, иВскуВство и т.н.

Успех ви на проекта. 'ма дръжте се сериозно.

Хаотичното лупане не е ФрийДжаз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене в началото ме грабна... до третата минута даже слушах внимателно и ми беше приятно , но то не свърши.

Ама то част от уменията е и да знаеш кога да спреш бе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми харесва този проект....дано си намерите тромпетист скоро....и да не слагате хауса в някакви рамки...ей..

 

reference: http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endID=114200149

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

необичайно! кефи!

 

фен съм на такива неща, желая ви успех!

 

защо сте твърдо решени че ви трябва само и само тромпетист? мисля си че независимо от инструмента, някой може да се впише във идеята ви, и да я развивате оттам насетне заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като фен на King Crimson, мога да кажа че много ме изкефи, приятно се слуша. ама нещичко му липсва... успех :girl_cray2:

 

замисъл (произхождайки логично от предишния ми пост)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оценявам, че пишете - наистина, аз за това го пуснах, но някои от вас са пропуснали основното, а то е - събрахме се, посвирихме и това беше в началото на свирнята - струните още са ледени, пръстите - студени, главите - също. Ако бяхме спрели на третата минута (съгласен съм, че след това става досадно), щяхме да пропуснем достигането до още няколко красиви момета :headbang:

 

Накратко - след тази дълга импровизация, без първоначална идея и старт - виждате, че започваме и свършваме внезапно - имаме материал за 2-3 минутно парче, без излишни неща в него, нали? Точно и това ще направим сега - очаквайте развитие по темата :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.