Jump to content
Българският форум за музиканти

Lexicon Alpha


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Явно всички сме забравили откъде произлиза рока,че и фолка-от груповото припяване край огъня след саунда на кухарка,щом се задълбахме в математиката,ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ И НЕКА МУЗАТА ВЪРВИ С ВАС БЕЗ НИКАКВА ЛАТЕНЦИЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здравейте. Извинявам се, че вдигам стара тема, но не видях смисъл да отварям нова за съвсем същия продукт. 

Видях, че сте писали, че латенцията е твърде висока и е непригодна за живо свирене, а по-скоро за запис. Аз не съм китарист (а клавирист), имам китара, на която мога да свиря съвсем примитивни неща, които искам все пак да имам драснати някъде. Все пак гоня една идея по-добро качество от Line In-a на вградената в лаптопа ми аудио карта. Та в този ред на мисли не ми трябва нищо супер професионално, нито пък ще свиря на живо с някого другиго. При тези условия смятате ли, че Lexicon-ът ще ми свърши работа, или латенцията е непоносима за каквото и да е свирене?

 

Ако има значение, лаптопът ми е този (всъщност още не съм го взел, но съм се ориентирал към него), но с 8 GB RAM: http://goo.gl/sgm3nX

 

Благодаря предварително за отговорите!

 

Редактирано от НиколайGK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещата са на същото ниво както през 2008-ма с тази карта, дори да си свириш вкъщи с китарата, ако искаш да чуваш това, което свириш в реално време(ползвайки симулации и т.н.), картата има неудобно голямо закъснение за свирене, което вероятно ще те дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, благодаря! А някакво предложение (за не повече от 150 лева) за това, което ми трябва (запис на китари през Guitar Rig, Amplitube и т.н.)? Видях, че има някакъв Guitar Link на Behringer, но не ми се взимат неща на тази марка (не че няма да си стои вкъщи и все пак ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Tascam us 122 mkII може, Лексикон Алфа - по-добре недей рискува - хвърлих едно око на постове от чужди форуми и изглежда проблема с латенцията си стои. Tascam  по мой спомен бяха удивително пренебрежителни към съпорта си(дано са се пооправили), т.е. -драйвърите може да те "заиграят" докато я подкараш. Иначе съм записвал с нея китари през VST и имам много добри спомени,не помня точната латенция, но ми се върти нещо в главата около 5-9 мс ,още съжалявам че я продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че можеш да огледаш какво се предлага от по-новите продукти в тоя ценови диапазон.

Дотук споменаваните модели не могат да се нарекат "последни".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

us 122 MK II е по-новия вариант на us 122, и разбира се, че има по-нови, опитвам се да отклоня човека от guitar link-a и Lexicon.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, но този модел на Таскам ми е почти два пъти над бюджета :) Може би ще се оглеждам на старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, ако можеш да си намериш Guitar Link за проба, ще ми е интересно да споделиш впечатления.

Някои от тия гитар-линкове са всъщност интегралната схема(или нейно копие) PCM2902C:

 

http://www.ti.com/product/pcm2902c

 

Притеснения пораждат малкия размер и не-се-знае-как проектираната платка, та е възможно да има разни прослушвания от цифровата част.

Интересно ми е и какъв драйвер ползват за ASIO, дали Asio4ALL или собствен драйвер.

Знам, че има различни разновидности на устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-склонен съм да опитам с Guitar link-a на Alesis, поне нямат лошата слава на Behringer. Ако направя покупка, ще се включа с демо записи (макар и да не съм никакъв китарист). Сега разглеждам за подходящ вариант от тези: http://shop.visiarts.net/index.php?orderby=product_price&DescOrderBy=ASC&Itemid=3&option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=173&manufacturer_id=0&keyword=&keyword1=&keyword2=&limit=20&limitstart=0

 

Но както и да е, първо трябва да взема лаптопа, после има шанс (не е сигурно) да ми подарят DAC, след това ще мисля за слушалки и едва тогава идва ред на външната аудио карта, интерфейс, Guitar link или каквото подходящо изпадне. Когато се сдобия с другите неща, ще пиша отново с по-подробна информация какво търся. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото забелязах този Alesis няма китарен, а само линеен вход. Освен ако не съм гледал нещо друго. Не се знае какви са му конверторите, не видях да пише signal to noice ratio-to, ей такива неща, на които трябва да обръщаш внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и фалшив китайски guitar link няма проблеми с латенцията, или поне аз не усещам да има такава :).

Ако иска човека да си дрънка нещо вкъщи да взима един за 20 лева и да забрави въпроса.

Ако ще дава 300 кинта за интерфейс или нагоре, най-добре е първо да го пробва.

 

Ментака guitar link има кофти преамп, с негови си шумове, криви ако удариш акорд на всички струни и vol на китарата ти е докрай.

Но специално преампа, и други доста по-маркови интерфейси имат супер измислен преамп на инструменталния вход, даже също може да кривят на чиста китара и силна динамика на свирене.
С разни дистъри и мазали отгоре, това не се разбира, но истински клийн саунд, малко трудно.

 

Ако се опитам да я сваля още по ниско от това което е дефолт, започва да пропуква и да прекъсва звука, особено с DAW, примерно audition.

С Guitar rig върви по-леко.

 

Работи с оригиналния драйвер на беринджър, който си е за guitar link.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментари от сорта на "няма проблеми с латенцията, или поне аз не усещам да има" не са много сериозни, когато не цитират числа.

Нали направих темичка за PCM2902 - та това е интересна информация(фактическата латенция). Ако някой има точна такава, нека каже...

 

"Ако иска човека да си дрънка нещо вкъщи да взима един за 20 лева и да забрави въпроса".... ммне - не е така. Зависи дали иска да свири с кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми никакво усещане за забавяне при свирене. Никакви числа не съм се интересувал, работи си с default settings.

Въобще за проблема с латенцията и какво представлява той научих от форумите, аз не съм го наблюдавал, освен ако нарочно не я увелича.
Ако се натрупат мн. ефекти и DAW, започва да пропуква саунда, което предполагам е от компа. Двуядрен 1.73 процесор, рама не е много, но доколкото съм наблюдавал системата, си товари процесора.

 

Всякакви други кусури могат да се намерят на въпросния интерфейс.
Между другото, копие е на гитар линк, но вътре чипа е... изтъркан като с шкурка :D и не се разчита какъв е. Отварял съм го.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иска човека да си дрънка нещо вкъщи да взима един за 20 лева и да забрави въпроса.

 

Ако целта беше да мина възможно най-тънко, просто щях да се връзвам в Mic-а на вградената звукова, както бях последните няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.