Jump to content
Българският форум за музиканти

Хапчета за глас


Viki_Singer

Recommended Posts

Много спешно се нуждая от помощ!!!

Болна съм, а утре имам концерт, така че ако някой се сеща как се казваха тези хапчета, нека пише. Знам, че има такива, но забравих името им.

Моля ви, помогнете ми!!!

Мерси предварително. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Homeovox съм използвала аз, но не за болен, а за уморен глас. В съчетание с почивка.

Ако си болна от някой грип или настинка и не можеш да отложиш концерта, ПОЧИВАЙ днес. Просто мълчи.

И си пий лекарства против грип и ВИТАМИНИ!

Пий топъл чай, ако все пак имаш тонус - движи се, за да загрееш.

Разчитай на бандата да ти помогне довечера - да свирят по-дълги сола, да пропуснете 1-2 парчета, ако са ти по-тежки, да направят някой инструментал.

И ти мисли за тях, и се старай да не ги издъниш - ще те разберат.

Публиката също помага много.

Съчувствам ти от сърце (аз съм излизала и с температура)...

Хайде, успех, пълноценна изява и скорошно оздравяване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм голяма фенка на Фийби! :hysterical::yahoo::hysterical:

А колкото до хапчетата Homeovox - пробвах и наистина ми помогнаха :)

Не пях като Фийби, а си пях нормално, все едно въобще не съм болна. :)

Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хомеовокса не беше ли спрян от производство?

Явно не е, защото успях да си го купя от първата аптека, в която влязох. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз пък открих едно спрейче за гърло - препоръчва се при сухота в гърлото, а моят лекар ми го препоръча за поддържане на гласа. Казва се Newmed спрей за гърло (че има и за нос). Швейцарски е и съдържа билки. Доволна съм и винаги го нося с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък открих едно спрейче за гърло - препоръчва се при сухота в гърлото, а моят лекар ми го препоръча за поддържане на гласа. Казва се Newmed спрей за гърло (че има и за нос). Швейцарски е и съдържа билки. Доволна съм и винаги го нося с мен.

 

 

Аз също ползвам Нюмед и се чувствам много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джо кокър може да е известен с гласовите си данни, и с тва че пуши и пие като разпран, но за съжаление няма как да знаем колко по-добър щеше да е ако не пиеше и не пушеше
Джо Кокър би трябвало да се изписва с главни букви ,защото е Личност ,доказала се в рок-музиката.

Предполагам това няма значение за метъл - келешите.

Мисля ,че за последните има значение ,че чичко Леми от Мотърхед също пие и пуши като разпран?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джек Даниълс също помага - зависи какво пееш. ;)

 

Дали Джак помага зависи повече от самия човек, не толкова какво трябва да пее. Освен стилът да е специфичен и да изисква певеца да е мъртво пиян и да не знае к'во става :)

 

Jack The Ripper наистина помага понякога. Важното, като при много неща, е да си знаеш собствената мярка - да се отпуснеш, а не да се напиеш ;) Въпреки че, както Angermeans отбеляза, при някои си е изискване да не знаят къде са :icon_shithappens:

 

По темата - чувал съм само за Хомеовокс. Витамин С, казват, че помагал.

Редактирано от J D Fortune
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Хомеовокса помага-пак зависи до каква степен ти е прегракнал гласа.Има и едни в аптекита Исла мус-ментол,евкалипт различни аромати.

Наскоро ми беше много зле гърлото а имах репетиция -предстои ми рок концерт.

Прави се гаргара от една супена лъжица прясно изцеден лимонов сок и 1 супена лъжица глицерин-продава се в аптеките.Прави се гаргара около 1 минута и сместа НЕ СЕ поглъща.Защото в някакъв форум пише да се погълне което е АБСОЛЮТНО НЕПРАВИЛНО.глицерина ако се погълне влия зле на мозъка и на цялостното състояние на организма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много спешно се нуждая от помощ!!!

Болна съм, а утре имам концерт, така че ако някой се сеща как се казваха тези хапчета, нека пише. Знам, че има такива, но забравих името им.

Моля ви, помогнете ми!!!

Мерси предварително. :punk_guitar:

Пробвай с isla.На мен ми омекотява гласа и ми помага да се справя с хрипчетата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

да,разбира се! циклопентанпергидрофенантрен

има ги във всяка аптека.

 

 

пС: що за глупости... медикамента за глас е всичко,що го стимолира... било то мед,сирене,сини сливи,шоколад,таблетки за гърло разни,ром,коняк и др. (с последните две по-полека).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.