Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-добра БГ продукция според вас


Recommended Posts

Линча свири в Англия, Адри не се занимава вече с музика, мисля, че има железария или нещо такова, Иваца доколкото знам бил изпаднал в дълбок алкохолизъм, а Любо прави музика сам вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Линча свири в Англия, Адри не се занимава вече с музика, мисля, че има железария или нещо такова, Иваца доколкото знам бил изпаднал в дълбок алкохолизъм, а Любо прави музика сам вкъщи.

звучи като името на една песен на много яката БГ група Карцер - Bulgarian Reallity

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееххх, надали някой от вас тук е чувал за доста неизвестната видинска група от близкото минало Арт Хазарт ... Вадеха най-професионалния прогресив-рок саунд, който съм чувал!!! И вероятно щаха да станат изключително известни ако иначе страшният им китарист и композитор на почти всичко не беше и вокал...Еееех! А преди доста години се разпаднаха...записаха албум, а така и не се намери кой да им го издаде...Все пак качествен, много експериментален и едновременно слушаем прогресив в далечната 96та.... Жалко! :bravo:B)

 

П.С. После въпросният им китарист основа групата Супернова , която пожъна кратък комерсиален успех, но толкоз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се сетих за "Scapegoat" - едни Дупничани.Не знам по принцип как са,но навремето,като ги чух(мноо-о-о-о-го отдавна ще да е било-бях най-много 9-ти клас май-как тече времето...)се зачудих,че са нашенци - нещо така - изненадах се...А и ако някой ги е чувал,нека каже откъде да си намеря нещо тяхно да си поприпомня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ние хубаво си говорим за някакви минали времена, ама въпроса май е дали в момента има такава продукция, която още от 1во слушане да навява "Ух, бре! Ха така!!!" и подобни емоции... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Айде и аз да омажа нещата! :rolleyes: Последният път когато харесах звук на концерт(подчертавам на концерт) беше на ФСБ последното турне.

Не знам защо, ама си мисля, че май не съм единствен ...

 

И Планет Х де - туй от по-хард нещата.

Иначе Майк Стърн, Джо Завинул и други такива лоши чичковци ;)

Редактирано от Dushmanina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук който си заслужава чуването е на Death Future. Албума е Inner Fear ot 1998 г. и е издаден от Counter Attack Production. Сега вече не съществува. Китариста имаше студио, но последно чух, че е разтурено. Създадена е в Сопот. Имам албума. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да омажа нещата! ;) Последният път когато харесах звук на концерт(подчертавам на концерт) беше на ФСБ последното турне.

Не знам защо, ама си мисля, че май не съм единствен ...

 

И Планет Х де - туй от по-хард нещата.

Иначе Майк Стърн, Джо Завинул и други такива лоши чичковци :D

ФСБ - най-добрият саунд в БГ правен някога (лично мнение)! ;)

А Planet X и Mike Stern просто няма какво да ги коментираме. Велики!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук който си заслужава чуването е на Death Future. Албума е Inner Fear ot 1998 г. и е издаден от Counter Attack Production. Сега вече не съществува. Китариста имаше студио, но последно чух, че е разтурено. Създадена е в Сопот. Имам албума.  :guitar:

Подкрепям, това е много добър албум, а и звукът е на ниво. Само че е издаван само на MC.

 

Друг албум с добър звук от този тип музика е Biophobia - "A Master of the Evil Forces". Scapegoat също бива, но повече като музика, отколкото като звук. (Става въпрос за "Starred" '95, предишният албум се води демо май :think:)

 

Също като звук много ми харесва "..и Няма Край" на Карцер (Бургас) - много стабилен + добри солокитари с много "заоблени" бленди. Също е издаван само на MC, но съм го рипвал на mp3, ако някой иска мога да кача 1-2 песни да се чуе.

 

А по култовост (но не и по звук), няма какво да се лъжем, #1 е ЕКСХУМАТОР. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой спомена че си говорим в сегашно време.

Според мен в Стейн работят много старателно и Десо наистина ги разбира нещата (за по-тежкиа звук).

Лятото на 2004 записахме там едно парче (вижте наCHVoR.com - Crumb in the Trachea).

Не че си е наше и нали не говориме за качествата на групите но ми се струва че стана много яко... не знам дали може на друго място да се запише толкова яко за този стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се сетих за "Scapegoat" - едни Дупничани.Не знам по принцип как са,но навремето,като ги чух(мноо-о-о-о-го отдавна ще да е било-бях най-много 9-ти клас май-как тече времето...)се зачудих,че са нашенци - нещо така - изненадах се...А и ако някой ги е чувал,нека каже откъде да си намеря нещо тяхно да си поприпомня.

Да, Scapegoat имаха сравнително добър саунд като за българска дет група, но иначе нищо особено. Имаха и една вокалистка с безумно произношение на аглийски :cheers: Даскалка по музика май била. :cheers:

Намира ми се тяхна касета нейде из прахта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук който си заслужава чуването е на Death Future. Албума е Inner Fear ot 1998 г. и е издаден от Counter Attack Production. Сега вече не съществува. Китариста имаше студио, но последно чух, че е разтурено. Създадена е в Сопот. Имам албума.  :guitar:

Подкрепям, това е много добър албум, а и звукът е на ниво. Само че е издаван само на MC.

Вече и ТУК

 

Свалял съм го от аудио касета. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се сетих за "Scapegoat" - едни Дупничани.Не знам по принцип как са,но навремето,като ги чух(мноо-о-о-о-го отдавна ще да е било-бях най-много 9-ти клас май-как тече времето...)се зачудих,че са нашенци - нещо така - изненадах се...А и ако някой ги е чувал,нека каже откъде да си намеря нещо тяхно да си поприпомня.

Ей чшш, момееееееее :) Дупница е щат голем! Мене питай за Скейпгоут, и на CD даже че ги подвадим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.