Jump to content
Българският форум за музиканти

Разлика между 6 инчов и 12 инчов китарен драйвер.


metalhammer

Recommended Posts

Празнично пробвах еднакъв сетъп с различни говорители.

 

(Сега се уча не се смейте на записа).

 

Чейн:

 

Китара лампов преамп , лампов амп 3 вата 1 х ел84 крайна, см 57 .

 

Първия говорител е 6,5 инчов от кубенце парк 10 вата.

Втория е с 12 инчов рокет 50.

 

Всички настройки са еднакви - само за 12 инчовия смъкнах леко нивото (защото клипваше саунд картата)

 

6 инча (десен сейв таргет ес)

 

12 инча (десен сейв таргет ес)

 

Моля всякаква критика е полезна!

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликите са ушевадни,разбира се в полза на 12".

Микрофона да не е точно срещу дъст капа?

Честно казано колкото и да звучи гадно 6",12" също не ми хареса особено.

Направи друг запис със различно разположение на микрофона.

 

Идеята е добра да се видят разликите в звученето на различните по големина говорители,защото има нелоши малки кубенца ,но с безкрайно гадни говорители.По-интересно би ми било да чуя разликата между 10" и 12" говорител в еквивалентен ценови клас за размера си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофона и в двете позиции е аксис.

 

Естествено и двата говорителя са гадни , + тва и ампчето няма никакви претенции.

10 ичнов едва ли бих си купил - но ако някой донесе ще тестваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 12 инчовия ми хареса повече(каква изнена,да :) )

Бих ти донесъл 10 инчов ама мие далечко :greenball: , за това врътнах два бързи семпъла.

 

http://www.esnips.com/doc/f4b20588-77d9-4c...ffa28f97/10inch

 

http://www.esnips.com/doc/d87c4fe5-0606-4d...15129c24/12inch

 

Ампа е Фендер Суперчамп на чистия канал, драйва е Fulltone OCD , а реверба е от ампа. Няма обработки от компа, стерео е защото е записан с два мика (Шур СМ57) с аксис по средата между магнита и ринга, съответно ляво и дясно.

 

10ката е Eminence Ragin Cajun 10" 8 ohm / 75 w, а бокса и е този на Суперчампа, отворен

 

12ката е Celestion Vintage 30 Classic Series Guitar Speaker (60 Watts, 12 in.), а бокса е на Енгъл Тъндър 50

 

Говорителите са горе долу на една мощност и от един клас (близки като цена, доколкото е възможно)

 

Аз лично предпочитам пак 12ката, но 10ката звучи добре, особенно като се има предвид, че все пак е в практис амп. Но като цяло кабинетите с 12ки са ми по по вкуса, най вече заради различните средни исредно високи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Семплите са записани страхотно! Единственото което не ми харесва, е че говорителите не са еквиваленти - честотно еминенса е доста по-различен от селешъна.На мен по ми хареса еминенса - по-жив тон.Като слушах еминенса и си мислех - "ех, перфектен саунд!" , докато слушайки селешъна мисълта ми беше - "Много готин саунд!". Разликата е малка, но за мен везните накланят за еминенса, но това искам да подчертая си е лично мое мнение!!!Въпрос на вкус.

 

Това което мога да направя е да се опитам да запиша семпли с 2 еквивалентни говорители с различен размен - Eminence 2112 и Еminence 2110.

Като пусна семплите ще опиша :)

 

^Още веднъж поздрави за семплите!Вдъхновяващи са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и семплите.Моля да ме извините за некадърното свирене, ама повечето от вас ме знаят, че не я умея китарата :)

Та всичко е записвано с един и същ геър с едни настройки: китара с Jackson pickups ->VPHB by MG ->MG GTA100 guitar head

смяна в настройките има само при хайгейна и лоу геийна - намалям драйва на VPHB и сменям от хъмбъкер на сингъл.

Кабинетите сме ги коментирали в други теми.

Микрофона е менте, на позиция аксис. Имат само малко ревърб без друг процесинг.

 

Eminence 2110 10"

Eminence 2112 12"

Eminence V12 12"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът беше в настройките на Еснипс фолдъра - беше ги качил в прайвит фолдър, до който само то имаш достъп. Аз се логнах, направих го достъпен за всички, ама пак ги зарежда от време на време, + това за 10" файла даваше някакви копирайт проблеми и изобщо... бъгавина голяма. Качих ги на моята машина, надявам се нямаш нищо против. Нощем гася понякога, но през повечето време файловете ще са достъпни за даунлоуд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.