Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-лесният и евтин начин да свирим през компютъра си


horsefucker

Recommended Posts

За да се свири през компютъра ни трябват няколко неща:

Хардуер:

1. Прилична саунд карта - да не е от 1993г.;

2. Разбира се - КИТАРА :);

3. Кабел жак - жак;

4. Преходник от телефонен към PC микрофонен жак;

Софтуер:

1. Asio4all v.2;

2. Peavey Revalver mk3.

 

Кабел и преходник можете да си вземете от центъра - кабели продават в динакорда, а преходници в първата пряка на бул. Христо Ботев, в магазина на Конрад Електроникс, кабел 3м - 15 лв, преходник - 60 ст.

 

След това просто се инсталира Asio4all v.2, рестартирате и инсталирате Revalver mk 3.

В настройката File -> Audio Devices избирате Driver Technology - ASIO и за Input Device и Output Device избирате Asio4all v.2.

След това единият жак на китарния кабел се пъха в преходника, а преходника се вкарва в Line In канала на картата.

После другия жак отива в китарата.

 

И после свирите. :greenball:

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Защо си дал цените само на кабела и преходника ,другото да не ти е подарък . Сигурно затова ти е излязло толкова ефтино :greenball: .

Все пак мисля ,че кубе ,кабел и китара е доста по-ефтин начин, да не кажа и правилен.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко някой се самузаблуждава че Хи-фи колонките на компа могат да заменят кубето (дори и това 10 вата за 100 лв ) е в ОГРОМНА грешка. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, че щом някой влиза във форума и се интересува от свирене през комп, явно има КОМП :music336:.

Второ - от както има софтуер има и ХАКЕРИ и има - безплатен софтуер.

Трето, след като някой се интересува от свирене на китара, е ясно, че трябва да има китара.

Единственото, което трябва да се купи е кабел и преходник.

Относно ампа - 100% е по-добре с хубав амп отколкото през компа.

Но темата е за ЕВТИНО и ЛЕСНО, а не КАЧЕСТВЕНО.

Не се заяждайте, просто исках да помогна на начинаещите, които нямат по 1000 лв за лампови усилватели и ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак ,как ще се оплакваш, твоето оборудване е доста над бюджета на един пакет /китара и кубе/,имам предвид до към 1200лв.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темата, хубаво е да се помага, ама в темата дето е пинната "ако си начинаещ прочети това"(или нещо такова) ги има тия неща. Аз лично от там се научих как да ги правя, ама иначе браво, поне опитваш да помагаш, one way or another. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата би могла да бъде полезна, ако беше обяснено по детайлно и ясно.

Има много недоуточнения....

Моята звукова карта примерно , няма такъв вход, в който, да може да влезе тоя преходник, а картата е след 93-та , М-аудио и същевременно не е много скъпа. А и освен това може да мине без ASIO4ALL.

Peavey Revalver mk3. далеч не е единствения софтуер, който може да се ползва и най важното - не е безплатен....

 

Конfucker, след като си решил да правиш добрини по Коледа и да помогнеш на незнаещите, направи го като хората. Можеше по подробно и точно да обясниш нещата(ако на теб самия са ти ясни разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към -

Aко някой се самозаблуждава че Хи-фи колонките на компа могат да заменят кубето е в ОГРОМНА грешка.

 

 

Иначе, нека кой както си го кефи, така да си свири.

И да си живее със своите представи и заблуди.

Моите представи и заблуди гравитират около изцепен Маршал (примерно).

Няма компютърна симулация, която да го замести.

Ако е въпрос на бюджет -ок.

 

Моето скромно мнение на неразбиращ от компютърни хави е, че не кефят особено.

Не искам да се бъркам на никой как да си свири, но има такова нещо, което съм видял и чул -

хора които могат да свирят, но научили си да го правят тихо, дори с някакви стомпове - напр. на бос,

като се озоват в истинско студио и трябва да се справят с истински маршал -

просто увисват.

 

Най-важното - Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва ми се да свиря през компютъра, правя го не през колонки, а през уредбата (тоест не губя огромна част от сигнала). Факт е обаче, че софтуерните симулации просто издъхват - особено дистъри и въобще неща с гейн (специално за Almpli- и Metaltube говоря), гледай клийн можеш да докараш много приятен и с доста опции. Съмнява ме обаче, че има много хора от форума, които свирят "чисти" китари, нали сте/сме металисти повечето :music336: . По-приятно ми е да си свиря през 15 ватовото Behringer кубе, просто усещането е тотално различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се обърна в спор на тема "кубе > комп?"

Мисля , че човекът просто искаше да разкаже за алтернативния вариант на кубе (при наличие на PC разбира се).

Според мен този алтернативен вариант е по-скоро временно решение , дори и при така наречения "ограничен бюджет".Съгласен съм , че кубето е най-добрият вариант , но все пак ако темата се ''разгърне'' и се напише мааалко повечко за това как се свързва китара към компютър , то тя ще бъде полезна за доста начинаещи китаристи.Снимков материал + няколко реда обяснение ще е идеално :) и естествено въздържание от постване на линкове към торент тракери и сайтове със не-чак толкова легални програми свързани с китарни ефекти и подобни.

Моето мнение , моите 2 ст. .

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора които могат да свирят, но научили си да го правят тихо, дори с някакви стомпове - напр. на бос,

като се озоват в истинско студио и трябва да се справят с истински маршал -

просто увисват.

 

В Guitar Rig 3 е вкарана изключително автентична симулация на това явление. Изпитвам я всеки път когато ми се присвири AC/DC. Просто направете преход от заточен метълски пресет към някой от пресетите на AC Box-а или направо сложете Plexi-то.. после ходете да си търсите атаката.. :rolleyes:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.