Jump to content
Българският форум за музиканти

Pole Piece корекции


Recommended Posts

Седя и овчея все още пред двете хъмбъкерчета дето врякат при хай гейн ефекти. Схематично всичко е ок измерено проверено и т.н. Осени ме гениалната идея, че китарата микрофонира и затова е разумно да ги поприбера в тялото - обаче за съжаление няма мегдан за тая работа. Остана ми последната опция за pole piece adjustment и понеже не съм правил такива шашми досега реших да се допитам до спецовете...

 

Имам няколко въпроса:

1. В коя посока се вдигат и в коя се смъкват магнитите?

2. Наместването на отделните магнитчета само на кореспондиращата струна ли влияе или и на останалите?

3. Променя се аутпута или се губят само някаква част от хармониците - т.е. корекцията козметична ли е или влияе и на сила, атака, състейн и прочее?

4. Има ли някакъв инструментариум, с който да направя корекциите по-точни или трябва да разчитам само на шестограм и ушите си?

5. Има ли някакви общоприети правила при подобно коригиране, които трябва да спазвам или трябва да връткам напред назад докато ми хареса това, което чувам?

 

Благодаря предварително за всякакви мнения и препоръки по въпроса. Ще се радвам на всякакви помощни материали за четене по темата, щот в нета намерих само глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре карай на опит, въпреки че можеш да свържеш китарата към нещо, на което да наблюдаваш амплитудата.

Ако адатперите правят много микрофония, значи са за парафиниране.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ще да са за парафиниране - чистак-бърсак новички са и са парафинирани. Освен ако не са парафинирани лошо - тогава жална им майка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден гледах едни видео на Пол Гилбърт, в което обясняваше, че си пълни кухините около пикапите с някаква пяна (foam). Видял трика от Сатриани и това помагало да намали нежелания фийдбек на голяма сцена и идиотско силни нива. Може да няма особено връзка с твоя проблем, но щом ти се експериментира... реших да споделя. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.