Jump to content
Българският форум за музиканти

Как пея всъщност


Hatered

Recommended Posts

Свиря заесно с едно китаристче, което пее що годе добре според мен и от известно време само ми натяква, че не мога да пея всъщност... Наскоро почнах наистина да се съмнявам във възможностите си та и даже да се демотивирам в тая насока...

Направих няколко кратки записчета и ще съм благодарен ако си изкажете мнението по въпроса.

 

http://uploaded.to/?id=m5lulh - The Show Must Go On

http://uploading.com/files/ZN2U7MH4/A Tale That Wasn't Right.mp3.html - A Tale That Wasn't Right - Helloween

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках сам да си отговарям ама единия линк се скапа... Поправка:

 

http://www.upload4free.com/download.php?fi...asn_t_Right.mp3 Tale That Wasn't Right.mp3.html - A Tale That Wasn't Right - Helloween

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш партията на Ник Кейв в това парче:

http://www.youtube.com/watch?v=jRMe5H9WKpM

Ама си го извади цялото - китарката; научи го, да е ритмично, уверено. Отдели си време, колкото ти е нужно.

Пробвай само, да видиш как ще ти е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш хубав глас,добра бленда,дори като че ли си ходил на уроци по пеене,но...! Ти трябва когато пееш да отпуснеш гласа си,да пееш по-убедително-с чувство...да даваш всичко от себе си,за да накараш човек да си каже-"Ей това е наистина красиво,настръхнах"!Като че си се притесняваш а не бива..направо щях да заспа...освен това си се нахвърлил на песни,на които се взимат височини а ти ги пееш с октава надолу,когато трябва да се вдигне-това веднага се усеща и не прави добро впечатление-ако нямаш тези височини като тези на вокала на Хелоин-по-добре не се хващай да пееш тази песен-харесай си такава с твоя диапазон.Иначе пееш вярно и повтарям гласа ти е готин-просто ти трябва практика-може би с група?! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията!!

Винаги съм мислел обаче, че няма проблем да изпееш едно парче по свой си начин, независимо дали си 1 или 2 октави по ниско то оригинала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-добре от преди. В по-голямата част от времето пееш вярно и е похвално, че не си се нахвърлил да се дереш на неовладяни височини. Скоро ще опитомиш ниския регистър и ще пееш там със самочувствие; само продължавай да го упражняваш.

 

Направи ми впечатление, че пилееш много въздух и затова гласът ти излиза по-крехък и несигурен. Всичкият въздух, който подаваш от диафрагмата, трябва да атакува гласните струни! С други думи не трябва да пускаш струята да се отклони към кухините, защото така намаляш необходимото налягане за възпроизвеждане на мощен тон. Ако усетиш, че изпускаш въздух (особено ако чуваш, че изпускаш), спри, освободи диафрагмата и давай пак спокойно. Овладееш ли подаването на налягане от диафрагмата, голяма част от "техническите" проблеми ще се решат от само себе си.

 

:)

 

P.S. Зарежи транспонираните рок парчета и пробвай Бийтълс или ранен Франк Синатра. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря заесно с едно китаристче, което пее що годе добре според мен и от известно време само ми натяква, че не мога да пея всъщност... Наскоро почнах наистина да се съмнявам във възможностите си та и даже да се демотивирам в тая насока...

Направих няколко кратки записчета и ще съм благодарен ако си изкажете мнението по въпроса.

 

http://uploaded.to/?id=m5lulh - The Show Must Go On

http://uploading.com/files/ZN2U7MH4/A Tale That Wasn't Right.mp3.html - A Tale That Wasn't Right - Helloween

Изслушах записите ти.Аз отскоро започнах да развивам гласа си и едва ли ще мога да ти дам кой знае колко компетентно мнение,но като слушател мога да кажа,че бих искала да ''преживея'' песента докато я слушам,така че опитай да вложиш повече чувство,емоция,за да се запомни изпълнението.А за гласът ти, няма причина за демотивация,с упражнения и упорство нещата се получават.Трудно е ,но ако не беше нямаше да е интересно!Успех !!! :greenangel::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изслушах само първия запис...

 

Това не е пеене...ти просто маркираш мелодията...шепнеш!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Бих искал и аз да се изкажа по темата, но не като вокал, а като барабанист и човек, който свири на китара. Бих искал да ти кажа, че тембърът ти наистина е много хубав, НО! Изслушах 4 или 5 пъти "A tale that wasn't right" понеже ми е много любима песен още откакто съм бил тийн и установих следното: на някои места ти се губи ритъма и ако примерно свирихме с теб тази песен в бадна - аз на барабани, ти - на китара със сигурност щеше да има доста недоразумения понеже както казах ти се губи и не следваш ритъма. Знам, че по принцип на вокалите и хора, които не свирят на ударни инструменти понякога това им е слаба страна, но все пак е добре да обърнеш внимание на ритмиката! Един наш вокал беше ходил специално на уроци по барабани за да се спарави с този проблем. След това на някои места пееш малко....фалшиво, без да ми се обиждаш! Чува се с непредубедено ухо и пееш високо на места, където се очаква да се пее ниско и се получава така, че просто мелодията не се връзва с това, което наистина пееш. Бих казал още, че ако пееш така тази песен на студенстки купон би звучала ИДЕАЛНО за компания, но от друга страна ако се стремиш да пееш дори не професионално, а поне в банда за кеф, мисля, че ще ти се наложи да положиш още малко усилия за да използваш вродения си красив тембър. Успех от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията. Инак за критиките, не се тревожете тва е най-хубавата част от поста ви :) От критики се научава много.

Тия записчета показват ниското ми пеене, стигне ли се до другия край на диапазона...Там проблемите са па н-та степен. С голям риск от публично поругаване пускам 1 записче, къдет пея малко по-високо. Правено е преди доста време, но с това разполагам..

 

http://uploaded.to/?id=o1gqn3 Fullmoon(acoustic)

Редактирано от Hatered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

качвайте ги тия неща някъде където може да се слушат от нета бре хора

 

това не стига че трябва да теглиш, ами трябва и да чакаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш хубав цвят на тембъра според мен,но трябва да поработиш върху техниката като цяло.Пей повече дълги тонове като упражнение и обърни внимание върху завършека им.Също така си подбирай добре тоналностите.Не мисля,че при тези 2 парчета това са правилните тоналности за теб.Слушай и начина на изпяване на оригиналите и сравнявай с твоето изпяване на конкретната песен.Ако се записваш и после се слушаш ще ти е много от полза(така си чуваш грешките).

Това мога да те посъветвам като страничен слушател.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A_Tale_That_Wasn_t_Right.

Туй чудо не го знам, признавам си. Хубав глас, много приятен тембър. На моменти направо е кадифе! Но! Нямаш опит ли , все едно сте седнали и някак сглобили една песен. Китариста да си пипне китарата, че малко ми е фалшива, това е подробност, но нали за песен говорим, не за акапела. Та така.

Пей по-смело, с повече самочувствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хм...с риск да разсърдя някой...Музиканти и Музикантки,за какво говорим изобщо?Само "The Show Must Go On" чух,но честно казано ме достраша за другите!За какво пеене говорим наистина?Че това си е чисто маркиране!Аз тази песен я обичам много и поне според мен в нея е нужно СТРАШНО МНОГО чувство!Което...за съжалкение НЕ чувам в кавърчето.Проблемът с дишането определено е голям.Шепнене и маркиране на ТАЗИ песен просто е недопустимо!!!Чуй си оригиналната песен и ще ме разбереш!Разбирам,че е правено "ей така,да видим какво ще стане",но ми се струва,че точно това е проблемът.Имаш глас/не мога да отрека/,но сякаш някой те е карал с пистолет ,опрян в главата да пееш.Представих си как си клекнал,смачкан на 2 и сякаш отбиваш номера!Което определено НЕ Е идеята!И на мен ми се струва,че си подбрал МНОГО неподходящи парчета,които изискват не просто маркирване,а много техника,височини,стил,чувство и контрол на гласа.Имаш заложби наистина,но не разбирам защо така...стреснато си подходил към нещата!Без лоши чувства наистина,но ако всички ти кажем колко си невероятен,няма да получиш това,което наистина ти е нужно-реална преценка!Като съвет мога да ти кажа само да поработиш над увереността и пеене с МАЛКО въздух!Иначе те поздравявам...едва ли много хора биха се хванали да пеят ТОЧНО тези вокалисти! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.