Jump to content
Българският форум за музиканти

Harley Benton Hbr7_450_frbk 7string


Recommended Posts

Здравейте,

наточил съм се за таз китара.

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbr...ng_egitarre.htm

7 струнна с floyd rose - 155 euro !!!

 

но отзивите в нета са от вида " за парите си струва " и " мани го тоа боклук - събери си кинти за RG7321''

 

 

та въпроса ми е има ли някой в София такава китара и дали може да се видим да я видя на живо.

 

поздрави

Миро

 

------

тук се продаваше една, разбрахме се с човека да отида да я видя и взема , но точно в този ден излезнаха непредвидени разходи .

ето я и обявата: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=36523

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега скоро я гледах в Фукнята тази китара сменила е двама трима собственика.Мнението ми за нея като горд притежател почти 1 година-грифа е доста удобен прилича на Wizard но е съвсем малко по дебел,не съм забелязал да е фалшива но не съм проверявал с тунер.Тялото е от дърво,сигурно не е цяло парче.Почти сигурно е че като я купиш трябва да се сетне,защото позициите дерат ръката.Адаптрите са за смяна категорично и ключа петстепенния-абе направо цялата електроника и трябва да се пресвърже защото е направено по идиотски начин.Тремолото почна да се разстройва на първия месец а щракаше при движение нагоре надолу през цялото време.Ключовете са добри.Сега ако съм на твое място няма да я купя-Цената е 150 евро и с доставката и превода ша стане 200,като я поремонтираш ще стане към 300 евра и пак няма да е както трябва.Аре успех и дано да съм бил полезен.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подарихме такава на другия китарист в бандата.

Минаха почти 3 месеца, а проблеми с тремолото няма(а той прекалява). Адаптерите са керамични, не особено силни откъм аутпут, но поне и шум нямат много. Позициите си бяха поставени идеално. Сетъпа и беше ужасен. След това поръчах една такава за още един приятел - неговата дойде и с идеален сетъп.

 

Явно е на късмет работата... За 320лв. завърташ колелото и стискаш палци :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на serengeti за подробното описание.

 

Искам да отбележа, че не съм много убеден в това, че ми трябва китара със седем струни.

Много е вероятно ако ми хареса седмата струна (, а китарата не ) да сменя китарата с някакъв 7стр Ibanez.

Ако пък не ми е удобна лесно може да бъде продадена с минимална загуба :music336:.

 

Имам един 5 струнен бас, но с 4 струнния ми е по-кеф. Така че може и да не влезе в употреба седмата струна

и китарата да си намери друг собственик дето да и се радва повече.

 

 

:thumbs_up: Поне коментара на "Valserp" звучи обнадеждаващо.

 

Бих искал все пак да видя такава китара на живо и да преценя дали е по-зле отколкото мога да понеса.

 

Много ще се радвам ако някой от София се отзове.

 

Поздрави

Миро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ това дето каза , че тремолото започнало щрака ми припомни за една китара Venson (корейска примерно), която имах през '93-'95.

и тя така започна да щрака. Стъдовете и тремолото бяха също от някаква жълто-червеникава сплав и се изрониха е$@#$%&^%..... ега ти скърцането .. втриса ме само като си спомня.

Редактирано от programista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, ПОВЕЧЕТО тремола са от жълта сплав :rocker:.

Аз имам тремоло от стомана от 80-те, което не е мръднало, но звучи като.....стоманено.

Може би тия месингоподобни сплави имат общо с тона на китарата.

Преди време бях снимал Original Floyd Rose - пак беше от някаква такава, макар и по-твърда сплав.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.