Jump to content
Българският форум за музиканти

най-подходящи слушалки за синтезатор


mitkosan

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Дълго време се чудех в коя тема да постна моя "проблем", накрая реших, че тук е най-правилното място, защото слушалките са неделима част от синтезаторите и 80 процента от Вас ги използват често.

 

 

Свиря предимно на слушалки (в панелен апартамент съм), до сега използвам AKG K66 (32 ома, 200 мили вата, чест. характ. 18-22000HZ) и да ви кажа съм средно доволен от тях. В смисъл, смятам, че инструмента ми - Корг Тритон - не може да покаже целият си потенциал на тези слушалки, имам чувство, че все нещо е орязано, че звука е постен, направо "черно-бял". Възможно е да си въобразявам и за това се допитвам до Вас- разбирачите.

 

Когато купувах Тритона ме "подмамиха" дадоха ми да го тествам с АКГ К271 - топ класа на слушалките на АКГ, нямам думи да Ви обясня какво чух - феерия от звук направо. Когато се прибрах и го пуснах на мойте домашни слушалки - Филипс по онова време, имах чувство, че съм се прецакал жестоко с покупката - от тогава все си мисля, че проблемът е в слушалките... Опитах да вържа свирката на домашните ми колонки (тези от РСто) ама и от тях не съм доволен (моделът е Креатив Инспаър 3100)

Сега съм се огледал в най-новия им студиен модел АКГ 272HD - цената не е от най-ниските, но мога да си я позволя за Коледа.

 

Говорих с хора, които разбират и те ми казаха, че не ми трябвало тези слушалки, защото човешкото ухо така и така чувало само от 20-20000Hz, а AKG K272 са (16-28000Hz, 200мили вата, 55 ома, затворен тип).

Остава обаче логичния въпрос, защо тогава, като не се използват се произвеждат изобщо и защо цената им е направо космическа сравнени с Филипс да речем (първите ми слушалки бяха Филипс, уж като характеристики бяха убиец - така поне пишеше на книжката, а звука пък с тях беше направо отврат, все едно китайска играчка, семплирана на моно).

Основната ми идея е да изцедя максималното на моя инструмент, да се накефя на звук.

 

Ето линк на това, което съм гледал

http://www.akg.com/personal/High_Definitio...,_psmand,1.html

 

Тук е Вашата помощ -

 

Какво ще ми препоръчате?

Варно ли е, че не си струва?

Отворени или затворени слушалки - AKG 272 или 242 (15-25000Hz)?

Кое е важно, като параметър да се гледа в едни слушалки - честотна характеристика, омове, ватове, децибели - моля дайде акъл.

Кое е най-доброто, което мога да си позволя в диапазона до 220 лева (Колкото е АКГ 272HD в момента).

И последно, студийни слушалки ли ми трябват или обикновенни - макар да гледам, че обикновенните може и да са по-скъпи ( http://www.akg.com/personal/Wired,pcatid,4,_psmand,1.html )

 

Дано не съм Ви досадил и разчитам на Вашето мнение.

 

Поздрави на Всички и весели Коледни и Новогодишни празници.

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубавият кон и по съдран чул си личи...ако разбираш какво искам да кажа...

аз си купих от Техномаркет някакви ...Филипс от 50 лв бяха и съм много доволен,но ги ползвам през деня....--вечерта се свири на апаратурата

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам слушалки само когато просвирвам нещо м/у почивките и те са некви измислени но стават за мен нема зн. какви са но ти трябва да си направиш стандарт на звучене за тебе лично, и не забравяй че през клавира ще се чува по-добре.

Така че уплътнявай панелката.

И тези честоти то Ухото не може да ги хване, особено високите.

Пък и музикантите са малко глухи. :) :) :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си призная - разочарован съм.

Очаквах да се изпише много по темата, явно познанието в тази материя е слабо.

 

Получих няколко Л.С. оказва се, че не само аз се вълнувам от този въпрос и за това ще споделя мойте впечатления, както се е видяло ще научим истината по трудния начин - с проба-грешка.

 

Вчера бях в демо центъра на "Динакорд" на Искърско шосе - хората там не са и чули за АКГ К272 НД, но пък продават стария и златен модел АКГ К271 МКІІ - взех значи аз слушалките, седнах на моята свирка Корг Тритон - имаше една в центъра и се заслушах - Няма никакво съмнение, топмодела си го бива, чува се повече от това, което аз успявам да доловя като звук - Бих ги оценил на 2 пъти по добри от моя модел К66 - Какво обаче прави впечатление - АКГ К271 е 2 пъти по - добър от К66 (това е хубаво), лошото е че К66 струва 66 лева, а К271 - 280 , демек казано най-просто за 2 пъти по добър звук, се плаща 4 пъти отгоре - което вече не е добре.

 

Имах най-добри намерения да ги купя тях, но просто сделката не е изгодна.

 

Съвет към начинаещите - ако се чудите какво да купите (златен баланс - цена / качество) Ваш логичен избор би трябвало да бъде АКГ К77 (новия модел на К66), за тия които се чудят как да си похарчат парите - скачайте на К271/272.

От друга страна 272 вече се водят HD, което би трябвало да е по-добро от 271, 271 навъртяха вече доста годинки, модела е поне на 6-7г., а освен това 272 е 219 лева в Техномаркет...

Аз лично от Филипс категорично не съм доволен.

Ако някой има наблюдение /наслушения :-) моля да сподели своя опит тук.

 

Поздрави,

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези честотни характеристики на слушалките... ако бяха верни... :)

 

никога не се доверявай на спецификации.

и 90% от случаите на човека, който стои на щанда.

 

вземи едно СД плеърче, сложи едно сд с музика, ако може да не е от мп3, или поне не от 128бпс мп3-ка и тествай яко. това му е майката.

 

и аз доскоро нямах вкъщи къде да слушам какво всъщност може моя корг тритон ле, но скоро си взех едно домашно усилвателче с 2 прилични колони и е... пф! баси, преди сменях слушалки, тъпи 2.1 системи, разни стари радиа... разликата е потресаваща :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези честотни характеристики на слушалките... ако бяха верни... :)

 

никога не се доверявай на спецификации.

и 90% от случаите на човека, който стои на щанда.

 

вземи едно СД плеърче, сложи едно сд с музика, ако може да не е от мп3, или поне не от 128бпс мп3-ка и тествай яко. това му е майката.

 

и аз доскоро нямах вкъщи къде да слушам какво всъщност може моя корг тритон ле, но скоро си взех едно домашно усилвателче с 2 прилични колони и е... пф! баси, преди сменях слушалки, тъпи 2.1 системи, разни стари радиа... разликата е потресаваща :D

 

 

Exile, мойте уважения към теб, ама това е най-неграмотното изказване до момента, ето мойте доводи:

-Нито дума по темата, чист спам.

- характеристиките на АКГ са точни, като швейцарски часовник, хората си залагат главата и 60 годишен опит в правене на професионално озвучаване. Като се каже АКГ в профи средите и хората свалят шапка.

- Да се слуша МР3 и да се тестват слушалки е меко казано... непрофесионално. Всички знаем, че точно МР3 формата е осакатен и от

честоти и от към битрейд, и от канали, и от какво ли не.

Да слушаш МР3 със студийни слушалки си е престъпление.

 

Виждам, че познаването на тази материя тук е слабо и макар да очаквах конкретни отговори не ги получих.

Лично аз за себе си открих истината - който се интересува от нея - може да посети следния адрес:

http://www.akg.com/site/powerslave,id,40,n...anguage,EN.html и да чете.

Поздрави,

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си призная - разочарован съм.

Очаквах да се изпише много по темата, явно познанието в тази материя е слабо.

 

 

 

споко то в пове4ето теми е така ....вси4ки разбират ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миткосан, горе долу положението е, че какъвто въпроса - такива отговорите.

питането ти по-скоро хайфискто, отколкото музикално, така че

http://www.bgaudioclub.org/forum/viewforum.php?f=51

тва за мп3-то ще го подмина, понеже очевадно сме на едно мнение, не знам защо си решил друго.

също и за верните честотни характеристики нямам какво да кажа.

абе ти си знаеш :greenball:

весели празници :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.