Jump to content
Българският форум за музиканти

Лесен инструмент ли е бас китарата?


niki123bg

Лесен инструмент ли е бас китарата?  

259 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Напоследък се нагледах на мнения твърдящи, че бас китарата е елементарен инструмент. Вчера по случайност си пуснах да гледам Victor Wooten на Bas Day '98 и за пореден път се уверих лично за себе си, колко сложен и красив инструмент е бас китарата.

 

И ... реших да проверя какво е преобладаващото мнение по въпроса "Лесен инструмент ли е бас китарата?". Целта е по-скоро да си изясним общественото мнение, а не да докажем/опровергаем някаква теза. Надявам се да се включат в анкетата и хора свирещи на други инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами то ясно какво ще кажа:

баса е бая елементарен инструмент, ако искаш да си дрънкаш или да свириш елементарни метал кавъри от рода на Breakin the law, Paranoid и хиляди, хиляди такива...

В този ред на мисли и китарата е един такъв елементарен инструмент...именно поради този факт всеки втори рок и метъл слушащ пич е китарист /и аз в тва число :) /...научаваш няколко акорда, пентатоника, гами и си КИТАРИСТ :rolleyes: А пък при баса дори няма акорди...научаваш ми и ла струна и вече не можеш се отърва от ангажименти, както се казваше в един виц за басисти...Нормално, при положение че има тоолкова много песни с по 4 тона, които държиш 10 минути :godbless:

 

Ако искаш да СВИРИШ обаче, няма такова нещо като лесен инструмент...камо ли пък баса, където възможностите са едва ли не безкрайни...само да искаш да се учиш!

Примери пак бол..и за убийствено трудни песни, и за убийствени басисти!

 

Точно в момента в главата ми изниква една "сценка" от Live in Astroria" на Steve Vai...като видиш Billy как върти на 4 струни същия double-hand и арпежите на Вай в абсолютен синхрон...еми да, баса е лесен инструмент, нали? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Burton - наистина като ги гледам и Billy Sheehan и Flea - бая лесно ми се вижда, ама като зема да се пробвам, съм като теле пред железница :) Гласувах третото - хич не се заблуждавайте, 4е като са 4 струни, си спестявате 2/6 от мъките по заучаването на партиите, то и зависи какво искаш да научиш де.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те такава изродия за пръв път виждам. То между другото и 6-струнен е достатъчен, а някои "хора" какви неща правят и на 4-струнен - трудно можеш ги стигна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ебаси

не се обиждай ама това е доста тъпичък въпрос :)

може да се каже че да СВИРИШ на бас а и на какъвто и да е инструмент е много ама много трудно, това за виртуозите. иначе тея дето твърдят че бас-а е лесен са свирили само някакви метъли от по-простичките, дето бас китарата свири първата нота от квинтите на ритъм китарата :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой казва, че задължително са 4?  :)

9zebra4.jpg

говорим фигуративно Pacman, фигуративно, иначе това на снимката ... хм ... бре ... ба маа'му, мания, искам да ми попадне в ръчичките git.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса е страхотен инструмент, но елементарен??? ;);) Няма такова нещо! Подкрепям Разбойника с четирите си ръце ;) !

 

офф/:Pacman кога го пускаш в производство тоя бас? ;) Ще се поръчва масово(ако това звучи като бъзик, то поне ти пожелавам занапред да измайсториш таквиз говеда ;);) ) !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.... анкетата като цяло е малко безсмислена- все едно да се пита "по-трудно ли е да си музикант, отколкото шофьор на комбайн?" И никой да не си мисли, че да се кара комбайн е лесно ;) Не, че съм карал, но съм седял в такова нещо и вътре има повече ръчки и копчета отколкото в звукозаписно студио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой казва, че задължително са 4?  ;)

9zebra4.jpg

говорим фигуративно Pacman, фигуративно, иначе това на снимката ... хм ... бре ... ба маа'му, мания, искам да ми попадне в ръчичките git.gif

на това мога да отговоря само с ТОВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда общественото мнение е, че басът е толкова труден, колкото и лесен, според това до каква степен се задълбае човек в изучаването и овладяването му.

 

Не съм очаквал някакъв по-различен резултат, просто исках да проверя какво е общото настроение.

 

Няма безмислени въпроси или безмислени отговори... има хора които не могат или не искат да намерят смисъл в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Няма безмислени въпроси или безмислени отговори... има хора които не могат или не искат да намерят смисъл в тях.

WOW :unsure:niki123bg - изразяваш се като древноизточен мъдрец, намирисва на будизъм - няма лошо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix - много добре казано, но за сметка на твърдението на niki123bg, при тебе нещата клонят към конфуцианство. Трябва да открием нова тема със заглавие: "Бас китара и древноизточна философия, допирни точки и паралели" :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.