Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ 100 на китаристите според сп. "rolling Stone"


bulby

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ми аре наистина да напраим една истинска класация... верно, ще е субективна, но можем да направим далеч по-добре... лично аз предлагам първо да номинираме няколко десетки китаристи и след това да подреждаме...

 

искате ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележете:

12 Kurt Cobain of Nirvana

16 Johnny Ramone of the Ramones

17 Jack White of the White Stripes :)

 

 

 

Каво имате против тези хора?!! Те са музиканти с голям принос в съвременния рок, чиято музика ще се помни много повече от тази на разните "виртуозни" 80's metal-изцепки и Hair Crimes като Yngwie Malmsteen :D .

 

От друга страна кakво искаш от списание, което слага на корицата си Britney, Destiny's Child и др. подобни ?! :green: Аз съм съгласен че Jimmi Hendrix е абсолютен номер едно оттам нататък обаче всичко е много субективно. Например защо Tom Morello от RATM е преди Mark Knopfler от Dire Straits - това означава ли че единият е по-добър от другият, след като те свирят в напълно различни стилове. :think:

96 Angus Young of AC/DC
:) :wow: Явно критерий е бил приносът към музиката, а не техниката на свирене, затова много "китарни виртуози" тип Steve Vai и Yngwie Malmsteen, са отпаднали (те и без това са малко демодирани изпълнители от 80-те),а Kurt Cobain и Jack White заемат такава позиция. Добре е че поне са се сетили за Greg Ginn of Black Flag , който е един от любимите ми китаристи и Fred "Sonic" Smith, Wayne Kramer of the MC5, които имат голямa заслуга за развитето на Punk&Alternative Music.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да! и изобщо

къв е смисъла от тия класации

всичко е толкова субективно.

аз например не харесвам китаристите-спортисти.

явно и тези които са правили клацацията не ги харесват:)

пък и какъв е бил критерия при оценяването?

класацията изобщо не е гавра,

просто е субективна.

и какво значи да си добър музикант?

да свириш бързо ли?

добрия барабанист едва ли свири така, че все едно

си изсипал чувал с картофи на земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каво имате против тези хора?!! Те са музиканти с голям принос в съвременния рок, чиято музика ще се помни много повече от тази на разните "виртуозни" 80's metal-изцепки и Hair Crimes като Yngwie Malmsteen  .

 

 

???

 

Когато станеш 1/10 добър колкото Малмстийн, пак го наричай изцепка :)

 

А иначе съм съгласен с мястото на Кубейн, защото той е уникален по свой си начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се има в предвид как е направена тази калсация защото това е много важно :D Нали знаете колко сунективно се правят чартовете по музикалниет телевизии? А Българския топ 100 ? А песен на века ?

Понеже съм сигурен, че някой ще ме критикува за "Песен на века" искам да поясня, че нямам нищо против призьотите... погледнете групите от 10 място нагоре. Имам чувството, че и с тази класация нещата са така...

Иначе ако Кобейн е на 12-то нясто - то аз мога да вляза в призовата тройка :)

Това е някаква нагласена глупост според мен.

Да не говорим, че не виждам Бетенкорт вътре???? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каво имате против тези хора?!! Те са музиканти с голям принос в съвременния рок, чиято музика ще се помни много повече от тази на разните "виртуозни" 80's metal-изцепки и Hair Crimes като Yngwie Malmsteen  .

 

 

???

 

Когато станеш 1/10 добър колкото Малмстийн, пак го наричай изцепка :)

 

А иначе съм съгласен с мястото на Кубейн, защото той е уникален по свой си начин...

off//

малмстийн колко е добър,

че да сметна 1/10?

ако е добър 50,

значи аз трее да съм добър 5

за да имам правото да си казвам мнението?:)

не мисля че си прав:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kой е този Бетенкорт?

 

Да не би да имаш предвис latin-lover-a Nuno Bettencourt от pop-metal групата Extreme от началото на 90-те? :) Абе те не бяха лоша група, но чак пък толкова. Oт този стил музика предпочитам Eddie Van Halen. А иначе musicman, по отношение на Kurt Cobain не ти липсва самочувствие, все пак това е човекът, който създаде най-ярката група на 90-те, която според всички хора разбиращи от музика се нарежда сред най- великите групи в съвремнната Rock-музика въобще, заедно с Beatles ,Rolling Stones, Led Zeppelin, Pink Floyd, Black Sabbath, Jimmi Hendrix и мн.др. :) Ако аз имах и 1% от неговия талант бих бил безкрайно щастлив ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелееее... как говориш за Бетенкорт :stop: :):) да знаеш, че не си прав ;)

отивам да пия успокоителни :D

 

А за Кобейн - само виж какво си написал. Няма нито една дума за китарните му способности. Все пак анкетата е за най-добрите китаристи а не най-успелите хора, най-продаващите групи, най-добрите по характер и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.